بررسی کوتاه رود چونگ‌ گیه‌ چون سئول

رود چونگ‌ گیه‌ چون سئول را می توان یکی از جاذبه های طبیعی پرتردد در کشور کره جنوبی معرفی کرد. این رودخانه با امتداد 10 کیلومتری، انتخاب مناسبی برای یک پیاده روی عاشقانه و رمانتیک محسوب می شود. جشنواره فانوس و تولد بودا از جمله مواردی هستند که در اطراف این رود برگزار می شوند. این رودخانه شما را به تماشای آبشاری کوچک و ماهی های ریز و درشت دعوت می کند. با استفاده از متروی سئول می توانید خود را به این رودخانه برسانید. تورهای گروهی و شخصی نیز برای این امر برنامه ریزی شده اند.

رود چونگ‌ گیه‌ چون از جاذبه های سئول کره جنوبی

 افراد بسیاری سالانه به با تور کره جنوبی به این کشور سفر می‌کنند تا بتوانند جاذبه‌های زیبای این کشور را در نقاط مختلف آن از نزدیک مشاهده کنند. یکی از زیباترین مکان های تفریحی این رود در سئول می باشد که به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی در کشور کره جنوبی از محبوبیت بسیار ویژه ای برخوردار است. کسانی که به این رودخانه سفر می‌کنند می‌توانند از جاذبه‌های متعدد اطراف آن نیز بهره‌مند شوند.
اگر جزء مسافران کشور کره جنوبی هستید توصیه می کنیم که سفری عاشقانه را در امتداد این رودخانه مهیج و در عین حال آرام تجربه نمایید.  این رود خانه یکی از مکان های تفریحی ایده آل برای کسانی است که می‌خواهند چندین تفریح را در یک برنامه گردشگری جای دهند. یادآور شویم که طول این رودخانه تقریباً ۱۰ کیلومتر می باشد که می توان در امتداد آن به پیاده روی و تفریح پرداخت.

جاذبه های اطراف رود چونگ‌ گیه‌ چون سئول

 همانطور که در بخش قبلی نیز عنوان کردیم این رود در کره جنوبی از جمله مکان های تفریحی در این شهر شناخته می‌شود که جاذبه های متعددی را در حاشیه خود جای داده است. با چندین ساعت پیاده روی در امتداد ۱۰ کیلومتری این رودخانه می توانید لحظات به یاد ماندنی را به ثبت برسانید. یادآور شویم که تفریحات متعددی نیز در اطراف این رودخانه به چشم می‌خورند که از جمله آنها می‌توان به تماشای آبشار کوچک در امتداد آن اشاره کرد.
ماهی‌های خوش نقش و نگار نیز در رود چونگ گیه چون به چشم می خورند که دیدن آنها برای بسیاری از توریست ها و گردشگران خارجی خالی از لطف نخواهد بود. برخی از گردشگران در امتداد این رودخانه نشسته و پاهای خود را درون آب های روان و همچنین خنک آن می‌گذارند و برای لحظاتی به آرامش می‌رسند. اگر می خواهید در جشنواره و فستیوال های اطراف این رودخانه شرکت کنید می بایست برنامه سفر خود را طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید از هیجان این جشنواره ها نیز برخوردار شوید. این رودخانه مکانی رمانتیک برای افرادی است که تمایل دارند سفری عاشقانه را با همراه و همدم خود تجربه کنند. 

سفری رمانتیک در حاشیه رود چونگ گیه چون سئول کره جنوبی

این رود یک گزینه ایده‌آل برای یک سفر رمانتیک و عاشقانه محسوب می شود. افرادی که تمایل دارند این سفر را تجربه کنند می‌توانند در اطراف این رودخانه لحظاتی را در کنار عزیزان خود و دیگر عشاق سپری کنند. جالب است بدانید که این مکان جزء محبوب ترین مکان های تفریحی در کره شناخته می شود چرا که دارای شرایط محیطی امن و پر از آرامش می باشد. شاید این موضوع از جمله دلایلی محسوب شود که بسیاری از عشاق، اطراف این رودخانه را برای این سفر در نظر می‌گیرند.
چراغ های رنگی که در اطراف این رودخانه وجود دارند زیبایی خاصی به آن بخشیده اند به طوری که در پاسی از شب می توانید با پیاده روی در امتداد ۱۰ کیلومتری آن لحظاتی به یاد ماندنی و رمانتیک را در کنار عزیزان خود رقم بزنید. جالب است بدانید که بسیاری از افراد تا نیمه شب در اطراف این رودخانه پرسه می زنند و در کنار همسران خود لحظاتی را به یادگار به ثبت می رسانند. برگزاری برخی از جشنواره و فستیوال ها نیز در اطراف این رودخانه باعث جذب توریست به این منطقه شده اند که در بخش بعدی به آن ها خواهیم پرداخت.

برگزاری جشنواره‌های متعدد در اطراف رود چونگ

 همانطور که در بخش قبلی نیز اشاره شد در اطراف رود چونگ گیه چون شهر سئول کره جنوبی جشنواره و فستیوال های مختلفی برگزار می‌شود و این موضوع از دلایل مهم برای جذب توریست به این منطقه محسوب می‌شود. از مهمترین جشنواره ها که در آن تلفیقی از رنگ‌های زیبا را می‌توان مشاهده کرد، جشنواره فانوس می باشد.  این موضوع از مهمترین دلایل برای حضور شرکت‌کنندگان در این جشنواره می باشد.
افراد بسیاری فرسنگ ها را می پیمایند تا خود را به اطراف این رودخانه برسانند تا بتوانند در این جشنواره زیبا شرکت کنند. از دیگر موارد می‌توان به برگزاری جشن های مخصوص کریسمس اشاره کرد. در ایام کریسمس نیز حواشی این رودخانه از زیبایی خیره کننده ای برخوردار است. تولد بودا نیز یکی دیگر از فستیوال هایی است که بسیاری از افراد در اطراف این رودخانه در آن شرکت می کنند. نمایشگاه های روباز متعددی نیز در حاشیه این رودخانه برگزار می‌شود که شرکت در همه آنها خالی از لطف نخواهد بود. برای رفتن به اطراف این رودخانه مسیرهای متعدد پیش روست که در بخش بعدی به آنها خواهیم پرداخت.

نحوه دسترسی

برای رسیدن به رود چونگ گیه چون سئول مسیرهای مختلف و روش های دسترسی متعددی وجود دارند. یکی از آن ها متروی سئول می باشد. با استفاده از خطوط مختلف این مترو می توانید خود را به نقطه شروع این رودخانه برسانید. اگر زمان و حوصله ی کافی برای پیدا کردن خطوط مخصوص این رودخانه را ندارید، می‌توانید از مسیرهای دسترسی سریع تر استفاده کنید. سفر با تورهای گروهی و یا خصوصی یکی از این موارد محسوب می شوند.
اگر اهل سفرهای دسته جمعی هستید می توانید سفر خود را با تورهای گروهی این رودخانه شروع کنید. این تورها مزیت های متعددی دارند که از مهم ترین آن ها وجود لیدر و راهنما می باشد. با حضور این فرد به راحتی می توانید خود را به این رودخانه برسانید و همچنین اطلاعات کامل تری در رابطه با تاریخچه آن کسب نمایید. تورهای خصوصی نیز برای افرادی مناسب می باشند که سفرهای شخصی را ترجیح می دهند. با کرایه اتومبیل خصوصی نیز می‌توانید خود را به این رودخانه زیبا برسانید.

بعضی از اطلاعات مهم درباره رود چونگ‌ گیه‌ چون سئول

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

تور های سئول


مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • فرودگاه تان سون نهات

  درباره فرودگاه تان سون نهات چه می دانید؟

  فرودگاه تان سون نهات از پرترددترین فرودگاه های بین المللی ویتنام است. در این فرودگاه سالانه بیست و دو میلیون مسافر سفر می کنند. اکثر این مسافران ویتنامی نیستند و حتی مقصدشان هم ویتنام نیست. بلکه فقط برای مسافرت به کشور های دیگر در ویتنام توقف می کنند و از آن جا به کشور مورد […]

 • همه چیز درباره محله اسپرت سیتی دبی برای ورزشکاران

  اسپرت سیتی دبی نام مکانی است که در سال 2004 کار ساخت و ساز این استادیوم و محله آغاز شد و سرانجام در سال 2008 به صورت رسمی در دسترس همگان قرار گرفت. امروز در این مقاله قرار است تا شما با اطلاعات تکمیلی در رابطه با محله اسپرت سیتی دبی برای ورزشکاران آشنا شوید […]

 • مسجد جمیرا در دبی

  مسجد جمیرا در دبی را می توان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری این شهر دانست که می توانید بیشترین لذت را در بازدید از این مسجد ببرید. توجه داشته باشید که دبی به عنوان یکی از شهر های پر گردشگر جهان به شمار می رود و جاذبه های متعددی را در خود جای داده […]

 • موزه اسب دبی از دیدنی های شهر دبی

  موزه اسب دبی را می توان یکی از بهترین دیدنی های دبی دانست که هر ساله گردشگران متعددی از این موزه دیدن می نمایند. موزه هایی که در شهر دبی فعالیت می کنند هر یک ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته و موارد مختلفی را مورد بررسی قرار داده اند و با گشت […]

 • 10 جای دیدنی در سفر به دبی برای سفری کامل

  سفر کردن به کشورهای مختلف از جمله سفر به دبی، یکی از بهترین سرگرمی های ممکن برای هر شخص می باشد. کشور امارات و به خصوص شهر دبی که یکی از شهرهای زیبا و شگفت انگیز این کشور می باشد مورد توجه همگان است. شهر دبی به دلیل امکانات زیاد و مفرحی که برای گردشگران […]

 • خرید اینترنتی بلیط هواپیما

  ایرلاین هایی که به استانبول پرواز دارند

  استانبول یکی از شهرهای مهم ترکیه است که با وجود مسافت نزدیک به ایران گردشگران ایرانی زیادی به این شهر سفر می کنند. در صورتی که قصد دارید پرواز استانبول را برای سفر خود رزرو کنید، با شیوه خرید اینترنتی می توانید این کار را به سادگی انجام دهید. ایرلاین های متعددی از جمله معراج […]

 • نکات مهم برای خرید بلیط هواپیما استانبول

  با توجه به اینکه شهر استانبول یکی از زیباترین شهرهای کشور ترکیه است، مشاهده می شود سالانه گردشگران زیادی اقدام به خرید بلیط هواپیما استانبول می کنند. توجه داشته باشید که سفر به استانبول از راه های مختلف امکان پذیر است اما به طور حتم سفر هوایی به این شهر راحت تر بوده و در […]