جاذبه ­های توریستی اسپانیا

جاذبه های اسپانیا

یکی از کشورهای اروپایی که جاذبه­ های متنوعی را در خود جای داده اسپانیا است. این کشور دارای سواحل آفتابی بوده هرساله جشنواره ­های متعددی در آن برگزار می ­شود. مراکز خریدی که در اسپانیا قرار دارد موجب شده تا گردشگران برای خرید سوغاتی و لوازم موردنیاز خود دچار مشکل نشده و بتوانند با مناسب­ترین قیمت بهترین محصولات را خریداری نمایند. در ادامه برخی از جاذبه های اسپانیا را معرفی خواهیم کرد که آشنایی با آن­ها باعث می­شود افراد هنگام سفر آگاهی بیشتری داشته باشند.

قصر سلطنتی مادرید از جاذبه های اسپانیا

یکی از مهم­ترین جاذبه های توریستی اسپانیا باید به قصر سلطنتی مادرید اشاره کرد که درواقع از آن به ­عنوان مکانی جهت برگزاری جشن ­های دولتی استفاده می­شود. این قصر سلطنتی  در سال 1738 تا 1755 میلادی بنا شده است و در سال 1764 میلادی توسط کالوس سوم جهت اقامت درنظر گرفته شده است.

 تور مشهد

جاذبه های اسپانیا

لاکونچا یکی از جاذبه های اسپانیا

جاذبه­ های توریستی اسپانیا تنها شامل مکان ­های تاریخی نمی ­شود برخی از شهرهای این کشور نیز در بین آثار گردشگری قرار گرفته ­اند. لاکونچا یکی از شهرهای ساحلی اسپانیا است که شهرتی اروپایی کسب کرده و اغلب گردشگران برای موج ­سواری در دریا این شهر را انتخاب می­کنند. در لاکونچا محل­ های زیبایی برای اقامت درنظر گرفته شده که به همراه رستوران­ های ایده­ آل باعث می­شود افراد در مدت اقامت خود از مناظر زیبای اطراف نیز بهره ببرند.

 تور لحظه آخری دبی

قنات سگویا

یکی از جاذبه­ های توریستی اسپانیا که قدمت بسیار زیادی دارد قنات سگویا است. این قنات تاریخی در دوران حکومت رومی­ ها ساخته شده و در بنای آن حدود 24000 بلوک گرانیتی عظیم به کار رفته است. این قنات قدیمی همچنان به ­عنوان یک منبع تامین آب شهر به کار می­رود و این قابلیت را دارد که آب را به مسافت 16 کیلومتر از رودخانه فریو به سگویا برساند.

ساگرادا فامیلیا

از دیگر جاذبه ­های توریستی اسپانیا می­توان به کلیسای بزرگ ساگرادا فامیلیا اشاره کرد که یکی از کلیساهای کاتولیک شناخته می­شود و در قرون وسطی بنا شده است. کلیسای ساگرادا فامیلیا در شهر بارسلونا واقع شده و هرساله بازدیدکنندگان بسیاری از کشورهای مختلف از آن بازدید می­کنند. آنتونی گائودی طراح کلیسای ساگرادا فامیلیا بوده و حدود 40 سال بر روی آن کار کرده است. البته پس از مرگ گائودی در سال 1926 این کلیسا نیز به صورت نیمه­ کاره باقی ماند و درحال حاضر معماران بسیاری تلاش براین دارند که بتوانند با پیروی از اصول معماری گائودی کار این کلیسا را به اتمام برسانند.

کاخ ال اسکوریال

از دیگر جاذبه­ ای توریستی اسپانیا باید به کاخ ال اسکوریال اشاره کرد که در زمان فرمانروایی شاه فیلیپ دوم به­ عنوان مرکز سیاسی پادشاهی اسپانیا به کار گرفته می­ شده است. معماری این کاخ شکوه مند توسط ژان باتیستا دتولدو انجام شده و او توانسته به کمک همراهی شاه فیلیپ این کاخ تاریخی را به­ عنوان مرکز جهان مسیحیت معرفی نماید. در حال حاضر کاخ ال اسکوریال تحت عنوان کاخ سلطنتی، صومعه، موزه و یک مدرسه مورد استفاده قرار می­گیرد.

 تور ترکیه ارزان

مسجد الحمراء

جاذبه ­های توریستی اسپانیا شامل بناهای متعددی است که یکی از مهم­ترین آن­ها مسجد الحمراء است. این مسجد در بخش جنوبی اسپانیا تاسیس شده و قدمت آن به قرن 14 میلادی بازمی­گردد. در ابتدا از این مسجد تحت عنوان دژ استفاده می­شده است. در این مسجد باغی زیبا وجود دارد که باعث شده منظره زیبایی داشته باشد و نظر تمام گردشگران را به خود جلب کرده است.

نظرات کاربران