جاهای دیدنی رم

جاهای دیدنی رم

فهرست مطالب

جاهای دیدنی رم

در یک شهری که پر از نمادهای تاریخی و باستانی هست، دشوار است بدانید کجا باید بروید. رم پایتخت کشور زیبای ایتالیا که پوشیده از بناهای قدیمی قرن ها پیش که اکنون دست نخورده باقی مانده است. اگر قصد دارید جاهای دیدنی رم را ببینید، لازم است بدانید وقت خود را صرف دید و بازدید از تمام کلیساها نکنید؛ زیرا فرصت گشت و گذار در مکان های دیگر را از دست خواهید داد. پس قبل از سفر برنامه ریزی کنید که حداقل به یک یا دو کلیسا معروف بروید و بنا و ساختمان های دیگر را نیز در برنامه ریزی خود قرار دهید. رم شهری بسیار بزرگ است که هر چقدر برای گشت و گذار در آنجا وقت بگذارید باز هم کم است.
با ما همراه باشید تا مکان های دیدنی رم را به شما معرفی کنیم تا سفری خوش را رقم بزنید.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور لحظه آخری دبی هم میتواند پیشنهاد خوبی برای شما باشند. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور  جذاب سفر کنید.

1.کولوسئوم: جزء معروف ترین جاهای دیدنی رم

همه گردشگران جاهای دیدنی رم را از کولوسئوم شروع می کنند. همانطور که برج ایفل در پاریس معروف است و نماد کشور فرانسه به حساب می آید. کولوسئوم برای رم و ایتالیا همان مفهوم را دارد و گردشگران رم را با کولوسئوم می شناسند. این بنا بزرگترین سازه ای است که از دوران رومی ها به ما منتقل شده و همچنان الگویی در عرصه های ورزشی را فراهم کرده است. امروزه طراحی تمام استادیوم های فوتبال بر اساس این طرح رومی بیضی شکل است و کولوسئوم الگویی برای جهانیان شد. ساختمان کولوسئوم برای نمایش های تئاتر، جشنواره ها، سیرک ها و یا بازی های بزرگ بود. و اشخاص مشهوری نظیر دادگاه امپریالیست و مقامات عالی رتبه از پایین ترین سطح، خانواده های رومی اشرافی، جمعیت سوم و چهارم بازی و نمایش ها را در این بنا مشاهده کردند.

کولوسئوم

ناگفته نماند که نبردهای گلادیاتور در این مجموعه انجام شده است.

[cn-suggest-posts sts=”پانتئون رم” stl=”https://deltaban.com/attraction/pantheon-roman-temple/” sbs=”رزرو آنلاین هتل” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

2.موزه واتیکان: واتیکان کوچکترین دولت مستقل در جهان

واتیکان کوچکترین دولت مستقل در جهان است که مساحت آن کمتر از یک کیلومتر مربع بوده و بیشتر دیوارهای آن را واتیکان محصور کرده است. اگر به دیدن این جاذبه گردشگری رم بروید، داخل کاخ با باغ های واتیکان، کلیسای سنت پیتر، میدان سنت پیتر، مکان مخصوص پاپ، کسی که سرپرست کلیسای کاتولیک رومی ها بود مواجه خواهید شد. این فضای جمع و جور در بین گردشگران بسیار مرسوم است.

موزه واتیکان

جاهای دیدنی رم کم نیست اما در داخل کلیسای سنت پیتر با شاهکار میکل آنژ، پیتا، همراه با مجسمه و الماس های برینی رو به رو خواهید شد. برجسته ترین جذابیت موزه های واتیکان، سقف با شکوه آن است که جزء مشهور ترین کارهای میکل آنژ به حساب می آید. در داخل کاخ واتیکان اتاقهای رافائل، آپارتمان بورگیا، کتابخانه واتیکان و تعدادی موزه که شامل گالری عکس، موزه هنر سکولار، موزه اتریشان و دیگران است.

3.پانتئون ، ازجاهای دیدنی رم

پانتئون یکی از جاهای دیدنی رم است که به طور قابل توجهی قدمت 2000 ساله دارد و تا کنون دست نخورده باقی مانده است. پانتئون فقط پس از آسیب هایی که از طریق آتشفشان به آن وارد شد مجدد بازسازی شد.

پانتئون

گنبد 43 متری آن، دستاورد عالی معماری داخلی روم بوده و این زیبایی شما را میخکوب خواهد کرد. این بنا تاریخ متعددی را در بر میگیرد و بعد از دوره رنسانس، از این معبد به عنوان آرامگاه هنرمندان و نخبگان شهر از جمله رافائل نقاش و پادشاهان ایتالیا استفاده شد.

4.رومن فروم ، از جاهای دیدنی رم

قدم زدن بین ستون های رومن فروم، که در حال حاضر در وسط شهر مدرن رم قرار دارد، خیره کننده بوده و مانند قدم زدن دو هزار سال قبل در رم باستان است. اگر چه رومن فروم تنها بخش کوچکی از شکوه اصلی آن را نشان می دهد، اما ستون های ایستاده و قوس پیروزی و دیوارهای آن هنوز هم شما را تحت تاثیر قرار می دهد. اگر به مطالعه تاریخ ایتالیا بپردازید متوجه می شوید، این بنا برای قرن های گذشته قابل احترام بوده و جزء تاریخ امپراتوری روم و جهان غرب بوده است.

رومن فروم از جاهای دیدنی رم
پس از قرن هفتم، این ساختمان ویران شد و در کنار آن کلیساها و قلعه ها در میان بقایای باستانی ساخته شد.

[cn-suggest-posts sts=”قلعه سنت آنجلو رم” stl=”https://deltaban.com/attraction/st-angelo-castle-rome/” sbs=”بلیط هواپیما” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]

5.فواره تروی: جذاب ترین جاذبه های توریستی شهر رم

فواره تروی یکی از مشهورترین جاهای دیدنی رم است که شاهکار قرن هفدهم به حساب می آید. اگر اهل فیلم های هالیوود و ایتالیایی باشید این فواره را به وفور در این فیلم ها دیده اید. از قدیم میگویند اگر در چشمه این فواره سکه ای اندازید، آرزوهای شما برآورده خواهد شد.

فواره تروی از جاهای دیدنی رم
مجسمه های اطراف این چشمه به قدری زیبا و جذاب هستند که تا ساعت ها دوست دارید در کنار آن بنشینید و عکس بگیرید. نزدیک به چشمه که بشوید شاهد وجود میلیون ها سکه خواهید بود و همین موضوع زیبایی این فواره را چندین برابر کرده است.

6.پله های اسپانیایی: پاتوق جوانان

این پله ها یکی از معروف ترین جاهای دیدنی شهر رم است که محلی ها و توریست های زیادی برای گذراندن اوقات فراغت به آنجا می روند. گردشگران روی این پله ها می نشینند و به خوردن بستنی و اسنک های خیابانی مشغول می شوند. این پله ها به سبک اسپانیایی ساخته شده و به همین علت نام آن را پله های اسپانیایی گذاشتند.

پله های اسپانیایی از جاهای دیدنی رم
در خیابانی که این پله ها قرار دارد بهترین رستوران، کافه، مراکز خرید قرار دارد که می توانید از چندین تفریح بهره ببرید. ناگفته نماند که این مکان پاتوق بازیگران و موسیقیدان های ایتالیایی بوده که اگر به آنجا بروید قطعا آنها را خواهید دید.

7.کلیسا سانتا ماریا ماگورو: یکی از زیباترین کلیساهای رم

یکی از زیباترین کلیساهای روم، سانتا ماریا ماگورو است که در زمان قرن چهارم توسط پاپ لیلیروس ساخته شد. معماری این کلیسا بسیار جذاب و زیبا بوده که با دیدن نقاشی و مجسمه های درون آن میخکوب خواهید شد.

کلیسا سانتا ماریا ماگورو از جاهای دیدنی رم

ستون های داخل این کلیسا از سنگ مرمر و گرانیت بوده؛ که در قرن 13 با موزاییک های تم های قدیمی و جدید عهد عتیق مجدد بازسازی شده است. قدیمی ترین موزاییک های رم متعلق به این کلیسا است. زمانیکه اولین طلا وارداتی از آمریکا به ایتالیا وارد شد در سقف این کلیسا به کار رفته است.

8.پیاتزا ناوونا: محبوب ترین میدان رم

پیاتزا ناوونا یکی از برجسته ترین جاهای دیدنی رم و میادین سبک معماری باروک در رم است و هنوز هم شکل کلی استادیومی رومی را دارد. در قرون وسطی این میدان برای جشن ها و مسابقات اسب سواری مورد استفاده قرار می گرفت. همچنین این میدان به وسیله بورومینی به سبک باروک بازسازی شده است. نمای بیرونی، برج ناقوس، و گنبد سبک معماری باروک را به خوبی به نمایش گذاشته است.

پیاتزا ناوونا از جاهای دیدنی رم
این فواره نمایانگر چهار رود است که در آن زمان گمان می شد، به عنوان بزرگترین رودها در هر یک از قاره های شناخته شده اند. به طوری که چهار مجسمه دور تا دور فواره نمایانگر رودهای نیل، گنگ، دانوب و ریو دلا پلاتا بوده و گیاهان و حیوانات مختلفی از هر منطقه در کنار فواره قد علم کرده اند. دو فواره دیگر در این منطقه قرار دارد که متعلق به قرن شانزدهم و قرن نوزدهم است. امروزه، این میدان پر است از گردشگران، هنرمندان خیابانی، مغازه، سوغاتی فروشی، کافه ها و بازار. همچنین در نزدیکی آن، بین میدان پیاتزا و پانتئون، کلیسای سن لویجی دی فرانچسی شامل سه نقاشی مهم از قرن شانزدهم اثر کاراواجو است.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید پرواز چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران