دانشگاه های تورنتو

دانشگاه های تورنتو

با برترین دانشگاه های تورنتو آشنا شوید

آنتاریو یکی از استان های کشور کانادا است که در مرکز آن تورنتو قرار گرفته است. تحصیل در دانشگاه های شهر تورنتو قطعا آرزوی هر دانشجویی است. دانشگاه های تورنتو با امکانات بالا و سطح تحصیلی عالی، پذیرای دانشجویان سراسر جهان هستند. هرچند هزینه تحصیل در این دانشگاه ها برای ایرانیان بسیار بالا خواهد بود اما اگر رویای تحصیل در دانشگاه ها را دارید، مطمئن باشید، تحصیل در این دانشگاه ها ارزش پرداخت این هزینه را خواهد داشت. در ادامه دانشگاه های معروف آنتاریو را به شما معرفی می کنیم.

دانشگاه های تورنتو

دانشگاه مک مستر از دانشگاه های تورنتو

این دانشگاه متعهد است تا دانشجویان خود را به خلاقیت و نوآوری ترغیب کند و بی شک یکی از بهترین دانشگاه ها است. کار گروهی، کشفیات جدید و افزایش روز افزون علم، روزانه در این دانشگاه انجام می شود و صداقت ارزش بالایی در آن دارد. دانشکده هایی که در دانشگاه مک مستر قرار دارد، دانشکده علوم، علوم انسانی، بهداشت، مهندسی، کسب و کار و علوم اجتماعی است.

دانشگاه گوئلف از دانشگاه های تورنتو

گوئلف یکی از بهترین دانشگاه ها در زمینه علوم کشاورزی است. مساحت دانشگاه بیش از سیصد هکتار است و دانشجویان آن بالغ بر 5 هزار نفرند. دانشجویان رشته علوم کشاورزی، علاقه زیادی به اخذ پذیرش در دانشگاه گوئلف دارند. این دانشگاه جو بسیار خوبی برای دانشجویان فراهم کرده است و تحصیل در آن، برای دانشجویان بسیار لذت بخش است.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو نه تنها در لیست بهترین دانشگاه های شهر تورنتو قرار گرفته بلکه در میان تمام دانشگاه های کانادا بی نظیر است. این دانشگاه که هزینه بالایی هم برای تحصیل در آن باید پرداخت، امکانات ویژه ای دارد که نمی توان از دست کشید. دانشگاه تورنتو به عنوان برترین دانشگاه کانادا انتخاب شده است و رتبه هفدهم دانشگاه های برتر دنیا را در اختیار دارد.

همان طور که گفتیم هزینه شهریه سالانه دانشگاه تورنتو بسیار بالاست و چیزی حدود سی و پنج هزار دلار برای مقطع کارشناسی باید پرداخت کرد. این هزینه ها صرف بهبود آموزش و کمک به تحقیقات دانشجویان می شود. دانشکده های دانشگاه تورنتو متعدد است و رشته های دانشگاهی متنوعی در این دانشگاه تدریس می شود. دانشکده پزشکی در این دانشگاه، جایگاه ویژه ای دارند. دانشکده هنر و علوم، معماری، دندانپزشکی، جنگلداری، مطالعات آموزش و پرورش، مدیریت، موسیقی، پرستاری و حقوق از دیگر دانشکده های محبوب این دانشگاه است.

دانشگاه براک

این دانشگاه دومین دانشگاه ایالت اونتاریو است و یکی از مهمترین دانشگاه ها محسوب می شود. 97 درصد دانشجویانی که از دانشگاه براک فارغ التحصیل شده اند، مشغول کار هستند و در میان دانشگاه ها، بالاترین نرخ اشتغال پس از تحصیل را دارد. دانشگاه براک شش خوابگاه دارد که هر کدام از آن ها ظرفیتی بالغ بر دو هزار نفر را دارند. تعداد دختران مشغول به تحصیل در این دانشگاه بیشتر از پسران آن است. انواع رشته های تحصیلی در این دانشگاه تدریس می شود که از مهمترین آن ها می توان به علوم پزشکی، بهداشت دندان، حرکت شناسی، تربیت بدنی، تکنسین داروخانه، ماساژ درمانی و علوم پرستاری اشاره کرد.

دانشگاه رایسون

اگر بخواهیم در بین دانشگاه ها، دانشگاهی که نوآوری و آموزش حرفه ای دارد را انتخاب کنیم، قطعا دانشگاه رایسون مستحق این عنوان خواهد بود. این دانشگاه در سال 1948 تاسیس شده است و بیش از سی و هشت هزار دانشجو دارد. در این دانشگاه صد رشته گوناگون در شش دانشکده تدریس می شود و تعداد کارمندان آن بیش از دو هزار نفر است.

دانشگاه لیکهد

این دانشگاه نه چندان قدیمی هم در لیست بهترین دانشگاه ها قرار گرفته است. در دانشگاه لیکهد رشته هایی همچون علوم شیمی، کامپیوتر، اقتصاد، مهندسی عمران، برق، مکانیک، نرم افزار، زبان انگلیسی، داروشناسی، ریاضیات، حقوق، حرکت شناسی، تاریخ، دارو و … تدریس می شود.

برای اطلاع بیشتر در خصوص ویزای و وقت سفارت کانادا به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران