جاذبه های اسپانیا, جاذبه ­های توریستی اسپانیا
اسپانیا-دیدنی های تور اسپانیا جاذبه گردشگری گردشگری پاییز گردشگری تابستان
  • ۱۱ آذر ۱۳۹۷
  • نظرات: 0
  • بازدید: 7
  • لایک:

یکی از کشورهای اروپایی که جاذبه­ های متنوعی را در خود جای داده اسپانیا است. این کشور دارای سواحل آفتابی بوده هرساله جشنواره ­های متعددی در آن برگزار می ­شود. مراکز خریدی که در اسپانیا قرار دارد موجب شده تا گردشگران برای خرید سوغاتی و لوازم موردنیاز خود دچار مشکل نشده و بتوانند با مناسب­ترین قیمت بهترین محصولات را خریداری نمایند. در ادامه برخی از جاذبه­ های توریستی اسپانیا را معرفی خواهیم کرد که آشنایی با آن­ها باعث می­شود افراد هنگام سفر آگاهی بیشتری داشته باشند.

قصر سلطنتی مادرید

یکی از مهم­ترین جاذبه های توریستی اسپانیا باید به قصر سلطنتی مادرید اشاره کرد که درواقع از آن به ­عنوان مکانی جهت برگزاری جشن ­های دولتی استفاده می­شود. این قصر سلطنتی  در سال 1738 تا 1755 میلادی بنا شده است و در سال 1764 میلادی توسط کالوس سوم جهت اقامت درنظر گرفته شده است.

جاذبه های اسپانیا

لاکونچا

جاذبه­ های توریستی اسپانیا تنها شامل مکان ­های تاریخی نمی ­شود برخی از شهرهای این کشور نیز در بین آثار گردشگری قرار گرفته ­اند. لاکونچا یکی از شهرهای ساحلی اسپانیا است که شهرتی اروپایی کسب کرده و اغلب گردشگران برای موج ­سواری در دریا این شهر را انتخاب می­کنند. در لاکونچا محل­ های زیبایی برای اقامت درنظر گرفته شده که به همراه رستوران­ های ایده­ آل باعث می­شود افراد در مدت اقامت خود از مناظر زیبای اطراف نیز بهره ببرند.

قنات سگویا

یکی از جاذبه­ های توریستی اسپانیا که قدمت بسیار زیادی دارد قنات سگویا است. این قنات تاریخی در دوران حکومت رومی­ ها ساخته شده و در بنای آن حدود 24000 بلوک گرانیتی عظیم به کار رفته است. این قنات قدیمی همچنان به ­عنوان یک منبع تامین آب شهر به کار می­رود و این قابلیت را دارد که آب را به مسافت 16 کیلومتر از رودخانه فریو به سگویا برساند.

ساگرادا فامیلیا

از دیگر جاذبه ­های توریستی اسپانیا می­توان به کلیسای بزرگ ساگرادا فامیلیا اشاره کرد که یکی از کلیساهای کاتولیک شناخته می­شود و در قرون وسطی بنا شده است. کلیسای ساگرادا فامیلیا در شهر بارسلونا واقع شده و هرساله بازدیدکنندگان بسیاری از کشورهای مختلف از آن بازدید می­کنند. آنتونی گائودی طراح کلیسای ساگرادا فامیلیا بوده و حدود 40 سال بر روی آن کار کرده است. البته پس از مرگ گائودی در سال 1926 این کلیسا نیز به صورت نیمه­ کاره باقی ماند و درحال حاضر معماران بسیاری تلاش براین دارند که بتوانند با پیروی از اصول معماری گائودی کار این کلیسا را به اتمام برسانند.

کاخ ال اسکوریال

از دیگر جاذبه­ ای توریستی اسپانیا باید به کاخ ال اسکوریال اشاره کرد که در زمان فرمانروایی شاه فیلیپ دوم به­ عنوان مرکز سیاسی پادشاهی اسپانیا به کار گرفته می­ شده است. معماری این کاخ شکوه مند توسط ژان باتیستا دتولدو انجام شده و او توانسته به کمک همراهی شاه فیلیپ این کاخ تاریخی را به­ عنوان مرکز جهان مسیحیت معرفی نماید. در حال حاضر کاخ ال اسکوریال تحت عنوان کاخ سلطنتی، صومعه، موزه و یک مدرسه مورد استفاده قرار می­گیرد.

مسجد الحمراء

جاذبه ­های توریستی اسپانیا شامل بناهای متعددی است که یکی از مهم­ترین آن­ها مسجد الحمراء است. این مسجد در بخش جنوبی اسپانیا تاسیس شده و قدمت آن به قرن 14 میلادی بازمی­گردد. در ابتدا از این مسجد تحت عنوان دژ استفاده می­شده است. در این مسجد باغی زیبا وجود دارد که باعث شده منظره زیبایی داشته باشد و نظر تمام گردشگران را به خود جلب کرده است.

می توانید دیدگاهتان را با ما در میان بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *