پرواز به برلین

مسیرهای پروازی تهران به برلین

مسیرهای پروازی تهران به برلین

مسیرهای پروازی تهران به برلین ، کشور آلمان یکی از کشور هایی است که تقریبا همیشه به آن پرواز وجود دارد و تنها دارای یک مقصد هم نیست. شما می توانید از تهران به شهر های مختلف آلمان سفر کنید. شهر برلین و پرواز به برلین یکی از این مقصد هاست که دلتابان در این مطلب می خواهد مسیر های پرواز تهران به برلین را بررسی کند.

 

مسیر های پرواز به برلین

همان طور که حتما می دانید، پرواز های خارجی و از جمله پرواز تهران برلین در فرودگاه امام خمینی انجام می شود و دیگر مثل گذشته پرواز های خارجی در مهرآباد فرود نمی آیند.

اما پرواز هایی که به سمت برلین حرکت می کنند ممکن است در فرودگاه تگل برلین یا در فرودگاه شونفلد برلین فرود بیاید. برای مثال رایان ایر از فرودگاه شونفلد در جنوب شرقی برلین برای فرود استفاده می کند. فاصله بین شهر تهران تا شهر برلین ۳۵۱۰ کیلومتر است که پرواز به برلین عموماً در حدود پنج ساعت طول می کشد اما این میزان تخمینی است،

چرا که میزان مدت پرواز به برلین ارتباط مستقیمی با آب و هوای آن روز دارد و این که پرواز مستقیم باشد یا جایی توقف داشته باشد یا از چه مسیر هوایی تردد کند هم در طولانی شدن مدت پرواز به برلین اثر گذار است.

 

پرواز تهران به برلین

 

مسیرهای پروازی تهران به برلین – مستقیم

مسیر های پروازی برلین عمدتاً غیر مستقیم هستند اما این به این معنا نیست که مسیرهای پروازی تهران به برلین به طور مستقیم وجود ندارد. تنها پرواز مستقیم به برلین توسط جرمن ایرلاینز Germania Airlines انجام شده و در حدود سه ساعت طول می کشد و از فرودگاه امام خمینی به فرودگاه شونفلد صورت می گیرد. برنامه پرواز مستقیم تهران به برلین، دو روز در هفته در روز های سه شنبه و جمعه است که روز سه شنبه در ساعت ۱۰: ۱۰ شب و روز جمعه در ساعت ۱۰: ۵ صبح انجام می گیرد. در حال حاضر به جز این ایرلاین و به جز این دو روز، پرواز مستقیم دیگری به مقصد برلین وجود ندارد.

این برنامه عموماً ثابت است اما ممکن است پرواز به برلین در شرایطی بنا بر تعداد مسافرین یا شرایط جوی و آب و هوایی کمی تغییر کند

.

Direct flights to Berlin

 

مسیرهای پروازی تهران به برلین – غیرمستقیم

برای پرواز به برلین از تهران، اگر به دنبال مسیر های با توقف باشید، انتخاب های متعددی دارید چرا که ایرلاین های مختلف پرواز به برلین را از کشور های مختلف انجام می دهند. به همین دلیل، بسته به مسیر هوایی مورد نظر و تعداد توقف ها و زمان توقف ها، مدت پرواز و سفر شما به برلین متفاوت خواهد بود. پرواز های غیر مستقیم به برلین با توقف در شهر های مختلفی صورت می گیرد.

وین در اتریش، استانبول در ترکیه، کی‌ اف در اوکراین، دوحه در قطر و حتی فرانفکورت در آلمان، از جمله توقف ها در پرواز های غیر مستقیممسیرهای پروازی تهران به برلین هستند. زمان هر توقف بسته به ایرلاین و پروازی که انتخاب می کنید، متفاوت است.

برای مثال ممکن است طول مدت توقف یک پرواز غیر مستقیم به برلین با یک توقف در استانبول ترکیه، هشت ساعت باشد و پرواز دیگری با همین توقف در استانبول، سیزده ساعت و نیم در استانبول توقف کند و بعد به سمت برلین پرواز کند.

پروازهایی که به صورت غیر مستقیم از تهران به برلین پرواز دارند عبارت اند از پرواز ترکیش، آرفلوت دانمارک، آسترین ایرلاین اتریش، لوفتانزا، قطر ایر ویز، ایرلاین بین المللی اوکراین و ایرلاین پگاسوس. به این نکته توجه داشته باشید که بعضی پرواز ها ممکن است بیش از یک توقف طی سفر به برلین داشته باشند یا در طول توقف های مسیرهای پروازی تهران به برلین عوض شود.

 

مسیرهای پروازی تهران به برلین - غیر مستقیم

 

پرواز های ارزان به برلین

اگر به دنبال ارزان ترین پرواز به برلین هستید یا می خواهید در هزینه های سفر خود به برلین صرفه جویی کنید، بهتر است از بلیت هواپیما شروع کنید. اول باید بدانید بعضی از فصل ها به علت هجوم گردشگران و مسافران، بلیت های هواپیما گران تر هستند.

برای مثال در تعطیلات ژانویه، کریسمس و سال نو و یا تعطیلات تابستانی ممکن است بلیت های هواپیما با افزایش قیمت همراه باشد. اگر می توانید بازه ی زمانی سفرتان را خودتان انتخاب کنید آن را در فصل های خلوت تر تنظیم کنید تا مجبور نشوید بهای زیادی برای بلیط هواپیما بپردازید. نکته ی دیگر مربوط به انتخاب مسیرهای پروازی تهران به برلین شماست.

معمولاً مسیر های پرواز های یک سره و مستقیم به برلین گران تر هستند، اگر با کمی توقف در یک کشور دیگر مشکلی ندارید، می توانید با انتخاب پروازی از مسیر های غیر مستقیم، کاهش چشم گیری در هزینه بلیت هواپیمای خود به وجود آورید. البته اگر ویزای شنگن نداشته باشید نمی توانید بیش از یک توقف در پرواز خود در اروپا داشته باشید.

 

مسیرهای پروازی تهران به برلین

 

مدارک لازم برای بلیت و پرواز به برلین

برای پرواز لازم است حتما نسخه ای از بلیت خود را همراه داشته باشید. این نسخه می تواند پرینت شده یا چاپ شده بر روی کاغذ باشد یا نسخه پی دی اف یا الکترونیکی بلیت شما در اسمارت فون یا تبلت شما باشد. فراموش نکنید که حتما مدارک شناسایی معتبر مثل ویزا، گذرنامه و کارت ملی را همراه داشته باشید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران