پارک کروکودیل قشم

پارک کروکودیل قشم

جزیره قشم یکی از زیبایی های استان هرمزگان می باشد که دارای جاذبه های توریستی بسیار زیادی است. یکی از این جاذبه ها پارک کروکودیل قشم است. پارک کروکودیل قشم یکی از بهترین و زیباترین جاذبه های تور قشم است که در مسیر اتوبان قرار دارد. این پارک یکی از دیدنی های بسیار منحصر بفرد و بسیار جذاب جزیره است که هر ساله افراد زیادی از آن بازدید می کنند. مجموعه زیادی از کروکودیل ها در این پارک وجود دارد که با سایر حیوانات زیبایی این پارک را چند برابر کرده اند. بلیط هواپیما قشم تهران را می توانید از وبسایت معتبر دلتابان تهیه کنید.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه، تور پاتایا، تور گرجستان، تور ارمنستان تورهای خارجی پر طرفدار و تور کیش از تورهای داخلی محبوب برای گردشگران است.

gheshm

پارک کروکودیل قشم

پارک کروکودیل یک ایده جالب و بسیار متفکرانه از یک خانم به نام روستا بوده است که در سال 89 احداث شد. این پارک اولین پارک خاورمیانه شناخته می شود که جاذبه گردشگری این شهر نیز محسوب می شود. هدف اولیه احداث پارک کروکودیل  استفاده از پوست و بدن این حیوانات بوده است اما بعدها هدف اولیه تغییر می کند و شروع به پرورش کروکودیل ها کردند. این پارک کروکودیل قشم یک مجموعه بسیار بزرگ از پرورش کروکودیل ها در ایران می باشد و نیاز سایر کروکودیل ها را در سایر مکان ها بر طرف می کند. این پارک دو بار به عنوان یکی از پارک های نو آفرین برتر شناخته شده است و عنوان بهترین را گرفته است.

 پارک کروکودیل قشم

کروکودیل ها در پارک

همانطور که از نام پارک کروکودیل قشم مشخص است، این پارک محل پرورش و نگهداری کروکودیل ها می باشد. در همان سال اولیه احداث پرورش کروکودیل در این مجموعه بزرگ شروع شد و بعد گذشت مدت زمان کوتاهی موفقیت های بسیار چشمگیری در آن دیده شد. در این پارک چیزی بیش از 100 سر کروکودیل وجود دارد. این مجموعه شامل کروکودیل های بالغ، نر، ماده و نوزاد می باشد. در این مجموعه تمامی افراد تلاش خود را می کنند تا شرایطی ایده آل و استثنایی برای زندگی کروکودیل ها فراهم کنند.

 پارک کروکودیل قشم

زندگی سایر حیوانات در پارک کروکودیل قشم

در این مجموعه بعد از موفقیت در پرورش و نگهداری کروکودیل ها، اقدام به نگهداری از سایر حیوانات کردند. در پارک کروکودیل حیوانات دیگری نیز وجود دارد. این حیوانات شامل میمون، سوسمار، پرندگان و پستانداران دیگر می شود که بهترین شرایط زندگی را در این پارک دارند. این پارک یک محیط بسیار خوب و جذاب، امن و راحت برای نگهداری تمامی حیوانات ایجاد کرده است. امروزه این پارک یکی از بهترین جاذبه های گردشگری قشم می باشد که با نگهداری حیوانات توانسته فرصت زندگی مجدد را به این حیوانات بدهد.

 پارک کروکودیل قشم

پرورش کروکودیل ها

در این مجموعه ایده هایی خلاقانه برای پرورش کروکودیل ها و سایر حیوانات ارائه داده می شود که هر کارآفرینی می تواند از آن استفاده کند. در این پارک نه تنها می توان از شیوه و روش پرورش کروکودیل ها استفاده کرد، بلکه می توان درباره زندگی این جاندار اطلاعات جامعی کسب کرد. گردشگران و توریستان پارک کروکودیل قشم می توانند با روش های تخم گذاری، تولد بچه کروکودیل، نحوه زیست، نحوه غذا خوردن، ساعت غذا خوردن و میزان غذا و .. آشنا  شوند. این اطلاعات برای افرادی که علاقه به طبیعت و محیط زیست دارند، بسیار مفید می باشد و از هر لحظه حضور خود در این پارک می توانند لذت ببرند. راهنمایان مجرب پارک کروکودیل هر آنچه را که درباره پرورش و نگهداری حیوانات می دانند در اختیار شما قرار می دهند.

لقب کروکودیل ها سلطان زره پوش آب های آرام می باشد که دارای 23 گونه مختلف می باشد. بر اساس تحقیقات دانشمندان مشخص شده است که این حیوانات سالیان درازی است که به همین شکل باقی مانده اند و تغییر نیافته اند. این جانوران ساکنین اصلی رودخانه ها و دریاچه های آب شیرین می باشند. البته این حیوانات در آب های شور آفریقایی، آمریکا و استرالیا نیز دیده می شوند. این جانوران از گونه های سرسخت می باشند که شکل بیشتر گونه ها شبیه هم می باشد و افراد عادی متوجه فرق آنها نمی شوند.   

آدرس و ساعت کار پارک

همانطور که گفته شد پارک کروکودیل در جزیره قشم قرار دارد. این پارک در بزرگراه قشم- درگهان واقع شده است. این پارک در تمامی روزهای عادی از هشت صبح تا هشت شب باز می باشد. اما در روز های تعطیل این پارک از هشت صبح تا ده شب باز می باشد و در تمامی ساعات گردشگران می توانند از آن بازدید کنند. پارک کروکودیل قشم در ماه رمضان نیر به فعالیت خود ادامه می دهد و از نه صبح تا  یک بعد از ظهر و شش عصر تا هشت شب باز می باشد.

از اینکه تا پایان متن ما را همراهی کردید سپاس گزاریم.

 

نظرات کاربران