ویژگی های معماری موزه حقوق بشر کانادا

ویژگی های معماری موزه حقوق بشر کانادا

ویژگی های معماری موزه حقوق بشر کانادا

موزه حقوق بشر کانادا در شهر وینیپگ قرار دارد. این موزه بر بلندای تپه ای در ناحیه تیندال لایمستون واقع شده است. رهبری و مدیریت پروژه ساخت این موزه بر عهده آسپر وکیل و سیاستمدار اهل کشور کانادا بوده است. وی امیدوار بود که این موزه جایی برای آموزش حقوق بشر و همچنین بالا بردن درک و شناخت مردم از حقوق بشر باشد. بعد از مرگ آسپر، دخترش گیل آسپر در سال 2003 مدیریت پروژه را بر عهده داشت. ویژگی های معماری موزه حقوق بشر کانادا خاص و ویژه ساختمان آن است.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

تور ارزان مشهد

درباره ویژگی های معماری موزه حقوق بشر کانادا بیشتر بدانیم

ساخت این موزه در دسامبر سال 2008 به تصویب رسید. مراحل ساخت آن در آوریل سال 2009 شروع شد. در نهایت نیز این موزه در سال 2014 در نزدیکی فورکس افتتاح شد. وسعت ساختمان آن 7000 متر مربع و بلندای آن 100 متر است. از ویژگی های معماری موزه حقوق بشر کانادا می توان به استفاده از شیشه های شفاف در ساخت آن اشاره کرد.

طراح این موزه معماری به نام آنتوان پری داک است. طرح وی برنده مسابقات بین المللی شد. چشم اندازی که او برای موزه حقوق بشر کانادا داشت یک سفر بود. به این ترتیب که بازدیدکنندگان موزه از راه تالار بزرگ به موزه وارد شوند و بعد از عبور از مجموعه فضاهای گسترده و پر پیچ و خم، پیش از آن که به برج امید برسند، از طریق یک ستون بلند به محلی منتقل شوند که از آن جا بتوانند مرکز شهر وینیپگ را به تماشا بنشینند.  

این موزه یکی از مناطق گردشگری کانادا محسوب می شود. ویژگی های معماری موزه حقوق بشر کانادا با به کار بردن اشکال هندسی و رنگ بندی جالب آن توجه گردشگران زیادی را به سوی خود می خواند.

هزینه ساخت موزه حقوق بشر کانادا

هزینه به کار رفته برای این موزه برابر 351 میلیون دلار کانادا است. برای ساخت آن دولت کانادا 100 میلیون دلار، دولت مانیتوبا 40 میلیون دلار، شهر وینیپگ 20 میلیون دلار و 130 میلیون دلار دیگر را نیز دوستداران موزه تأمین کردند.

این موزه به دلیل کمبود بودجه درخواست پول از دولت فدرال کانادا کرد. در آوریل سال 2011 بود که از شهر وینیپگ کمک هزینه دریافت کرد. هزینه ساخت موزه حقوق بشر کانادا بیشتر از حد انتظار شد. اما در نهایت نتیجه آن نیز فراتر از انتظار بود.

بلیط هواپیما چارتر

ویژگی های معماری موزه حقوق بشر کانادا

دیگر ویژگی های معماری موزه حقوق بشر کانادا

این موزه همان طور که از نام آن پیدا است، ریشه در بشریت دارد و در طراحی و رنگ بندی آن از مناظر کانادا استفاده شده است. در این طرح ها از مناظر درختان، برف ها، ابرها و کوه سنگی آهک اساطیری که نشانه متحد و بی نظیر برای همه ملت ها و فرهنگ های دنیا است، الهام گرفته شده است. این موزه حقوق بشر به علت توجه طراح آن به جنبه های سینمایی و روان شناختی اثر از داخل به خارج جلوه پیدا کرده است.

ساختمان این موزه دارای معماری منحصر به فرد است. نمای آن بسیار چشم نواز است. همان طور که گفتیم، در طراحی ساختمان این موزه، از هندسه و معماری تا رنگ آن، از مناظر طبیعی زیبای کانادا استفاده شده است.

مفهوم پشت موزه نیز تک و ویژه است. به طوری که حتی در موقع تصمیم گیری برای آن این مسئله بسیار بحث برانگیز شد. این موزه داستان های شخصی را به تصویر کشیده است. همچنین، نقطه نظرهای متفاوتی را به نمایش می گذارد و بر موضوعات بسیاری متمرکز است.

ویژگی های معماری موزه حقوق بشر کانادا توجه منتقدان بسیاری را به خود جلب کرده است. به گفته طراحان 8 دقیقه زمان لازم است که یک قطره باران از بلندترین نقطه سقف شیشه ای خودش را به انتهای آن برساند.

برای دریافت اطلاعات در خصوص ویزا و وقت سفارت به لینک های زیر مراجعه بفرمایید.

نظرات کاربران