اسپانیا

آشنایی با اسپانیا

اسپانیا یکی از کشورهای اروپایی است که در بخش جنوبی این قاره واقع شده و از فرهنگ و تاریخ کهن و غنی برخوردار است. اسپانیا به­ عنوان یکی از کشورهای مستقل در شبه ­جزیره ایبری شناخته می­شود و توسط دریای مدیترانه محسور شده است. اسپانیا با کشورهای آندورا، پرتغال، مراکش و فرانسه دارای مرز مشترک است. جمعیت اسپانیا در حدود 45 میلیون نفر بوده و این کشور از نظر اقتصادی توانسته در جایگاه هشتم جهان قرار بگیرد.

شهرها و روستاهای بسیاری در کشور اسپانیا وجود دارد که هریک از آن­ها می ­توانند تاریخ این کشور اروپایی را به زیبایی نشان دهند. مادرید به­ عنوان پایتخت اسپانیا شناخته شده و شهری بزرگ در این کشور است. اسپانیا دارای شهرهای بزرگ دیگری نیز همچون بارسلون، مالاگا، سویا و والنسیا است که هرکدام از آن­ها در تاریخ و اقتصاد این کشور نقش بسزایی دارند. اقوامی که در گذشته ­های دور در اسپانیا اقامت داشته­ اند باسک­ها و سلت­ها بودند. حدود 206 سال پیش از میلاد مسیح امپراتوری روم توانست اسپانیا را به­ استعمار خود دربیاورد. مسلمانان نیز در تاریخ اسپانیا حضور داشته و فرهنگ این کشور را تحت تاثیر قرار داده ­اند.

درباره اسپانیا اطلاعات بسیاری عنوان شده که در این مطلب قصد داریم آن­ها را عنوان کنیم تا علاقه ­مندان و متقاضیان سفر به اسپانیا بتوانند با آگاهی بیشتری وارد این کشور اروپایی شوند. اسپانیا به­ عنوان یکی از کشورهای اروپایی شناخته می­شود که فاصله بسیار کمی با قاره آفریقا دارد و توانسته تاثیر بسزایی در فرهنگ و تاریخ بین­ المللی ایجاد کند. این کشور هنگامی که تحت سلطه مسلمانان بوده محلی برای کسب علم به شمار می ­رفت.

تاریخ اسپانیا

در تاریخ اسپانیا دریانوردان بسیاری وجود دارند که توانسته­ اند نام خود را با اکتشافات مهم گره بزنند. یکی از این افراد کریستف کلمب است که برای نخستین بار قاره آمریکا را کشف نمود. این دریانورد اسپانیایی پس از این که سفری به کشور آمریکا داشت توانست در مناطق کاستیل و آراگون حکومت کند و آمریکا را بخشی از مستعمره اسپانیا معرفی نماید. در فرهنگ و تاریخ اسپانیا ردپای نویسندگان بزرگی نیز دیده می­شود که آثار خارق ­العاده ­ای را برای آیندگان برجای گذاشته­ اند. ارنست همینگوی یکی از مشاهیر عرصه نویسندگی در اسپانیا است که رمان زنگ­ ها برای که به صدا درمی­ آیند را خلق کرده است.

این رمان مشهور جنگ­های داخلی که در اسپانیا به وقوع می­پیوست را به خوانندگان بازگو می­کند. نویسندگان اسپانیایی بسیاری نیز توانسته ­اند آثاری را با­عنوان برترین وارد دنیای ادبیات کنند که در این بین می­ توان به رمان دن کیشوت اشاره کرد که توانسته تحت عنوان نخستین رمان مدرن ادبیات بین ­المللی به شمار بیاید. میگل سروانتس نویسنده­ این کتاب مشهور است که نام خود را به ­عنوان یکی از نویسندگان سرشناس اسپانیایی مطرح کرده است.

سلطنت کشور اسپانیا

درحال حاضر سلطنت اسپانیا پادشاهی مشروطه بوده و در آن سلطنت موروثی است. سلطنت اسپانیا از دو مجلس قانون گذاری و قوه مجریه تشکیل شده است که توسط نخست ­وزیر نظارت می­شوند. پادشاه اسپانیا این حق را دارد که نخست­ وزیر را تعیین کرده و تائید کنگره نمایندگان را دریافت کند. رئیس دولتی که در کشور اسپانیا وجود دارد هم تراز نخست ­وزیرانی است که در دیگر کشورهای بین­ المللی در حال خدمت در دولت هستند.

کنگره نمایندگان اسپانیا دارای 350 عضو است که به وسیله انتخابات و از سوی مردم انتخاب می­شوند. نمایندگان انتخابی حدود 4 سال زمان دارند تا به وظایف محول شده خود عمل نمایند. در سلطنت اسپانیا قوه مقننه نیز وجود دارد که تعداد اعضای آن حدود 266 نفر است. از بین اعضای قوه مقننه حدود 208 نفر به وسیله انتخابات تعیین خواهند شد اما 58 نفر از آن­ها نیز به وسیله قانون گذاران بخش­های خودمختار تعیین می­شوند. این افراد نیز تنها 4 سال زمان دارند تا به وظایفی که برای آن­ها تعیین شده بدون هیچ مشکلی عمل نمایند.

گاوبازی در کشور اسپانیا

گاوبازی در اسپانیا توانسته بخش عمده­ ای از فرهنگ این کشور را به خود اختصاص دهد و از آن تحت عنوان جاذبه ورزشی بزرگی یاد می ­شود که هرساله طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب می­کند. گاوبازی به­ قدری با فرهنگ اسپانیا عجین شده که رینگ­ های مخصوص این ورزش در تمامی مناطق اسپانیا قرار داشته و علاقه­ مندان در هر نقطه از اسپانیا می­توانند این ورزش جذاب و هیجان­ انگیز را تماشا کنند.

فوتبال در کشور اسپانیا

یکی دیگر از بخش­های مهم فرهنگ اسپانیا را فوتبال دربرگرفته است. این ورزش در کشور اسپانیا طرفداران ویژه­ ای را داشته و هرفردی علاقه خود به به نوعی نشان می­دهد. موتورسواری، تنیس، بسکتبال و چندین ورزش دیگر نیز در کشور اسپانیا طرفداران مختص خود را داشته و افراد می­توانند با توجه به علاقه و نظر خود ورزش مناسبی را انتخاب کنند. در سال 1992 میلادی المپیک تابستانی در شهر بارسلون برگزار شد و افراد بسیاری از کشورهای مختلف برای دیدن بازی ­های المپیک وارد کشور اسپانیا شدند.

اسپانیا دارای جزایر بسیاری است که می­توان به جزایر بالئاری و جزایر قناری اشاره کرد. در این کشور اروپایی جاذبه­ های دیدنی و گردشگری بسیاری وجود دارد که علاقه­ مندان می­ توانند از آن­ها بازدید کرده و با تاریخ اسپانیا آشنایی بیشتری پیدا کنند. این کشور دارای اقلیم­ های آب ­وهوایی متنوعی است که می­توان به اقلیم مدیترانه­ ای با تابستان­ های گرم اشاره کرد. اقلیم آب­ وهوایی دیگری که در اسپانیا وجود دارد اقلیم نیمه­ خشک است که حدود یک چهارم از بخش جنوبی این کشور را دربرگرفته است. اقلیم اقیانوسی نیز یکی دیگر از اقلیم­ های آب­ وهوایی است که در کشور اسپانیا وجود دارد و بخش­های شمالی این کشور را احاطه کرده است.

در کشور اسپانیا مردم از زبان ­های مختلفی برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده می­کنند که موجب شده این کشور دارای چند زبان مختلف باشد. اسپانیولی به­عنوان زبان رسمی در این کشور اروپایی شناخته می­شود و هریک از افرادی که در اسپانیا زندگی می­کنند براساس قوانین تعیین شده باید زبان اسپانیولی را بیاموزند.  

[cn-suggest-posts sts=”استادیوم نیوکمپ” stl=”https://deltaban.com/attraction/camp-nou/” sbs=”رزرو هتل ” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

قصر الحمراء گرانادا

گرانادا به ­عنوان یکی از زیباترین شهرهای اسپانیا شناخته می­شود و تاریخی کهن و فرهنگی غنی دارد. ازجاذبه های توریستی اسپانیا در شهر گرانادا می توان  از قصر الحمراء، محله قدیمی موریشی آلباین و بسیاری از بناهای تاریخی موجود در گرانادا  نام برد که هرساله گردشگران بسیاری را از کشورهای مختلف به سمت این شهر جذب کرده و باعث شده گرانادا از شهرتی جهانی برخوردار شود. در ادامه برخی از جاذبه­ های توریستی اسپانیا در شهر گرانادا را عنوان خواهیم کرد که  علاقه­ مندان سفر به این شهر اروپایی بتوانند با آگاهی بیشتری سفر خود را آغاز کنند.

یکی از اصلی­ترین جاذبه­ های اسپانیا در شهر گرانادا قصر الحمراء است که به­ عنوان یک بنای باشکوه به جامانده از دوران حکومت اسلامی در اسپانیا شناخته می­شود. بخش­های مختلف این قصر در دوره­ های مختلفی ساخته شده و یکی از بناهای معماری و تاریخی در آندلس شناخته می­شود. قصر الحمراء گرانادا در میراث جهانی یونسکو نیز به ثبت رسیده و همین مسئله موجب شده تا گردشگران بین ­المللی بسیاری بازدید از این بنای تاریخی و توریستی را به عنوان مقصد سفر خود انتخاب کنند.

دلیل نامگذاری قصر الحمراه وجود دیوارهای خارجی به رنگ سرخ است که آجر و خشت­ های خشک شده در آفتاب آن­ها را به وجود آورده است. قصر الحمراء گرانادا در سال­های 1248 تا 1354 میلادی ایجاد شده که در آن دوران الاحمر و حکمرانان جانشین او بر اسپانیا فرمانروایی می­کرده ­اند. قصر الحمراء گرانادا برر فراز دره و تپه ساخته شده و از درون این قلعه زیبا و باشکوه می­توان قله ­های سیرانوادا را مشاهده نمود. قصر سلطنتی و باغ­های پلکانی و قلعه سه بخش قصر الحمراء را تشکیل می­دهند که البته در قصر سلطنتی می­توان بارگاه پادشاهان، شبستان و همچنین حرمسرا را دید که مجموعه ­ای باشکوه و زیبا را به وجود آورده ­اند.

باغ­های کارمن دلوس مارتیرز

یکی دیگر از جاذبه­ های توریستی اسپانیا در شهر گرانادا که موجب شده بازدید از قصر الحمراء تکمیل نشود باغ­ های کارمن دلوس مارتیرز است. این باغ زیبا در پایین قصر الحمراء قرار داشته و به­ عنوان یک نقطه سبز و زیبا در شهر گرانادا محسوب می­شود. اغلب افرادی که وارد شهر گرانادا می­شوند بدون بازدید از باغ­ های کارمن دلوس مارتیرز به سمت قصر الحمراء می­روند. اما این باغ سرسبز و زیبا پوشیده از تخت گل بوده و حوضچه ­های کوچی در جای­جای آن قرار دارد که به همراه راه­روهای پوشیده از برگ منظره ­ای زیبا و سحرانگیز را به وجود آورده است.

باغ­ های کارمن دلوس مارتیرز در تابستان می­تواند هوای خنک و مطبوعی را در اختیار گردشگران قرار داده و کلیه اشخاصی که به بازدید از این باغ جذاب مشغول هستند می­توانند از سایه درختان این باغ نهایت استفاده را بکنند. آن­ دسته از اشخاصی که رمانتیک هستند می­­توانند از پلکان مارپیچی موجود در باغ استفاده کرده و منظره­ای جذاب و خارق­ العاده را پیش روی خود داشته باشند. عمارتی که در بخش مرکزی باغ­ های کارمن دلوس مارتیرز وجود دارد نیز زیبایی این جاذبه توریستی اسپانیا در شهر گرانادا را افزایش داده و هرساله گردشگران بین ­المللی بسیاری را به سمت شهر گرانادا جذب می­کند.

بهشت هنرمندان

یکی دیگر از جاذبه­ های توریستی اسپانیا در شهر گرانادا بهشت هنرمندان است که تحت عنوان ژنرالیف معرفی می­گردد. این اثر تاریخی در فاصله اندکی از قصر الحمراء قرار دارد و باغ­ های متعددی در محوطه آن وجود دارد که در گذشته­ های دور پادشاهان مغاربه از آن­ به­ عنوان قصر خود استفاده می­کردند. بهشت هنرمندان نزدیکی بسیاری به آثار هنری ایرانی دارد و علیرغم فراموشی طی دوره ­های مختلف در حال حاضر به­ عنوان یک بنای باشکوه شناخته می­شود.

بهشت هنرمندان در قرن 14 میلادی تاسیس شده و در محوطه آن فواره ­ها و استخر و جویبارهای متعددی به همراه فضای سبز و درخت­ هایی که در تقارن با یکدیگر هستند استفاده شده است. این سبک از طراحی به بخش شمالی آفریقا تعلق داشته و طرحی خاص و بینظیر را ایجاد کرده است. در طراحی این اثر تاریخی از راهروهای باریکی استفاده شده که با گلدان ­ها و حوضچه ­های منحصربفردی تزئین شده ­اند. این باغ زیبا به­ عنوان یکی از جاذبه­ های توریستی اسپانیا در شهر گرانادا محسوب شده و هرساله گردشگران بسیاری را به سمت این شهر اروپایی جذب می­کنند.

کلیسای جامع گرانادا

گرانادا دارای یک بخش قدیمی است که کلیسای بزرگی در این قسمت قرار دارد. در ساخت کلیسای جامع گرانادا به­ عنوان یکی از جذاب­ترین جاذبه­ های توریستی اسپانیا در شهر گرانادا از سبک­ های گوتیک، باروک و همچنین سبک رنسانس استفاده شده و تاریخ احداث آن به سال 1518 میلادی بازمی­گردد. ساخت کلیسای جامع گرانادا حدود 180 سال به طول انجامید و درحال حاضر نیز بخش­هایی از آن ناتمام باقی مانده و هنرمندان بسیاری درصدد آن هستند تا این کلیسای جامع را به اتمام برسانند.

هرساله گردشگران بسیاری وارد گرانادا شده و از کلیسای جامع این شهر بازدید می­کنند و معماری داخلی بینظیر آن می­تواند نظر هربیننده­ ای را به خود جلب کند. هرساله جمعیت کثیری از مسیحیان سراسر جهان عبادت خود را در کلیسای جامع گرانادا انجام می­دهند و آن را محلی برای دست­یابی به الوهیت درنظر می­گیرند. این کلیسا به­ عنوان یکی از مهم­ترین جاذبه ­های توریستی اسپانیا در شهر گرانادا محسوب شده و مردم این کشور اروپایی آن را بسیار باارزش و مهم تلقی می­کنند.

[cn-suggest-posts sts=”محله گوی باتیک ” stl=”https://deltaban.com/attraction/gothic-quarter/” sbs=”خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]
کاخ چارلز پنجم

گرانادا یکی از شهرهای حائز اهمیت در اسپانیا بوده و آثار تاریخی بسیار ارزشمندی در این شهر قرار دارد. کاخ چارلز پنجم از دیگر جاذبه های توریستی اسپانیا در شهر گرانادا است که در سال 1527 میلادی ساخت آن آغاز شده و در سال 1937 میلادی به اتمام رسیده است. این کاخ باشکوه در نزدیکی قصر الحمراء ساخته شده و هدف از ایجاد آن وجود یک دژ مستحکم است که مانع از ورود متجاوزان به قصر الحمراء می­شده است.

کاخ چارلز پنجم از نظر طراحی شبیه به قصر الحمراء ساخته شده و کلیسای سانتا ماریا نیز در بخش شرقی آن قرار گرفته است. طرح این کاخ به صورت مربع است که حیاطی به شکل دایره در مرکز آن قرار گرفته و طرحی خاص و فوق­ العاده را به وجود آورده است. کاخ چارلز پنجم نیز همچون بسیاری از جاذبه­ های توریستی اسپانیا در شهر گرانادا ناتمام مانده و معماران بسیاری قصد تکمیل آن را دارند. علیرغم اینکه این بنای تاریخی نیمه­ کاره است اما هرساله گردشگران بسیاری برای بازدید از آن وارد گرانادا می­شوند.

جهت رزرو بلیط هواپیما یا خرید بلیط چارتر در سراسر جهان، تور( تور دبی، تور استانبول، تور کشورهای اروپایی و آسیای جنوب شرقی، تور قبرس و…) و یا هتل  ( هتل های جمیرا در دبی و سایر هتل های جهان ) می توانید به پنل رزرواسیون آنلاین دلتابان مراجعه نمایید و در کوتاه ترین زمان ممکن و به راحتی رزرو هتل خود را انجام دهید.

 

0

بعضی از اطلاعات مهم درباره اسپانیا

 • قاره: اروپا
 • پایتخت: مادرید
 • واحد پول: یورو
 • زبان رسمی: اسپانیایی
 • شهرهای بزرگ: بارسلونا، مادرید، تنریف، والنسیا

اشتراک گذاری در شبگه های اجتماعی

مجله آنلاین دلتابان

آخرین مطالب بروز شده مجله گردشگری دلتابان

 • راهنمای سفر به شهر رم

  قبل از سفر به هر شهری لازم است اطلاعاتی راجع به آن شهر کسب کنیم. قصد داریم در این مطلب به اختصار برخی از جاذبه های شهر تاریخی رم را معرفی کنیم. شهر رم به عنوان یکی از شهرهای تاریخی کشور ایتالیا شناخته می‌شود که در بخش مرکزی و غربی این کشور واقع شده است. […]

 • سواحل آنتالیا

  بهترین سواحل آنتالیا

  سواحل آنتالیا یکی از پر طرفدار ترین شهر های گردشگری در دنیا است؛ آنتالیا چهارمین شهر پر جمعیت ترکیه به حساب می‌آید. جذاب ترین سواحل در آنتالیا در جنوب این شهر واقع بوده که طول سواحل آن 640 کیلومتر است که در این سواحل هتل های متنوعی با توجه به سلیقه و بودجه شما در […]

 • انواع هواپیماهای مسافربری

  انواع هواپیماهای مسافربری در جهان

  وقتی که شما قصد سفر با هواپیما را دارید، کیفیت انواع هواپیماهای مسافربری در سفر شما تاثیر خیلی زیادی دارد. حتما برایتان سوال پیش می‌آید کدام هواپیما بهترین هواپیماهای مسافربری در جهان است؛ تفاوت بوئینگ یا ایرباس چیست و چگونه بهترین هواپیما با کیفیت خوب را انتخاب کنیم؟ در این مطلب از دلتابان می‌خواهیم انواع هواپیماهای […]

 • زیبا‌ترین شهر‌های ارمنستان کدام‌اند ؟

  کشور ارمنستان، میان قاره آسیا و اروپا قرار گرفته است؛ این کشور دارای تاریخ با شکوهی بوده، و به علت داشتن کوه‌های مرتفع و جاذبه‌های دیدنی تاریخی، کشور ارمنستان را زیبا و دیدنی کرده است. در این مطلب، می‌خواهیم شهرهای ارمنستان را برای شما معرفی کنیم. پس با دلتابان تا انتهای این مطلب همراه باشید. […]

 • بهترین رستوران های کوش آداسی کدام اند؟

  اگر به ترکیه سفر کرده اید و به دنبال جای ساحلی، دنج و مناسب برای خوردن غذا در این کشور هستید، پیشنهاد ما به شما رستوران های کوش آداسی است. می خواهید چند روز از تابستان یا بهار خود را در ترکیه بگذرانید، بهترین مکان که مطمئنا مورد دلخواه شما نیز خواهد بود، کوش آداسی […]

 • باید در آنتالیا انجام داد

  کارهایی که باید در آنتالیا انجام دهیم

  10 کاری که حتما باید در آنتالیا انجام داد: 1-شهر کالیچی یکی از شهرهای قدیمی و تاریخی که باید در آنتالیا دیدن کنید، شهر قدیمی کالیچی است ؛ شما می توانید، یک روز کامل را به این منطقه اختصاص بدهید و از بازار و نوشیدنی و کافه های موجود در پیاده رو ها لذت ببرید. […]

 • زمان سفر به بانکوک

  چه موقع بهترین زمان برای سفر به بانکوک است؟

  بانکوک پایتخت به ‌روز کشور تایلند بوده، اگر شما به این‌ شهر سفر کنید، نمی‌توانید در یک کلمه بانکوک را توصیف کنید. زمان مناسب سفر به بانکوک را در این ‌جا برای شما بیان می‌کنیم. اگر شما برای اولین‌ بار، به بانکوک مسافرت می‌کنید، این شهر را مرزی بین حال و گذشته تصور می‌کنید. در […]