18 آبان 1398

معرفی دهکده باک جونگ هانگ

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری معروف و محبوب در شهر سئول دهکده باک جونگ هانگ است. این دهکده یکی از مکان های تاریخی شهر سئول می باشد که سال ها است که توریست های بسیاری از این دهکده بازدید می کنند. مهمترین دلیل معروفیت این دهکده به غیر از بناهای تاریخی آن، کوچه های بسیار باریک آن است که باعث جذب بیشتر گردشگران به این دهکده می شود.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور گرجستان  هم میتوانند پیشنهاد خوبی برای شما باشد. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است.

برای مشاهده قیمت تور گرجستان نیز می توانید به سایت دلتابان مراجعه کنید.

آشنایی با دهکده باک جونگ هانگ

این دهکده روستایی سنتی در کشور کره جنوبی است. این روستا در شهر سئول قرار دارد که تاریخ بسیار طولانی را در خود جایی داده است. این روستا در بالای تپه ای بین موزه سلطنتی سلطان جونگیمو، کاخ جانگدووک و کاخ گوهونگ ایوک واقع شده است.

عمر این دهکده تاریخی به روایتی 600 سال است. از نظر تاریخی، منطقه بوخون، که متشکل از محله های، کاهوی دونگ، گیدانگ، جای دانگ، ونسو دانگ و اینسا دانگ بوده است، محل خانه های مقامات عالی رتبه درباری و نجیب زادگان در سلسله جسون بوده است و به خاطر همین معنای باک جونگ، روستای شمالی می شود. در نظرسنجی که در سال 2011 توسط دولت متروپولیتن سئول انجام شد نزدیک به 2000 بازدید کننده چهارمین فعالیتی که در دهکده باک جونگ هانگ انجام می دهند را کشف خیابان های باریک آن بیان کرده اند.

اهمیت گردشگری دهکده باک جونگ هانگ

آنچه این دهکده را نسبت به مکان های دیگر گردشگری شهر سئول خاص تر کرده است، جنبه تاریخی آن است. تاریخچه ساخت این محل به حدود 600 سال پیش برمی گردد. از دیرباز این دهکده مکان مسکونی سران کشور و نجیب زادگان بوده است. طبق اطلاعاتی که مرکز فرهنگی بوکچون منتشر کرده است در سال 2007 نزدیک به 30.000 نفر از این منطقه گردشگری بازدید کرده اند.

این رقم در سال 2010 به دلیل معرفی آن در برنامه های تلویزیونی طعم شخصی و یک شب دو روز به 318.000 نفر افزایش پیدا کرده است و طبق آمار این رقم در سال 2012 بیش از 600.000 نفر رسیده است؛ این آمار در سال های 2012 تا 2020 بیش بینی شده که به 1.000.000 به بالا تغییر خواهد کرد.
دهکده باک جونگ هانگ که بسیار زیبا می باشد در سال 2015 به عنوان یک بخش از موزه تاریخ سئول برای مردم بازگشایی شد. این محل برای ورود کاملا رایگان است و به گردشگران اجازه می دهد که در مدت 15 تا 20 دقیقه از مسکن های سنتی دیدن کنند.

چگونه به دهکده باک جونگ هانگ بروید؟

برای اینکه به این دهکده بروید، می توانید از طریق مترو به ایستگاه آنگک که در خط سوم متروی سئول قرار گرفته شده است بروید. بعد از آن از خروجی شماره 3 از مترو خارج شوید. بعد از خروج از خروجی شماره 3 از سمت راست شروع به حرکت کنید و بعد از 200 متر پیاده روی علائمی که برای راهنمایی تور پیاده روی به دهکده باک جونگ هانگ قرار داده اند ، مشخص می شود. تورهای گردشگری رایگانی در این قسمت ایجاد شده اند که هر کدام 2 تا 3 ساعت طول می کشد.

آشنایی با مکان های تاریخی باک جونگ هانگ

این روستا خانه مرکز فرهنگی سنتی بوکچون، مرکز میراث فرهنگی غیر قابل سنجش سئول، موزه گره دونگونلی، موزه گاهو، موزه گلدوزی هان ساگسو و همچنین موزه هنرهای آسیایی بوخون و موزه روح است.

برای دیدن این مکان های تاریخی کافیست با تور کره جنوبی سفر کنید. این مراکز تماما تاریخ 600 ساله این دهکده را بیان می کنند و وسایل قدیمی که در این موزه ها قرار گرفته است بسیار جالب و زیبا هستند. شما با مراجعه به این مراکز به راحتی می توانید با فرهنگ قدیم بخشی از کشور کره که در این دهکده وجود داشته است، ارتباط برقرار کنید.

آشنایی با مغازه ها و محیط محلی باک جونگ هانگ

دهکده هانگ دارای 600 سال قدمت است که در اطراف آن نیز مراکزی به عنوان مراکز فرهنگی، مهمانخانه ها، رستوران ها و خانه های چای قرار دارند و برای جذب گردشگر فعالیت می کنند. این مراکز برای تجربه بیشتر گردشگران محیط های سنتی ایجاد کرده اند که فرهنگ سنتی کره در آنها موج می زند. معماری های بناهای گردشگری که در بالا گفتیم به صورت کاملا سنتی بوده و هیچ معماری جدیدی در آنها به کار برده نشده است. با این کار گردشگران را در زمان به عقب برده و کاری کرده اند که محیط کاملا شبیه به زمان گذشته باشد.

در برخی از این مراکز برای اینکه بیشتر به گذشته شباهت پیدا کنند حتی لباس های کارکنان را نیز به شکل لباس های سنتی و گذشته طراحی کرده اند. در این مکان شما می توانید لباس های سنتی برای خود تهیه کنید و حتی در همان محل ها از این لباس های محلی استفاده کنید. محل هایی نیز برای عکس برداری با لباس های محلی ایجاد کرده اند.

عکاسی گردشگران

بسیاری از گردشگران به خاطر گرفتن عکس به این محل تاریخی می آیند زیرا که این محل تاریخی محلی است که توسط کره مدرن شده از هر جهت احاطه شده و محلی آرامش بخش نیز می باشد. شما می توانید برای استفاده بهتر از این محل ها تورهایی را رزرو کنید تا محل های این دهکده را به شما نشان دهند.

در سال 2018 به دلیل جذب بیش از حد گردشگران زمان بازدید گردشگران داخلی و گردشگران خارجی را از ساعت 5 تا 9 در روزهای شنبه تا دوشنبه اعلام شد و روزهای تعطیل تنها برای ساکنان اعلام کرده است. در حال حاضر مشکلی که این محل شاید برای برخی گردشگران پیش بیاورد این است که در این دهکده مردمان همچنان در حال زندگی هستند. ساکنان این محل به خاطر گردشگران زیاد راضی نیستند زیرا که همیشه این گردشگران از محیط اطراف عکس می گیرند و ساکنان محلی از این بابت احساس راحتی ندارند.

 
این دهکده روزانه حدود 10.000 بازدید کننده دارد. به دلیل حجم زیاد گردشگران میزان زیادی ماشین نیز به دهکده باک جونگ هانگ وارد می شود که این باعث ناراحتی بسیاری از ساکنان محلی شده است زیرا کوچه های این دهکده بسیار باریک هستند و این حجم افزایش ماشین باعث مشکل در عبور و مرور مردم می شود.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران