10 آذر 1397
جمهوری چک

تعطیلات رسمی چک

فهرست مطالب

تعطیلات رسمی چک

مردم چک در روز اول ژانویه، تعطیلات رسمی دارند. این روز، به عنوان روز سال نو و همچنین روز استقلال جمهوری چک شناخته شده است. در این روز، جمهوری چک به استقلال رسیده است و از کشور اسلواکی جدا شده است. چکسلواکی در گذشته یک کشور یکپارچه بود که بعدها، به دو کشور مستقل چک و اسلواکی تبدیل شد. این روز برای مردم چک بسیار اهمیت دارد.

تعطیلات رسمی چک

روز اول می از تعطیلات رسمی چک

روز اول می نیز در تقویم تعطیلات رسمی چک ثبت شده است. در این روز، مردم از خانه ها بیرون می روند و باربیکیو درست می کنند. برخی از آن ها استراحت را درون خانه ترجیح می دهند. برخی دیگر به تظاهرات کوچک سیاسی می پردازند و این روز آرام را جشن می گیرند. روز می درواقع روز کارگر جمهوری چک است. در این روز حتی کارخانجات جمهوری چک، تعطیل است.

روز جمعه خوب از تعطیلات رسمی چک

در روز جمعه قبل از عید پاک، مردم چک به کلیساها می روند و اعمال تذکیه نفس مخصوص به خود را انجام می دهند. در این روز، اغلب کسب و کارها تعطیل اند و مردم در پی آماده شدن برای عید پاک هستند. روز جمعه خوب یکی از روزهای تعطیلات رسمی چک است و مردم در این روز بسیار خوشحال اند.

روز جادوگر سوزانی

این تعطیلات رسمی چک همانند چهارشنبه سوری ما ایرانی ها است. البته تفاوت های بسیاری دارد اما آتش روشن کردن در گوشه کنار شهرهای چک به چشم می خورد. در این روز، نمادی از جادوگر خبیث و بد ساخته می شود که توسط مردم، به آتش کشیده می شود.

روز سنت متدوس و سنت سیریل

5 ژانویه نیز در تقویم مردم جمهوری چک، به عنوان تعطیلات رسمی چک اعلام شده است. در این روز، همه شهرهای کشور چک تعطیل است و جشن مقدسی برای مسیحیان برگزار می شود.

جشن بابا نوئل

روز جشن سنت نیکلاس،  یکی دیگر از روزهایی است که در بین تعطیلات رسمی چک قرار گرفته است. در این روز، مردم با لباس های بابانوئل بیرون می روند و برای کودکان هدیه می خرند. سنت نیکلاس شخصیت اصلی بابانوئل است که در سال 270 میلادی متولد شد. سنت نیکلاس در زمانی که می زیست، سه کودک را از دست قصابی سنگدل نجات داد. از این رو بابانوئل، نمادی از سنت نیکلاس است و این روز در تمام جهان جشن گرفته می شود.

روز آزادی

در روز 8 می، مردم چک از این تعطیلات رسمی چک استفاده می کنند و در خانه هایشان به خوبی استراحت می کنند. 8 می، مراسم یادبودی از شکست نازی ها گرفته می شود و برخی از مردم در این مراسم شرکت می کنند.

آخرین زنگ

این یک روز هیجان انگیز برای دبیرستانی های چکی است. در این روز دبیرستانی ها یک هفته قبل از برگزاری امتحانات خود، یک روز را به عنوان روز آزاد انتخاب می کنند و با لباس های رنگارنگ به شهر می روند. در این روز دانش آموزان می توانند هر کاری که می خواهند انجام دهند. برخی از آن ها عطر روی مردم می پاشند، برخی دیگر روی چهره دیگران نقاشی می کنند. پول هایی که در طی این روز جمع آوری می شود، صرف امور خیریه می شود.

کریسمس

در روز 24 و 25 دسامبر، همه مردم در تعطیلات رسمی چک به سر می برند. هر چند که در کوچه خیابان ها به قدری ازدحام هست که این روز تعطیل را پرهیجان تر از همیشه می کند. تزیین درخت کریسمس، غذاهای سنتی چکی و برگزاری جشن های کوچک و بزرگ در جای جای شهر دیده می شود. هدیه هایی که توسط بابانوئل زیر درخت کریسمس قرار گرفته، کودکان را شگفت زده می کند و یک شب به یادماندنی را به یادگار می گذارد.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران