ویزای ایرلند
4 آذر 1397
ایرلند

چگونه ویزای ایرلند بگیریم؟

شرایط دریافت ویزای ایرلند 

چگونه ویزای ایرلند بگیریم ؟ متقاضیان دریافت ویزای ایرلند ابتدا باید وارد سایت سفارت ایرلند شده و نوع ویزای موردنیاز خود را مشخص کنند. پس از انتخاب ویزا باید مدارکی را که اعلام شده تهیه کرده و فرم­های لازم را به نام خود و به زبان انگلیسی تکمیل نمایند.

پس از ثبت درخواست در سایت سفارت ایرلند متقاضیان باید مدتی را در انتظار بررسی و رسیدگی به درخواست منتظر بمانند. درخواست متقاضی پس از بررسی­های لازم به کنسولگری ایرلند در کشور مبدا ارسال خواهد شد و متقاضیان می­توانند پاسخ درخواست خود را دریافت کنند.

پیش از آنکه متقاضیان اقدام به دریافت ویزای ایرلند کنند باید درنظر داشته باشند که جهت ورود به این کشور و دریافت وقت سفارت چه نوع ویزایی را مدنظر دارند.

افراد باید درنظر داشته باشند که تمایل دارند ویزای یک بار سفر ایرلند را دریافت کنند و یا نیازمند مولتی ویزا و یا حتی ویزای ترانزیتی ایرلند هستند.

متقاضیان دریافت ویزا می­توانند از بین ویزای توریستی، ویزای تجاری ایرلند، ویزای تجاری جهت شرکت در کنفرانس­ها و سمینارها، ویزای تجاری جهت آغاز کسب ­وکاری جدید و یا ویزای تحصیلی گزینه مناسب با هدف خود را انتخاب نمایند.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه ارزان و  تور ارمنستان ارزان  هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

مراحل اخذ ویزا

متقاضیان دریافت ویزای پس از انتخاب نوع ویزای موردنیاز خود باید مدارکی را که از سوی سفارت ایرلند تعیین شده نیز آماده کنند. اشخاصی که تمایل دارند ویزای ایرلند را دریافت کنند باید توجه داشته باشند که مدارک لازم باید از سوی شخص متقاضی تحویل داده شود. مدارک مورد نیاز نیز باید بدون هیچ نقصی ارائه شود تا سفارت ایرلند آن را مورد بررسی قرار دهد. مدارک لازم جهت اخذ ویزای ایرلند شامل موارد زیر است:

مدارک لازم جهت دریافت ویزا ایرلند

  • ارائه اصل گذرنامه فرد متقاضی که حداقل اعتبار آن 3 ماه بیشتر از تاریخی است که برای ویزای درخواستی درنظر گرفته شده است
  • ارائه فرم تکمیل شده درخواست ویزا( متقاضیان برای دریافت این فرم می­توانند به سایت سفارت ایرلند مراجعه کنند)
  • ارائه کارت ملی و شناسنامه فرد متقاضی
  • ارائه 2 قطعه عکس رنگی در اندازه 4 در 6 که پس­زمینه آن سفید بوده و بدون روتوش است
  • ارائه کپی از ویزاهای شینگن و دیگر ویزاهای معتبری که متقاضیان دریافت کرده­اند به­همراه مهر ورود و خروجی که بر روی آن زده شده است
  • ارائه گواهی گردش حساب 6 ماه آخر سپرده بانکی متقاضی
  • ارائه گواهی اشتغال به کار از سوی فرد متقاضی( در نامه اشتغال به کار باید تاریخ استخدام متقاضی به همراه سمت و مبلغی که به­عنوان حقوق دریافت می­کند ذکر شده باشد. این مورد درخصوص کارمندان و کارگرانی است که قصد ورود به کشور ایرلند را دارند. افراد بازنشسته درخصوص دریافت ویزای باید گواهی بازنشستگی خود را ارائه دهند. دانشجویان نیز ملزم به ارائه گواهی اشتغال به تحصیل هستند)
  • ارائه بیمه­نامه مسافرتی که بخش قابل توجهی از هزینه­های درمانی متقاضی را تحت پوشش قرار دهد
  • ارائه سند مالکیت چنانچه وجود داشته باشد
  • ارائه رسید رزرو هتل در ایرلند و بلیط هواپیما

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو آنلاین هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد

 

نظرات کاربران