15 فروردین 1397

پارک آبی AQUAPOLIS

اگر می خواهید در مورد پارک آبی آکوا پلیس اطلاعات بیشتری را داشته باشید با این متن همراه باشید. کشور بلغارستان سه شهر مهم و بزرگ دارد به نام های صوفیه، وارنا و پلوودیو که در میان این سه شهر بزرگ، وارنا به جهت نزدیک بودن به کرانه های دریای سیاه، آب و هوای معتدلی را در بر گرفته است که به همین جهت شامل جاذبه های طبیعی و تاریخی و چشم اندازهای متنوعی می باشد از جمله جاذبه های گردشگری موجود در شهر وارنا پارک آبی آکوا پلیس بوده که سالانه پذیرای هزاران گردشگر است. 

 

شهر بزرگ وارنا

در قسمت شرقی بلغارستان شهر بزرگی واقع شده است به نام وارنا این شهر دارای طبیعت بکر و دلپذیری می باشد که سبب شده است تا دست بشریت در طبیعت این شهر وارد شده و تفرجگاه های بسیاری را بیفزایند. پارک آبی آکوا پلیس یکی از این مکان های تفریحی است که ساختی مصنوعی داشته و در منطقه ی گلدن سنتز شهر وارنا قرار گرفته است.

منطقه گلدن سنتز خود یکی از مکان های تفریحی شهر وارنا بوده که به نام ماسه های طلایی شهرت دارد. شاید این نام برگرفته از زمانی باشد که سالیان پیش چندین نفر برای دزدین گنجی در دل منطقه ای از شهر وارنا رفته و گودالی عظیم حفر کردند سپس طلای بسیاری را به دست آورده پا به فرار گذاشتند که در همین لحظه زمین انتقام گودال و طلای دزدیده شده را از دزدان گرفته و گنج پیدا شده را به شن تبدیل نمود و از همان زمان این منطقه از شهر وارنا را گلدن سنتز یا ماسه های طلایی نامیده شده است و امروزه میزبان پارک آبی آکوا پلیس می باشد.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور لحظه آخری دبی هم میتواند پیشنهاد خوبی برای شما باشند. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور  جذاب سفر کنید.

 

بخش های مختلف پارک آبی آکوا پلیس

اولین پارک آبی که در کشور بلغارستان راه اندازی شد پارک آبی آکوا پلیس بوده که سالانه میزبان چندین هزار توریست است قابلیت این پارک آبی به صورتی است که به طور همزمان می تواند گنجایش ۳۰۰۰ نفر را داشته باشد. مساحت پارک آبی آکوا پلیس ۴۰ هزار متر مربع بوده که این اجازه را به مهندسین و سازنده های این پارک داده تا بتوانند امکانات بسیاری را درون پارک پایه گذاری کنند. جذابیت منحصر به فرد این پارک آبی بیشتر از هر چیز دیگری که درون پارک موجود می باشد به دلیل وجود سرسره های آبی برای کودکان و بزرگسالان می باشد .

 

امکانات پارک آبی

این مکان با استفاده از به کار بردن مناظر طبیعی ساختی مصنوعی داشته و درون خود چشمه، جکوزی، استخرهای کوچک و بزرگ، آبشار، دریاچه، ساختمان هایی شبیه به مخروبه و قلعه های قدیمی را در بر گرفته است. مسئولین این پارک بزرگ و دیدنی شرایطی را فراهم نموده اند تا علاقمندان به صخره نوردی بتوانند در قسمت هایی از پارک ، کار مهیج صخره نوردی را انجام دهند. پارک آبی آکوا پلیس دارای هفت ورودی به پارک بوده و این اجازه را به بازدید کنندگان می دهد تا در زمان وارد شدن به پارک آبی دچار هجوم جمعیت و شلوغی ورودی ها نشوند.

یکی از سوپرایز های این پارک آبی حضور مربیان آدرنالین در این پارک مهیج و شگفت انگیز می باشد که در زمانی بین ساعت ۱۶ تا ۲۰ می توان آنها را در پارک ملاقات نمود در قسمتی نزدیک به صخره های پارک مکانی وجود دارد که نام آکازا را به خود گرفته و فروشنده ی انواع تنقلات می باشد این مکان می تواند مهمترین جایگاه پارک به حساب آید زیرا بازدید کنندگان بعد از گشت و گزاری در پارک نیازمند موادی خوراکی بوده تا بتواند خستگی های آنان را بیرون برده و فضا را برایشان لذت بخش تر کند. وجود سالن آمفی تئاتر در یک پارک آبی می تواند مهمترین تجهیزات یک پارک را تشکیل داده و به دور از همه فضاهای دارای جنب و جوش مکانی باشد برای رفع خستگی و تماشای شخصیت های مهمی مانند مربیان آدرنالین و صحنه های دیگر.

 

درباره پارک آبی آکوا پلیس بیشتر بدانید

پارک آبی آکوا پلیس که در میان برخی توریست ها و ملت ها با نام پارک آبی وارنا شهرت گرفته است در سمت شمال غرب منطقه گلدن سنتز بوده که در زمان رفتن به این پارک دل انگیز در جاده ای اصلی  که پارک در میان آن واقع شده دو ساحل به نام های  RIVERIAوALBENA وجود داشته که زیبایی رسیدن به پارک آبی را صد چندان کرده است. جالب است بدانید که ساخت این پروژه بزرگ که امروزه با نام پارک آبی آکوا پلیس شهرت یافته توسط مهندسین و طراحان ایتالیایی بوده است.

آنها فضای درونی پارک را طوری طراحی نموده اند که هر رده سنی بتواند از امکانات پارک استفاده نموده و ساعاتی لذت بخش را درون این مکان سپری کنند. این پارک آبی دارای دو استخر بزرگ بوده که سرسره هایی در این استخرها برای کودکان و ۵ سرسره بزرگ برای بزرگسالان تعبیه شده است. خلاصه هیچ فردی نمی تواند از دیدن و استفاده نمودن از امکانات تفریحی پارک وارنا خود را به دور دارد.

 

امکانات شهر وارنا برای بازدیدکنندگان پارک آبی

وارنا که جزء بزرگترین شهر بلغارستان می باشد مطمئنا نمی تواند نسبت به توریست های خود بی تفاوت بوده و امکانات رفاهی را برای مهمانان خود مهیا نسازد پس بنابراین شهردار و مسئولین شهر وارنا ترتیبی را اثر داده اند تا در اطراف منطقه گلدن سنتز و در حوالی پارک آبی آکوا پلیس هتل های مجهزی بنا شود. شهردار شهر وارنا چند ایستگاه را در جای جای منطقه گلدن سنتز قرار داده تا توریست ها و بازدیدکنندگان عزیز بتوانند به راحتی و به صورت رایگان از شاتل هایی استفاده کرده و پس از چند ساعتی بتوانند دوباره به هتل خود بازگردند.

در خیابان اصلی منطقه گلدن سنتز هر چیزی که افراد به آن نیاز داشته باشند  وجود داشته و هیچ کم و کاستی برای آنها نخواهد بود. قیمت ها در شهر وارنا و گلدن سنتز بسیار مناسب بوده و این اجازه را به مردم سراسر دنیا می دهد تا سفری به بزرگترین پارک آبی که لقب قلب اروپا را به خود گرفته است داشته باشند.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران