15 دی 1398

بازیلیکای نتردام د فوروایر

 

آیا می دانید بازیلیکای نتردام د فوروایر از زیباترین ودیدنی ترین اماکن واقع در شهر لیون سومین شهر بزرگ فرانسه می باشد که در روزها و سالهای اخیر به عنوان بهترین آثار برجای مانده از دوران گذشته شناخته می شود. این کلیسا با قرار گرفتن در فاصله بسیار دور از رودخانه لیون از جذاب ترین و تاریخی ترین اماکنی می باشد که هرساله انبوهی از مسافران و گردشگران به قصد بازدید از این بنا به فرانسه سفر می کنند. بنای این کلیسا به دلیل قسم مردم کشور فرانسه برای حفاظت از خاکشان بنا و تاسیس شده است که قدمت این کلیسا به زمان جنگ با پروس برمی گردد.

کلیسای نوتردام دی فورویر در یک مکان جادویی بر روی تپه فورویر قرار گرفته است و دارای 130 متر ارتفاع از رودخانه زیبا و رویایی سون می باشد. برای دسترسی به این بنای تاریخی بایستی از ماشین استفاده کرد که شما را به بالای تپه می رساند. با توجه به موقعیت قرارگیری کلیسای نوتردام فورویر میتوان با حضور در این مکان امکان تماشای چشم انداز های بی نظیر از طبیعت و شهر معروف لیون را داشته باشید که تنها گشت و گذار در اطراف کلیسای نوتردام و تنفس هوای دلنشین تپه فورویر برای مسافران و توریست ها از زیباترین لحظات سفرشان به شمار می رود. تور فرانسه بهترین گزینه برای مسافران ایرانی جهت بازدید از این جاذبه تاریخی می باشد

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه ارزان و تور لحظه آخری دبی  هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

تاریخچه بازیلیکای نتردام د فوروایر

قبل از قرن چهارم میلادی، بنایی با کاربری معبد مسیحی وجود داشته است که در همان دوران, کلیسای بسیار باشکوه تری جایگزین این معبد شد تا این که تا قرن دوازدهم از این کلیسا برای مراسم های خاصی استفاده کرده و سپس به صورت ناگهانی تصمیم بر بزرگ تر و گسترده تر کردن بنا گرفتند. از این جهت بنای کلیسای قبلی را آوار کرده و در سال 1167 میلادی با ساخت کلیسای جدید با مساحت بیشتر شروع کردند که مدت زمان ساخت و طراحی این ساختمان به بیش از دو قرن به طول انجامید و در سال 135 میلادی تمامی بخش های کلیسا ساخته شد.

نکات قابل توجهی که در خصوص این بنا می توان گفت از زیباترین آثار معماری گوتیک باقی مانده از آن دوران می باشد که برای طراحی نمای داخلی و خارجی از زیباترین تزئینات استفاده کرده اند. البته کلیسای نوتردام دی فورویر در طول زمان به دفعات متعدد مورد مرمت و بازسازی واقع شده است؛ و در حال حاضر با زیبایی هرچه تمام تر میزبان گردشگران بیشماری از اقصی نقاط جهان می باشد.

ساعات بازدید از Basilica of Notre-Dame 

گردشگران و مسافرانی که به قصد بازدید از جاذبه Basilica of Notre-Dame de Fourviere به شهر تاریخی لیون سفر می کنند می توانند فصل بهار و تابستان را برای زمان سفر خود به این منطقه در اولویت خود قرار دهند چرا که در این ایام از سال شرایط اقلیمی بسیار مناسبی در سطح شهر حاکم بوده و گردشگران می توانند در تپه ای با طبیعت بی نظیر و رودخانه ای خروشان از این کلیسای تاریخی بر جای مانده بازدید نمایند. ساعات بازدید از کلیسای نوتردام از 7:30 صبح تا 18:30 بعدازظهر می باشد و هزینه ورود به این ساختمان رایگان بوده و افراد می توانند برای بازدید در ساعات خلوت صبح هنگام در این مکان حضور داشته باشند.

طراحی و نمای جاذبه بازیلیکای نتردام د فوروایر

طراحی و معماری جاذبه Basilica of Notre-Dame de Fourviere در وهله اول نظر و توجه هر رهگذری را به سوی خود جذب می کند این کلیسا با داشتن معماری شگفت انگیز و جالب از بهترین های شهر لیون بوده و هر یک از برج های آن دارای 69 متر بلندی می باشند که مسافران و بازدیدکنندگان برای رسیدن به بالاترین نقطه آن باید 380 پله را بالا بروند.

بلندترین نقطه زیر سقف کلیسا دارای 3 متر ارتفاع از سطح زمین بوده و طول بنا 130 متر و عرض آن 48 متر می باشد. با گذشت زمان در طول دوران های مختلف ناقوسهای متعددی در برج های جاذبه Basilica of Notre-Dame de Fourviere نصب گردیده و بزرگترین آنها به نام امانوئل می باشد که با داشتن 13 تن وزن در سال 1685 میلادی نصب شده است. ناقوس های موجود در این کلیسا تنها در مواقع خاص فقط چندبار در طول سال به صدا درآورده می شوند. از دیگر نکات قابل توجه در خصوص طراحی این ساختمان می توان به دو دستگاه ارگ اشاره کرد که بزرگترین آنها دارای 737 لوله می باشد.

آتش سوزی جاذبه Basilica of Notre-Dame de Fourviere

بازیلیکای نتردام د فوروایر در تاریخ 15 آوریل سال 2019 با آتش سوزی گسترده ای مواجه شد که ریزش برج مخروطی کلیسا و بخشی از سقف آن از اولین گزارشات حاکی از این آتش سوزی بود. علت این آتش سوزی را برخی به بازسازی کلیسا نسبت می دهند. در این واقعه یک ربات آتش نشان از آتش نشانان به منظور مانع شدن از سوختن آثار تاریخی و ارزشمند این بنا کمک کرد که این ربات توسط یکی از شرکت های معروف فرانسوی تولید شده است که با داشتن توانمندی های قابل توجهی قابلیت حمل بار با وزن 1200 پوند را دارا می باشد هم چنین در برابر آب و آتش بسیار مقاوم می باشد.

سفر به این شهر میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران