این تور برگزار شده است


تور و پکیج های مرتبطردیفنام هتلامتیازسرویسدو تختهیک تختهکودک با تختکودک بدون تخت
1PAN PACIFIC HOTEL (هانوی)
ATHENA CRUISE (خلیج هالونگ)
PULLMAN SAIGON HOTEL (هوشی مین)
*5 BB
FB
BB
24.650.00032.600.00018.315.00015.000.000
توجهنرخ های فوق به تومان می باشد
خدمـات تـور

1- پرواز رفت و برگشت با هواپیمای مدرن قطر ایرویز به همراه ترانسفرفرودگاهی
2- پوشش بیمه درمانی و حوادث تمام مسافران تا سقف 20 هزار یورو
3- راهنمای فارسی زبـان مـجرب ( از تهران تا پایان سفر )
4- ترانسفر هوایی و زمینی بین شهری
5- 7 شب اقامت در هتل به همراه صبحانه
6- دو روز گشت شهری همراه با نهار
7- در صورت درخواست ترانسفر اختصاصی مبلغ 150$ به هر نفر اضافه میشود

توضیحات

مدارک لازم جهت دریافت ویزای ویتنام :
برای دریافت ویزای ویتنام ملزم به ارائه 2 قطعه عکس و اسکن پاسپورت در حداکثر 8 روزکاری قبل از زمان سفر میباشد.
اصل پاسپورت با اعتبار 7 ماه از تاریخ سفر

توجه

1- نرخ نوزاد (کودک زیر 2 سال) معادل 4.625.000 تومان می باشد.
2- داشتن پاسپورت جداگانه برای تمامی مسافرین در هر رده سنی الزامی می باشد .
3- به نفر سوم تخت اضافه سفری با نرخ دوتخته تعلق می گیرد .
4- طبق قوانین هواپیمایی، مسئولیت کنترل گذرنامه از هرلحاظ (حداقل 7 ماه اعتبار از تاریخ سفر) و ممنوعیت خروج از کشور به عهده ی آژانس درخواست کننده و مسافر می باشد.
5- ویزای مسافر در زمان ورود به ویتنام صادر می شود.
6- کنـسلی بعد از رزرو سوخت کامل می باشد.

ردیفمبدامقصدزمان حرکتزمان رسیدنمدت پروازنام وسیلهنام ایرلاینلوگو
1تهراندوحه23:5000:3002:10هواپیماقطر
2دوحههانوی02:5513:3006:35هواپیماقطر
ردیفمبدامقصدزمان حرکتزمان رسیدنمدت پروازنام وسیلهنام ایرلاینلوگو
1هوشی میندوحه19:2523:5908:40هواپیماقطر
2دوحهتهران00:4504:2002:10هواپیماقطر

هانوی

همانگونه که میدانید هانوی پایتخت ویتنام است.میخواهیم با هم سفری به این شهر داشته باشیم.

پرواز شما در فرودگاه هانوی به زمین نشسته است.در اولین مرحله شما با در دست داشتن برگه ای که از سفارت ویتنام در کشورتان دریافت کرده و آنرا پر کرده اید به سمت قسمت مربوط به ویزا که کاملا مشخص است رفته و با پرداخت ۲۵ دلار امریکا کاغذ صورتی رنگ ویزا را دریافت میکنید که باید تا روز ترک خاک ویتنام با شما باشد.چون در فرودگاه به هنگام برگشت آنرا مهر میکنند.

حال شما چمدان ها را دریافت میکنید و از فرود گاه خارج میشوید.اتوبوس شماره ۸۶ از جلوی در شما را تا مرکز شهر میبرد.اگر تمایل به استفاده از تاکسی دارید هم تاکسی های زرد که با تاکسیمتر کار میکنند در خدمت شما هستند و هم از اپ اینترنتی اوبر میتوانید استفاده کنید.اگر پول ویتنامی ندارید حتما در فرودگاه به اندازه نیاز همان روز چنج کنید.مطلع باشید در فرودگاه و هتل ها چنج پول با نرخ پایین تری انجام میشود

ساعت رسمی ویتنام ۳.۵ ساعت از ساعت رسمی ایران جلوتر است.واحد پولی این کشور دانگ بوده که هر صد دلار امریکا معادل دو میلیون و سیصد و چهارده هزار دانگ میباشد.

به هنگام تسویه پول تاکسی حتما به تعداد صفر های روی پول دقت فرمایید.بارها مسافران به جای مثلاپنج هزار دانگ به اشتباه پنجاه هزار تا پرداخت کرده اند که بسته به انصاف راننده ممکن است برگردانده بشود یا نه که قابل اثبات هم نیست.پس حتما توجه لازم را به عدد روی اسکناس ها مبذول داشته باشید که در هیچ کجا متضرر نشوید.

برای چنج پولتان بهتر است از صرافی ها استفاده کنید که در هانوی تعداد زیادی از آنها را در میدان ولد کوارتر میتوانید پیدا کنید.برای صرف غذا به شیوه اکثر مردمان ویتنام میتوانید از گاریهایی که روی آنها انواع غذاهای مختلف بومی با قیمت ارزان پخته میشوند غذا تهیه بفرمایید اما در میدان اولد کوارتر هم که به نوعی مرکز شهر است هم رستوران های زنجیره ای موجود است مانند کی اف سی یا مک دانلز و هم رستورانهای مدرن و سنتی.

بزرگترین مرکز خرید ما دون خوآن مارکت هست که در ۴ طبقه بنا شده و از ساعت ۶ تا ۱۹ فعال است.لاکچری ترین مال این شهر وینکام مگا مال رویال سیتی میباشد که برند های بسیار گران قیمت را در بر میگیرد.مرکز خرید لوته با ۲۵۰ برند میتواند برای اکثریت مسافران مکان خوبی جهت خرید باشد.دو بازار محلی خیلی معروف هم که اجناس همه جوره و تولید کشور را میفروشند داریم که به این شرح می باشد:

هانگ گای استریت یا سیلک استریت که صرفا مربوط به ابریشم و تولیدات ابریشمیست و هانوی ویکند نایت مارکت که بازاری شبانه است و از ساعت ۷ عصر به بعد در روزهای جمعه و شنبه و یکشنبه بر پاست.

اماکن دیدنی خیلی مشهور هانوی شامل مقبره هوشی مین، معبد ادبیات، دریاچه هو آن کیم،پاگوداها، موزه مردم شناسی،واتر پاپت شو،پارک ملی هانوی با فاصله ۴۸ کیلومتر از مرکز شهرو دژ امپراطوری تانگ لانگ میباشند.

خلیج هالونگ بی با فاصله حدودا سه ساعت و نیم بزرگترین جاذبه طبیعی نزدیک هانوی است که ثبت جهانی شده است.

آب شهر قابل آشامیدن نیست و حتما باید از بطری های آب معدنی استفاده بفرمایید.برق در ویتنام همان ولتاژ ۲۲۰ ولت را دارد اما جهت احتیاط برای استفاده از پریز ها حتما با خود یک تبدیل همراه داشته باشید.

مردمان این کشور اکثرا خون گرم هستند. ۸۵ درصدشان بی دینند و همانطور که میدانید کشور کمونیستی است.ویتنامی ها معمولا ۲ یا ۳ بچه دارند و در سن کم ازدواج میکنند و چون خانه خریدن بسیار گران است پسرها در طبقات بالایی خانه پدری خود سکنی میگزینند.

جالب است بدانید خوردن موش مزرعه برنج در این کشور رایج است و از جمله غذاهای نسبتا گران هم محسوب میشود به گونه ای که در عروسی های اعیانی آنرا سرو میکنند.

نماد هانوی همان مقبره هو شی مین رهبر انقلابی این کشور است.

هانوی تقریبا شهر امنی است اما در کل به علت رانندگی بد و تعداد بسیار زیاد موتور در سطح شهر حتما با احتیاط فراوان از خیابان گذر کنید.موتور ها نقش تاکسی را هم در این کشور دارند و تعدادشان عجیب زیاد است.مواظب دوربین و موبایل خود باشید چون مخصوصا در اماکن شلوغ به راحتی موتور سواران از شما میقاپندشان.

هر مسافر یک بیمه نامه دارد که  تا سقف معلومی هزینه های  درمانی را در بر میگیرد.اگر مشکل درمانی پیش آمد با مراجعه به مراکز درمانی مثل بیمارستانها اول اقدام به درمان کنید.تمام فیش های پرداختی خود را ممهور به مهر پزشک و بیمارستان کنید.زمانی که به کشور بازگشتید طبق قرار داد بیمه مدارک را تحویل داده و پول خود را دریافت مینمایید.

جهت تردد در شهر تاکسی را به شما توصیه مینمایم.تاکسی ها تاکسیمتر دارند و مبلغ مشخص است.از اوبر و موتور هم با رعایت اصول ایمنی سوار شدن به موتور می توان برای تردد استفاده کرد.

در برگشت به مبدا حتما حواستان باشد که به قسمت پرواز های خارجی فرودگاه وارد شوید چون ساختمانهای مربوط به پروازهای داخلی و خارجی از هم مجزا هستند.

بار مجاز قابل حمل شما بسته به ایر لاینی که از آن بلیط تهیه کرده اید متفاوت بوده و روی بلیط قید شده است.حتما به آن توجه بفرمایید.ممنوعیت هایی که برای بردن وسایل به کابین وجود دارد مطابق استاندارد های جهانیست.

خلیج هالونگ در کشور ویتنام

هالونگ بی یا همان خلیج هالونگ به معنی خلیج اژدهای خفته در شمال کشور ویتنام واقع شده ویکی از بزرگترین جاذبه های گردشگری نه تنها ویتنام، بلکه جهان است.

این خلیج جزو فهرست آثار ثبت شده میراث جهانی یونسکو میباشد.افسانه این خلیج میگوید که اژدهای بالداری از آسمان به کمک مردم ویتنام می آید و پس از غلبه بر دشمنان در خلیج هالونگ می آرامد.کوه های این خلیج را کوهان های روی پشت اژدها میدانند.برای مردم ویتنام اینجا مکان مقدسی است.

هالونگ خلیجی مسحور کننده با کوههایی عجیب و فریبنده و رنگ آبی خاص ،چشم هر بیننده ای را خیره و وجودش را مسحور خویش میسازد.این مکان جدا از زیبایی خیره کننده اش از معدود مکان های مناسب جهت پرورش مروارید های بسیار مرغوب به شمار میرود.

وجود غارهای متعدد و زیبا از جمله جاذبه های این خلیج است.

شما میتوانید با رزرو‌کردن کروز هایی که در مدل های مختلف از ساده تا بسیار لاکچری ،خلیج را به شما نشان میدهند جهت گشت و گذار بر روی آبهای نیلگون خلیج استفاده کنید و از برنامه های شاد و متنوع کشتی ها لذت ببرید.

خلیج هالونگ با شهر هانوی حدودا سه و نیم ساعت فاصله دارد که به راحتی با اتوبوس از هانوی به مقصد خلیج میتوان مسیر را راحت و ارزان طی کرد.

شهر هوشی مین در ویتنام

در ابتدا از فرودگاه شهر آغاز میکنیم.وارد سایگون یا به نام جدیدش اگر بخوانیم،هوشی مین که میشوید بر عکس شهر هانوی،ویزای خود را بصورت لیبل و در پاسپورت خود دریافت میکنید.هزینه ویزا ۲۵ دلار است.قبل از خروج از فرودگاه اگر پول ویتنامی یا همان دونگ ندارید حتما مقدار کمی چنج کنید که برای استفاده از تاکسی یا اتوبوس پول رایج همراهتان باشد.تاکید میکنم هتل ها و فرودگاه پول را کمتر از نرخ صرافی ها چنج میکنند.اکنون به ازای هر صد دلار امریکا دو میلیون و سیصد و چهارده هزار دونگ میتوانید دریافت کنید.

فرودگاه سایگون به مرکز شهر نزدیک است و اگر هتل شما در این محدوده باشد در حدود یک ربع ساعت به مقصد میرسید.تاکسی های ویتنام با تاکسیمتر کار میکنند و مبلغ معقولی دریافت میکنند.برای تردد یا ترانسفر میتوانید از تاکسی های زرد رنگ ویا اپ اوبر استفاده بنمایید.استفاده از موتور برای تردد در این کشور رایج تر از تاکسی است و از اپ های مخصوص ویتنام جهت گرفتن موتور بصورت اینترنتی میتوان استفاده کرد.جهت صرف غذا هم میتوانید در محله دون خوی رستوران های زنجیره ای متعدد پیدا کنید و هم از رستوران های مدرن و سنتی بهره ببرید.با توجه به تنوع و پراکندگی رستوران ها جستجوی اینترنتی کمک بزرگی به برآورده شدن هرچه بهتر خواسته شما می کند.چنج پول خود را هم میتوانید در همان دون خوان و در یکی از صر افی های متعدد این منطقه انجام دهید.نکته بسیار مهم در ارتباط با پول ویتنام صفر های متعدد آن است.حتما هنگام حساب کردن به تعداد صفر ها توجه جدی کنید.مثلا صد هزار تایی را جای ده هزارتایی پرداخت نکنید چون عودت داده نمیشود و قابل اثبات به پلیس هم نیست.

آب شهر آشامیدنی نیست و حتما از بطری  های آب معدنی استفاده بفرمایید.سوغات معروف این کشور در مرحله اول قهوه و سپس چرم و پوشاک آن است.مردمان این کشور در سن کم ازدواج میکنند و معمولا دو تا سه بچه دارند که به جهت گرانی زمین معمولا پسرها پس از ازدواج در طبقات بالای منزل پدری خود زندگی می کنند

هوشی مین به علت جمعیت زیاد و فرهنگ متوسط متاسفانه از هانوی نا امن تر است.توصیه اکید میشود که به دست فروشان یا آدم هایی که بی جهت وارد جمعی که میخواهید عکس بگیرید میشوند نزدیک نشوید.یا خواهش کنید از عکس شما بیرون بروند چون اکثرا جیب بر هستند.موبایل و دوربین خود را در اماکن شلوغ مخصوصا بسیار مراقب باشید.موتور هابه راحتی از شما میدزدند و بسیار در این کار متبحرند.

هر مسافر تا سقفی که ایران بیمه شده است میتواند در صورت نیاز به خدمات درمانی از مبلغ بیمه تا سقف مشخص شده استفاده کند.در صورت نیاز به پزشک لطفا به بیمارستان مراجعه نموده و تمام فیش های مربوط به پرداخت های خود را دریافت کرده و حتما به مهر پزشک و همچنین مهر بیمارستان ممهور نمایید.در غیر این صورت بیمه مسئولیتی در قبال پرداخت های شما نخواهد داشت.با تحویل مدارک به بیمه مبلغ پرداخت شده در آن کشور به شما عودت داده میشود.

آب و هوای هوشی مین گرم و مرطوب است.عینک آفتابی و کلاه آفتاب گیر حتما به شما توصیه میشود.

از تفریحات این شهر یک پارک آبی به نام دام سن هست که شکل و شمایل جالبی دارد و چون داخل شهر قرار گرفته دسترسی به آن آسان است.

اگر بخواهم برای شما بصورت تیتر وار مناطق تاریخی و فرهنگی مهم و حایز اهمیت سایگون را نام ببرم میتوانم بگویم بهتر است حتما از موزه جنگ ،معبد های متعدد شهر مانند معبد اله دریاها،نمایش آبی اژدهای طلایی،کلیسای نتردام و مرکز پست قدیمی و تاریخی کنار آن که هنوز فعال است،کاخ زیبای اتحاد،پاگودا ها و در نهایت مجموعه سایت تونل هوی کوچی که روایتگر زنده دوران جنگ ویتنام هستند ودر فاصله حدودا یک تا یک و نیم ساعتی شهر واقع شده اند دیدن بفرمایید.

برای خرید ارزان و تولید داخل کشور بن تای مارکت و بن تان بازاروتا حدودی سایگون اسکوور را توصیه میکنیم.اما مرکز خرید های دیگر که بصورت مال و شاپینگ سنتر هستند و برند ها را در بر میگیرند شاملVincom center,saigon square,takashima vietnam,diamond plaza,parkson plaza میشوند که در این بین، دایموند پلازا از همه گران تر و لاکچری تراست و تاکاشیما ویتنام مرکز خریدی با اجناس صد در صد ژاپنیست.

برق رایج در هوشی مین ۲۲۰ ولت است اما حتما یک تبدیل همراه خود داشته باشید که در صورت لزوم بتوانید از پریز برق استفاده کنید.

به هنگام برگشت بار مجاز شما همانیست که ایر لاین مربوطه در بلیط شما قید کرده است.حتما سه ساعت قبل پرواز در فرودگاه باشید.ممنوعیت های موجود برای بردن وسیله به داخل کابین هواپیما طبق استاندارد جهانی میباشد.

سفر ما اینجا به پایان رسید.به امید اینکه نکات مذکور سفر راحت تری را برایتان  رقم زده باشند.

 

 

 

مشاهده بیشتر

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جزئیات و خدمات تور

سفارش تور

اشتراک گذاری