16 آبان 1398

موزه هنر بلاروس و اطلاعاتی درباره آن

بدون شک یکی از بهترین جاذبه های گردشگری کشور بلاروس برای افرادی که علاقه مند به هنر هستند موزه هنر بلاروس است که طرفداران زیادی در میان علاقه مندان به هنر در کل جهان دارد، این موزه از بخش های مختلفی تشکیل شده است که در هر بخش آن می توانید آثار هنری متعددی را مشاهده کنید، اگر شما نیز جزو افرادی هستید که به هنر علاقه مند هستید و دوست دارید با آثار هنبلری قاره اروپا آشنا شوید توصیه ما به شما این است که سعی کنید در سفر به کشور بلاروس حتما از موزه هنر این کشور نیز دیدن کنید.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه لحظه آخری و تور گرجستان ارزان هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

موزه هنر بلاروس

موزه هنر بلاروس یکی از بهترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری کشور بلاروس است، این موزه یکی از بزرگترین موزه های این کشور نیز به شمار می آید که در آن می توانید آثار مختلف هنری زیادی را مشاهده کنید. تاریخ ساخت این موزه به سال 1939 باز می گردد و یکی از قدیمی ترین موزه های کشور بلاروس نیز به شمار می آید که در شهر مینسک واقع شده است. 

شاید برای شما جالب باشد که بدانید با اینکه در این موزه تعداد بسیار زیادی از آثار هنری وجود دارد ولی این تنها درصد کمی از آثاری است که در این موزه وجود داشت، این موزه در جنگ جهانی دوم مورد حمله نازی ها قرار گرفت و طی این حمله تعداد بسیار زیادی از آثار هنری که در این موزه وجود داشت از بین رفت و یا به یغما رفت و این آثاری که در حال حاضر در این موزه وجود دارند تنها درصد کمی از آثار هنری را شامل می شوند، البته بعدها درصدی از این آثار به یغما رفته دوباره به این موزه بازگشت، که در ادامه بیشتر درباره این موضوع صحبت می کنیم.

بازگشت آثار هنری به موزه

در بخش قبلی برای شما توضیح دادیم که بخش عظیمی از آثار هنری که در موزه هنر بلاروس وجود داشت در جنگ جهانی دوم به یغما رفت و نازی ها درصد زیادی از این آثار را یا از بین برده و یا دزدیدند. با ترمیم دوباره این موزه مسئولان این کشور تصمیم گرفتند که آثار هنری که در جنگ جهانی دوم به یغما رفته بود را بازگردانند، برای این کار گروه های مختلفی شروع به کار کردند و آثار هنری دزدیده شده را ردیابی کردند و بعد از آن دولت این کشور نیز اقدام به خرید دوباره این آثار هنری کرد و دوباره آنها را به موزه هنری بلاروس باز گرداند. البته توجه داشته باشید آثاری که در این حمله و تجاوز از بین رفته بودند هنوز هم درصد بزرگی از آثار هنری این موزه را تشکیل می دهند که جای خالی آنها در موزه هنوز هم احساس می شود.

اشیایی از دوره های مختلف در موزه ملی هنر بلاروس

یکی از مهمترین عواملی که باعث می شود تا افراد زیادی سالانه علاقه مند به بازدید از موزه هنر بلاروس باشند آثار هنری متنوعی است که از سراسر دنیا در این موزه جمع آوری شده اند. اگر شما در زمینه تاریخ کشورهای اروپایی اطلاعاتی داشته باشید حتما علاقه مند هستید که آثار هنری مختلفی که از کل دوره های تاریخی کشورهای اروپایی جمع آوری شده است را به صورت یکجا مشاهده کنید، موزه هنر بلاروس می تواند برای این افراد بهترین گزینه ای باشد که در اختیار آنها قرار گرفته است، با مراجعه به این موزه می توانید بیشتر با فرهنگ مردم این کشور آشنا شوید و اطلاعات زیادی را درباره تاریخ و هنر و تمدن این کشور بدست آورید که می تواند برای شما بسیار هیجان انگیز باشد.

در سفر به این موزه چه مشکلاتی برای توریست ها وجود دارد؟

یکی از مهمترین موضوعاتی که معمولا برای تمامی افرادی که قصد سفر به کشور بلاروس را دارند پیش می آید این است که مردم این شهر هیچ گونه آشنایی با زبان انگلیسی ندارند و به همین دلیل نمی توانند به خوبی با توریست هایی که به این شهر سفر می کنند ارتباط برقرار کنند، این موضوع بسیار مهم باعث می شود تا توریست ها در سفر به این کشور کمی اذیت شوند، این موضوع در هنگام بازدید از موزه هنر بلاروس نیز ممکن است برای شما مشکل آفرین باشد چرا که تمامی راهنمایی ها و تابلوهایی که برای راهنمایی بازدیدکنندگان در داخل موزه قرار داده شده است به زبان محلی مردم هستند و همین موضوع باعث می شود تا توریست ها و بازدیدکنندگان نتوانند به خوبی از بخش های مختلف این موزه دیدن کرده و اطلاعات کافی را بدست آورند،

بنابراین توصیه ما به شما این است که برای بازدید از این موزه سعی کنید با تورهای گردشگری همراه شوید تا بتوانید از اطلاعاتی که راهنمای تور بلاروس در اختیار شما قرار می دهد نهایت بهره را ببرید و از بیشتر بخش های موزه هنر بلاروس دیدن کرده و اطلاعات کافی را درباره این بخش ها و آثار هنری که در آن قرار دارد بدست آورید.

موزه هنر بلاروس یک کتاب تاریخی

 بسیاری از مردم محلی کشور بلاروس و همینطور توریست هایی که از موزه هنر بلاروس دیدن کرده اند ادعا دارند که این موزه مانند یک کتاب تاریخ است که می توانید با ورق زدن این کتاب اطلاعات زیادی درباره بخش های مختلف تاریخی کشور بلاروس بدست آورید. این موزه وقایع بسیار زیادی را به خود دیده است و از آنجایی که بسیاری از آثاری که در آن قرار دارند دارای تاریخچه ای طولانی هستند می تواند بهترین گزینه برای بازدید افراد علاقه مند به تاریخ این کشور باشد. این موزه هر آنچه را که از تاریخ کشور بلاروس به همراه دارد برای عموم مردم بیان می کند و شاید به همین علت است که بسیاری از توریست ها چندین و چند باره از موزه ملی هنری بلاروس دیدن می کنند.

نکات پایانی درباره این موزه

این موزه از محبوب ترین موزه های کشور بلاروس است و از آنجایی که جزو جاذبه های گردشگری مهم بلاروس نیز شناخته می شود برای بازدید از آن باید اقدام به رزرو بلیط کنید چرا که روزانه بسیاری از افراد علاقه مند به بازدید از این موزه هستند و در صورتی که نتوانید از قبل اقدام به تهیه بلیط کنید ممکن است نتوانید با مراجعه به این موزه از داخل آن دیدن کنید. نکته دیگر نیز این است که امروزه تورهای گردشگری بسیار زیادی اقدام به برگزاری تور یک روزه یا چند ساعته در این موزه می کنند که می توانید با آنها همراه شوید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران