بررسی کوتاه کاخ چانگ دوک و ویژگی های گردشگری آن

کاخ چانگ دوک را می توان یکی از پنج کاخ باشکوه شهر سئول معرفی کرد که از معماری بی نظیری برخوردار است. بخش های مختلفی در این کاخ قدیمی به چشم می خورند که هر کدام به منظور اهداف گوناگون مورد استفاده قرار می گرفتند. کاخ چانگ دوک انتخاب نخست برخی از توریست و گردشگران در سفر به شهر سئول کره جنوبی محسوب می شود چرا که به ثبت آثار جهانی یونسکو رسیده است. 

کاخ چانگ ‌دوک از جاذبه های سئول

در شهر سئول که پایتخت کشور کره جنوبی است با کاخ های متعددی روبرو می شوید که هر کدام داستان و تاریخچه ای عجیب را در دیوارهای خود جای داده اند. در میان کاخ های باشکوه این شهر می توان به یکی از مهم ترین و در عین حال قدیمی ترین آن ها اشاره کرد. این کاخ چانگ دوک نام دارد هر چند با اسامی دیگری نیز آن را می توان معرفی کرد. کاخ چانگ دیوک گونگ نام دیگر این بنای تاریخی است که در باغی زیبا بنا شده است.
 این کاخ سلطنتی در منطقه ای با نام جانگ بوگو قرار گرفته است و روزانه از توریست و گردشگران مختلفی میزبانی می کند. معماری بی نظیر و موقعیت مکانی ایده آل این کاخ باعث محبوبیت و در عین حال معروفیت آن شده است. در کنار این کاخ پارک بزرگی را نیز می توان مشاهده کرد. این پارک مکان مناسبی برای یک تفریح خانوادگی در زمان مراجعه به کاخ چانگ دیوک گونگ شناخته می شود. افراد بسیاری کاخ چانگ دوک را برای خوش‌گذرانی خود در سفر به کره جنوبی انتخاب می کنند و دلایل متعددی برای این انتخاب بازگو می کنند که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

دلایل سفر به کاخ چانگ ‌دوک کره جنوبی

همان طور که در بخش قبلی نیز عنوان کردیم کاخ چانگ ‌دوک یک مکان ایده آل برای یک تفریح خانوادگی در سفر به کره جنوبی شناخته می شود. از مهم ترین دلایل برای سفر به این کاخ وجود مکان های دیدنی در گوشه و کنار آن است. در هر نقطه ای از این کاخ دیدنی بایستید مکان های منحصر به فردی نظرتان را به خود جلب خواهد نمود. معابد بی شماری در اطراف این کاخ به چشم می خورند که برای بسیاری از علاقه مندان به ادیان مختلف جذاب و دیدنی خواهند بود.
باغی مخفی و در عین حال وسیع و بزرگ نیز در حاشیه این کاخ وجود دارد که برای بسیاری از توریست  ها می تواند دیدنی باشد. عمارت های کوچک و بزرگی را نیز می توان در زمان مراجعه به این کاخ از نزدیک مشاهده کرد که دارای ساختاری جذاب و منحصر به فرد می باشند. اگر علاقمند به گیاهان و جانوران گوناگون هستید نیز می‌توانید در سفر به این کاخ دیدنی آن ها را از نزدیک مشاهده نمایید. در مجموع دیدن این مکان باستانی و تاریخی را در سفر به کره جنوبی به شما پیشنهاد می کنیم.

ویژگی های کاخ چانگ دوک شهر سئول

در بخش قبلی به بیان چند مورد از دلایل توریست و گردشگران برای بازدید از کاخ چانگ دوک پرداختیم. اگر جزو افرادی هستید که این کاخ را برای دیدن انتخاب کرده اید می بایست در رابطه با آن اطلاعات بیشتری در اختیار داشته باشید که در این بخش به بیان آن خواهیم پرداخت. در زمان پادشاهی سلسله چوسون کاخ های متعددی بنا شده اند که هر کدام از ویژگی های مشخصی برخوردارند. در میان اسامی آن ها می توان به قصر چانگ دوک نیز اشاره کرد که ساخت بنای آن به دوران این پادشاهی باز می گردد.
پنج کاخ مشهور در پایتخت کشور کره جنوبی یعنی سئول وجود دارند که این کاخ نیز در لیست آن ها جای گرفته است. در قسمت شرقی کاخ جیونگ بوک این کاخ به چشم می خورد و شاید این موضوع دلیل محکمی برای دادن لقب کاخ شرقی به این بنا محسوب شود. قصر چانگ دوک را می توان جزء آثار برجسته شهر سئول و کره جنوبی معرفی کرد چرا که در سال 1997 به ثبت یونسکو رسیده است. تمامی عناصر مربوط به سه دوره پادشاهی کشور کره را می توان در این کاخ مشاهده کرد.

بخش های مختلف کاخ چانگ دوک

کاخ چانگ دوک نیز به مانند دیگر قصرهای پادشاهی شهر سئول از بخش های مختلفی برخوردار است که در این بخش به معرفی چند مورد از آن ها خواهیم پرداخت. در سال 1412 دروازه اصلی این کاخ با نام Don Hwa Mun بنا شده است. این بنا را می توان بزرگ ترین دروازه این کاخ معرفی کرد که با معماری دو طبقه با استفاده از مصالحی همچون چوب ساخته شده است. در سال 1411 نیز پلی با نام Geumcheon Gu در این کاخ بنا شده است. در تالاری با نام Injeongjeon نیز اغلب جلسات مهم دولتی مانند تاج گذاری پادشاه برگزار می شد و همچنین مهمانی های مهم کشوری و دولتی نیز در آن برگزار می گردید.
در جنگ میان کره و ژاپن که در سال 1592 صورت گرفت این تالار سوزانده شد هر چند در سال 1804 معماری آن صورت گرفت. Seon Jeong Jeon را نیز می توان از دیگر بخش های مهم جهت برگزاری جلسات و سمینارهای مهم دولتی معرفی نمود. Hyejeong Dang نیز از دیگر قسمت های این کاخ محسوب می شود که در دوره ای به عنوان اتاق خواب پادشاه شناخته شد هر چند در سال 1917 با آتش سوزی ویران گردید. در این کاخ با پنجره های شیشه ای، سنگ فرش و همچنین نمادهای تزئینی چوبی بسیاری مواجه خواهید شد که برایتان جذاب و دیدنی خواهند بود.

باغ بزرگ مخفی در پشت کاخ چانگ دوک

در بخش های ابتدایی اشاره کوچکی به باغ بزرگ و مخفی کاخ چانگ دوک کردیم اما در این بخش بیشتر به این باغ زیبا خواهیم پرداخت. این باغ بزرگ و زیبا در پشت این کاخ جای گرفته است. از مهم ترین ویژگی های آن اختصاص دادن محیط پیرامون آن به خانواده سلطنتی می باشد. در واقع تنها خانواده پادشاه اجازه ورود و خروج به این باغ را داشتند و دیگر افراد حتی مقامات عالی رتبه نیز به هیچ عنوان نمی توانستند در آن رفت و آمد نمایند.
 یک استخر آبی در آن طراحی شده و همچنین گونه های مختلف گیاهی و جانوری آن را احاطه نموده است. 2600 گونه مختلف را می توان در این باغ بزرگ و مخفی مشاهده نمود. قدمت 300 ساله درختان این باغ بیش از هر موضوعی نظرات را به خود جلب می کند. در دوران چوسون این باغ از اهمیت بسیاری برخوردار بود. امروزه نیز با نام های گوناگونی همچون باغ مرکزی نیز از آن یاد می شود.

بعضی از اطلاعات مهم درباره کاخ چانگ دوک و ویژگی های گردشگری آن

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

تور های سئول


مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • فرودگاه تان سون نهات

  درباره فرودگاه تان سون نهات چه می دانید؟

  فرودگاه تان سون نهات از پرترددترین فرودگاه های بین المللی ویتنام است. در این فرودگاه سالانه بیست و دو میلیون مسافر سفر می کنند. اکثر این مسافران ویتنامی نیستند و حتی مقصدشان هم ویتنام نیست. بلکه فقط برای مسافرت به کشور های دیگر در ویتنام توقف می کنند و از آن جا به کشور مورد […]

 • همه چیز درباره محله اسپرت سیتی دبی برای ورزشکاران

  اسپرت سیتی دبی نام مکانی است که در سال 2004 کار ساخت و ساز این استادیوم و محله آغاز شد و سرانجام در سال 2008 به صورت رسمی در دسترس همگان قرار گرفت. امروز در این مقاله قرار است تا شما با اطلاعات تکمیلی در رابطه با محله اسپرت سیتی دبی برای ورزشکاران آشنا شوید […]

 • مسجد جمیرا در دبی

  مسجد جمیرا در دبی را می توان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری این شهر دانست که می توانید بیشترین لذت را در بازدید از این مسجد ببرید. توجه داشته باشید که دبی به عنوان یکی از شهر های پر گردشگر جهان به شمار می رود و جاذبه های متعددی را در خود جای داده […]

 • موزه اسب دبی از دیدنی های شهر دبی

  موزه اسب دبی را می توان یکی از بهترین دیدنی های دبی دانست که هر ساله گردشگران متعددی از این موزه دیدن می نمایند. موزه هایی که در شهر دبی فعالیت می کنند هر یک ویژگی های منحصر به فرد خود را داشته و موارد مختلفی را مورد بررسی قرار داده اند و با گشت […]

 • 10 جای دیدنی در سفر به دبی برای سفری کامل

  سفر کردن به کشورهای مختلف از جمله سفر به دبی، یکی از بهترین سرگرمی های ممکن برای هر شخص می باشد. کشور امارات و به خصوص شهر دبی که یکی از شهرهای زیبا و شگفت انگیز این کشور می باشد مورد توجه همگان است. شهر دبی به دلیل امکانات زیاد و مفرحی که برای گردشگران […]

 • خرید اینترنتی بلیط هواپیما

  ایرلاین هایی که به استانبول پرواز دارند

  استانبول یکی از شهرهای مهم ترکیه است که با وجود مسافت نزدیک به ایران گردشگران ایرانی زیادی به این شهر سفر می کنند. در صورتی که قصد دارید پرواز استانبول را برای سفر خود رزرو کنید، با شیوه خرید اینترنتی می توانید این کار را به سادگی انجام دهید. ایرلاین های متعددی از جمله معراج […]

 • نکات مهم برای خرید بلیط هواپیما استانبول

  با توجه به اینکه شهر استانبول یکی از زیباترین شهرهای کشور ترکیه است، مشاهده می شود سالانه گردشگران زیادی اقدام به خرید بلیط هواپیما استانبول می کنند. توجه داشته باشید که سفر به استانبول از راه های مختلف امکان پذیر است اما به طور حتم سفر هوایی به این شهر راحت تر بوده و در […]