22 دی 1398

پارک دلفینهای گرجستان

پارک دلفینهای گرجستان  از مکان های دیدنی در این کشور محسوب می شود. این پارک دارای چندین بخش مجزا است که در هر کدام برنامه های تفریحی و نمایشی متنوعی در نظر گرفته شده است. دو استخر در این پارک تفریحی وجود دارد که در هر کدام از آنها می توانید از دیدن حرکات جالب دلفین و شیرهای دریایی لذت ببرید. برای تماشای این حرکات می بایست هزینه مشخصی را پرداخت نمایید. شنا کردن با دلفین ها نیز از دیگر تفریحاتی است که در این پارک برنامه ریزی شده است.

برای دیدن گونه های مختلف ماهی و آبزیان می‌توانید به آکواریوم این منطقه که در کنار پارک دلفین ها جای گرفته است مراجعه نمایید. این پارک تفریحی این امکان را فراهم کرده است که با دلفین ها بازی نموده و از شنا کردن با آنها لذت ببرید.

پارک دلفین های گرجستان از مکان های تفریحی

 اگر کشور گرجستان را برای سفرهای تابستانه خود در نظر دارید مسلما انتخاب درستی در پیش گرفته اید. این کشور دارای جاذبه های دیدنی و تفریحی متعددی است که یکی از مهمترین آنها پارک دلفین ها می باشد. این پارک تفریحی شما را به شنا کردن با دلفین های بازیگوش و در عین حال دوست داشتنی دعوت می کند. پارک دلفین های گرجستان در لیست مکان های گردشگری و تفریحی این کشور جای دارد چرا که می توان ساعت ها در این مکان به تفریح و هیجان پرداخت بدون اینکه احساس خستگی نمود.

 جالب است بدانید که این پارک از مکان های تفریحی پرتردد و پر بازدید در گرجستان شناخته می شود. برنامه های تفریحی متعددی در این پارک برای مراجعه کنندگان و توریست ها در نظر گرفته شده است که در بخش های بعدی بیشتر به آنها خواهیم پرداخت. اگر قصد سفر به گرجستان را در سر می گذرانید توصیه می کنیم شهر باتومی را انتخاب نمایید چرا که پارک دلفین های گرجستان در این شهر تاسیس شده است.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور پاتایا و تور بانکوک هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند.این تور ها از پرطرفدار ترین تور های خارجی هستند .

اطلاعات کلی در رابطه با پارک دلفینهای گرجستان

در بخش قبلی اشاره کوتاهی به مکان تاسیس و بازگشایی پارک دلفین های گرجستان نمودیم. در سال 1975 این مکان تفریحی توسط جماهیر شوروی در شهر باتومی بنا گردید. جالب است بدانید که لقب بزرگترین و عظیم ترین پارک دلفین در کشور گرجستان برای این مکان تفریحی است و این موضوع باعث توریستی بودن آن شده است. این پارک تفریحی در ایام خاصی از هفته دایر است.

برای مراجعه به آن می بایست اطلاعات کامل تری کسب نمایید چرا که روزهای دوشنبه، چهارشنبه و پنجشنبه این پارک تعطیل می باشد. از مهمترین ویژگی های این مکان می توان به نمایش جالب دلفین ها اشاره نمود. حرکاتی که این حیوانات دوست داشتنی انجام می دهند باعث ذوق و خوشحالی تماشاگران می شود. در دوره ای به مدت 20 سال این پارک تفریحی تعطیل اعلام شد هر چند پس از سال ها توانست افراد بسیاری را به تماشای حرکات جالب دلفین ها دعوت نماید. در ادامه به معرفی برنامه های این پارک تفریحی و دیدنی بیشتر خواهیم پرداخت.

برنامه های تفریحی پارک دلفینهای گرجستان

پارک دلفین های گرجستان تاسیس شده تا افراد مراجعه کننده بتوانند ساعاتی به تماشای حرکات جالب دلفین ها بپردازند. علاوه بر این موضوع در این پارک تفریحی برنامه های دیگری نیز در نظر گرفته شده اند که در این بخش بیشتر به آنها اشاره خواهیم کرد. پرش از حلقه، رقص و همچنین ایستادن بر روی دم از مهمترین حرکاتی است که دلفین ها در این پارک به انجام آن اقدام می کنند. علاوه بر دلفین ها در این مکان می توانید از حرکات شیرهای دریایی لذت ببرید. از تفریحات دیگر می توان به شنا کردن و غواصی در استخرهای این پارک تفریحی اشاره کرد. دیدن زیبایی های زیر آب این منطقه برای بسیاری از توریست ها خاطره انگیز خواهد بود. آکواریوم با گونه های مختلف ماهی و آبزیان نیز در اطراف این پارک به چشم می خورد.

معماری پارک دلفینهای گرجستان

پارک دلفین های گرجستان دارای معماری جالبی است به طوری که می توان بخش های مختلفی را در آن مشاهده نمود. این پارک تفریحی از چندین بخش برخوردار است. سالنی در این پارک برای بازی و تفریح با دلفین ها اختصاص داده شده است تا تماشاگران بتوانند از نزدیک دلفین ها را لمس نموده و با آنها بازی نمایند. در بخش دیگر می توانید از حرکات جالب و دیدنی شیرهای دریایی این پارک لذت ببرید. مدرن ترین تکنولوژی و طراحی ها در ساخت این پارک تفریحی اختصاص داده شده اند.

در مجموع دو استخر در این پارک به چشم می خورند که در هر کدام می توان از تفریحات متعددی لذت برد. در سالن دیگر می توانید گونه های مختلف ماهی های دریای سیاه را در آکواریوم زیبای این مجموعه مشاهده نمایید. این آکواریوم که خود به تنهایی از مکان های گردشگری گرجستان شناخته می شود در کنار پارک دلفین های این کشور در سال 1996 تاسیس شده است و در کنار گونه های مختلف ماهی حیوانات دیگری مانند سمور دریایی و فک را نگهداری می کند.

پارک دلفینهای گرجستان و هزینه ورودی آن

اگر برای رفتن به پارک دلفین های گرجستان برنامه ریزی کرده اید می بایست هزینه های جاری آن را در نظر بگیرید. زمان مشخص و معینی برای رفتن به این مجموعه از سوی مسئولین در نظر گرفته شده است. در مجموع در سه نوبت می توان از چندین حرکت دلفین و شیرهای دریایی این پارک دیدن نمود. برای رده های سنی متفاوت هزینه های گوناگونی در نظر گرفته شده است. کمترین هزینه بازدید 15 دلار است که برای پرداخت آن می بایست در ساعات 4 تا 7 بعد از ظهر به این پارک مراجعه نمایید.

 با پرداخت 20 دلار نیز می توان در ساعت 9 شب به تماشای این حیوانات پرداخت. اگر قصد شنا کردن با دلفین ها را دارید می بایست هزینه مشخصی پرداخت کنید که میزان هزینه بر اساس سن و سال دلفین ها تعیین می شود. برای دلفین های کوچک تر هزینه 100 لار و برای دلفین هایی با سن بالاتر هزینه 150 لار می بایست پرداخت شود. اگر تمایل دارید که از آکواریوم این مجموعه نیز دیدن کنید می بایست هزینه ای بالغ بر 2 لار پرداخت نمایید. خیابان روستاولی مکانی است که این پارک تفریحی در آن جای گرفته است.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران