تورنتو، شهر سریع ترین ها

فهرست مطالب

 

معرفی تورنتو

امکانات بسیار زیاد و وسیعی در شهر تورنتو وجود دارند، به گونه ای که انتخاب موردی برای بررسی بسیار دشوار است. تورنتو یکی از مهاجر پذیر ترین شهرهای دنیا است، در نتیجه از نظر تنوع فرهنگی یکی از بزرگترین شهرهای این سیاره می باشد. از این رو نیاز به این دارد تا در برخی زمینه ها سریع ترین امکانات و برترین سرویس ها را در اختیار ساکنین خود قرار دهد. در ادامه به بیان خصوصیاتی می پردازیم که شهر تورنتو در آن سریع ترین است.

تورنتو و سریع ترین رشد جمعیت در آمریکای شمالی

تورنتو شهری است که روزانه در زمینه های مختلف بزرگ تر و گسترده تر می شود، اما زمینه ای که در آن سریع ترین رشد را دارد، جمعیت این شهر است. جمعیت شهر تورنتو به صورت انفجاری در حال افزایش است. در واقع بر اساس داده های سر شماری انجام شده، جمعیت تورنتو با نسبت بسیار زیادی نسبت به تمامی شهر های ناحیه آمریکای شمالی در حال افزایش است.

در واقع تورنتو سریع ترین رشد جمعیت در این قاره را دارا می باشد. دلیل این افزایش جمعیت ورود مهاجران خارجی به تورنتو است زیرا این شهر یکی از کلان شهرهای آمریکای شمالی و بازار اصلی کانادا به حساب می آید. بر اساس گزارش بانک سلطنتی کانادا، شهر تورنتو همچون منبعی قوی است که افراد مستعد و فعال در زمینه های مختلف، علی الخصوص مهاجران با استعداد از کشورهای مختلف را به خود جذب می کند. در واقع میزان ورود جمعیت بسیار بیشتر از جمعیتی است که از این شهر خارج شده اند. دلیل دیگر رشد سریع جمعیت، وجود مراکز آموزش عالی معتبر و برتر در سطح جهانی، همچون دانشگاه تورنتو، دانشگاه یورک، در این شهر است که باعث شده دانشجویان زیادی به تورنتو بیایند.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه لحظه آخری و تور گرجستان ارزان هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

دانشگاه تورنتو

صنعت ساختمان در کانادا رو به افزایش گذاشته است و نشانی از توقف در شهرهای بزرگ این کشور، از جمله تورنتو، دیده نمی شود. در نتیجه فرصت های شغلی متعددی در سراسر کانادا ایجاد شده است که تورنتو و ونکوور پیشگام در این زمینه هستند.

تورنتو سریع ترین شهر
با افزایش جمعیت کشور کانادا، صنعت ساخت و ساز این کشور با مشکل بزرگی مواجه شد، به گونه ای که قیمت مسکن در شهرهای انتاریو و بریتیش کلمبیا افزایش چشمگیری یافت. از این رو بسیاری از مردم مجبور شدند به شهرهای دیگر مهاجرت کنند. با توجه به زیرساخت ها بهترین گزینه شهر تورنتو بود.

صنعت ساختمان سازی در تورنتو

صنعت ساختمان سازی در تورنتو به شدت در حال افزایش است.در سال 2017، سرعت ساخت و ساز کمی با رکود مواجه شد. یکی از مشکلاتی که صنعت ساخت و ساز تورنتو با آن مواجه بود، کمبود نیروی کار متخصص و ماهر در این زمینه بود اما در سال 2018، پیمانکاران با استخدام کارگران متعدد و زیاد از کشورهای مختلف سعی در بهبود سرعت ساختمان سازی در این شهر داشتند. در نتیجه، در سال 2018 عنوان سریع ترین صنعت ساختمان سازی در کشور کانادا به شهر تورنتو اختصاص داده شد. با توجه به ورود بیش از حد جمعیت به این شهر، قیمت مسکن نیز در تورنتو رو به افزایش گذاشته است.

با این حال هنوز هم سرعت ساختمان سازی در این شهر از سرعت افزایش جمعیت تورنتو کمتر است و پیشبینی می شود در آینده مشکلاتی در این زمینه به وجود بیاید. راه حلی که برای برطرف کردن این مشکل اندیشیده شده است، ایجاد شهرهایی در اطراف تورنتو و فاصله نزدیک است، تا شاید بتوان از این طریق بخشی از جمعیت را با توجه به قیمت ها به این بخش های تازه تاسیس سوق داد.

سریع ترین اینترنت کانادا

افزایش سریع جمعیت باعث بروز مشکلاتی در زمینه های مختلف خواهد شد، اما جای نگرانی نیست زیرا تورنتو شهری است با سریع ترین امکانات در همه زمینه ها. به عنوان مثال، کشور کانادا در رده بندی سریع ترین اینترنت دنیا در رده 17 ام قرار دارد. اما این موضوع دلیل نشده تا شرکت های مختلف به احداث سامانه های سریع اینترنت در تورنتو اقدام نکنند. بنابر گزارش فیس بود در سال 2018 بیش از 90 درصد مردم کانادا به اینترنت دسترسی دارند و 86 درصد خانه ها نیز دارای اینترنت هستند. بر اساس بررسی های انجام شده از تمامی شهرهای کانادا، شهر تورنتو با اختلاف سریع ترین اینترنت را دارا است. شرکت های اینترنتی بزرگ در این شهر وجود دارند که اینترنتی با سرعت واقعی آپلود بالا ارئه می دهند. دو شرکت اصلی در این زمینه شرکت بل و شر

کت راجزر هستند که سریع ترین سرعت اینترنت در تورنتو را دارا می باشند.

سریع ترین رشد شغلی

بر اساس گزارش سازمان استعداد تکنولوژی آمریکای شمالی در سال 2018، تورنتو 22.500 شغل جدید ایجاد کرده است. این در حالی است شهر بزرگ مانند نیویورک و سانفرانسیکو به ترتیب 5.370 و 11.540 شغل تکنولوژیکی ایجاد کرده اند. بر اساس این گزارش، شهر تورنتو سریع ترین میزان تولید شغل را دارا بوده و دیگر شهرها را تحت الشعاع خود قرار داده است. در واقع این گزارش و نتیجه آن برای متخصصین این حوضه چندان تعجب برانگیز نبوده است.

به عنوان نمونه، لارا توروی، مدیر رسانه و روابط عمومی شرکت مارس، در این باره می گوید: «در واقع من یقین دارم که سرعت رشد تکنولوژی در تورنتو به شدت زیاد است. بسیاری از متخصصین گمان می کنند شهر تورنتو هنوز به کمال نرسیده و در مراحل ابتدایی است در حالی که بررسی زیرساخت های اینترنتی و میزان افزایش شغل انفجاری در این شهر نشان می دهد که آنها سخت در اشتباه هستند.

پیشرفت در تورنتو

در واقع تورنتو یکی از شهرهای پیشرو در زمینه خلاقیت و نوآوری است». در واقع دلیل این پیشرفت علاوه بر زیرساخت های اینترنتی، استعدادهای محلی هستند که در این شهر قرار دارند و امکانات به نحوی در اختیار آنها گذاشته شده است که می توانند خلاقیت و نوآوری خود را بدون هیچ گونه محدودیتی بروز دهند. بر اساس گزارشات CBRE کیفیت نیروی کار در این شهر نمره بسیار بالایی را به خود اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش تورنتو در این رده بندی بالاتر از شهرهای آمریکایی میامی، دالاس، فونیکس و مینیاپولیس قرار دارد. از طرفی مشکلی که رشد سریع ایجاد شغل ایجاد می کند این است که به ازای هر شغلی که ایجاد می شود، مردم بیشتری وارد تورنتو می شوند. این در واقع خود یک چرخه اقتصادی است. مردمی که وارد تورنتو می شوند نیاز به اسکان، مرکز خرید، محل تفریح و سرگرمی دارند. از طرفی با ساخت مراکز خرید و مراکز تفریحی جدید، شغل های تازه ای نیز ایجاد می شوند.

سریع ترین ترن هوایی دنیا

علاوه بر اینکه تورنتو سریع ترین از نظر ساخت و ساز، رشد جمعیت، اینترنت و ایجاد شد در زمره سریع ترین شهرها قرار دارد، ذکر این نکته خالی از لطف نیست که سریع ترین رولر کوستر (ترن های هوایی) دنیا در واندرلند شهر تورنتو قرار دارد. در واندرلند 17 رولر کوستر قرار دارند که شامل یکی از سریع ترین و بلندترین رولر کوسترهای دنیا می باشد. این ترن هوایی به مدت 3 ثانیه با زاویه 90 درجه رو به پایین حرکت می کند.

تورنتو سریع ترین شهر

شروع حرکت این ترن از ارتفاع 243 پایی است و تا یک تونل زیر آب ادامه می یابد. سرعت این ترن در هنگام افت و سر پیچ ها به حداکثر 130 کیلومتر بر ساعت می رسد و از این رو یکی از سریع ترین رولر کوستر های دنیا می باشد. ادامه مسیر به این صورت است پس از عبور از تونل شتاب گرفته و ناگهان وارد حلقه 360 درجه می شود که تنها یک نوع از آن در کانادا وجود دارد.

ویزای کانادا

اگر جزء آن دسته افرادی هستید که می خواهید ویزای کانادا را دریافت کنید می توانید از خدمات پیکاپ ما در شهر آنکارای ترکیه استفاده کنید. دفتر ما بهترین خدمات را برای متقاضیان ویزا انجام می دهد و همه روزه پاسخگوی سوالات شما می باشد. برای دریافت ویزای کانادا و گرفتن وقت سفارت کانادا همین حالا می توانید اقدام کنید و در مدت کوتاهی ویزای این کشور را دریافت کنید.

برای اطلاع بیشتر در خصوص ویزای و وقت سفارت کانادا به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران