بررسی دقیق و کامل فعالیت های اقتصادی اتاوا

اتاوا

اتاوا پایتخت کشور کانادا بوده و از جمله شهر هایی است که گردشگران بسیاری هرساله آن را به عنوان مقصد گردشگری انتخاب می نمایند. باید بدانید که اتاوا آب و هوای مناسبی نسبت به سایر مراکز کانادا داشته و می تواند سفری لذت بخش برایتان به ارمغان آورد. این شهر مرکز فعالیت های سیاسی, اقتصادی, فرهنگی, گردشگری و… کانادا می باشد و از لحاظ اقتصادی بر اقتصاد کشور کانادا تاثیر بسزایی دارد. به همین دلیل می توان گفت: اتاوا یکی از بنیان های کانادا می باشد که فعالیت های اقتصادی اتاوا بر اقتصاد کلی کشور کانادا تاثیر گذار خواهد بود.

باید بدانید که این فعالیت ها را نمی توان یک مورد خاص دانست چرا که اتاوا در موقعیت مکانی بسیار مناسبی قرار گرفته و از دو روش خاکی و دریایی تجارت انجام می دهد. همانطور که می دانید فعالیت های اقتصادی را می توان به 3 نوع دسته بندی نمود که هر یک خدمات و فعالیت های متفاوتی با یکدیگر خواهند داشت. اما بیشترین فعالیت های اقتصادی اتاوا بر تجارت استوار می باشد.

اتاوا مرکزی تجاری و اقتصادی کانادا تمامی وسایل وارداتی را پس از تایید به داخل کشور وارد می کند و در صورت عدم تایید آن امکان صادرات و واردات وجود نخواهد داشت. همانطور که اشاره شد فعالیت های اقتصادی اتاوا را می توان به انواع مختلفی دسته بندی نمود که در ادامه به بررسی چندی از مهمترین فعالیت های این شهر پرداخته ایم

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور لحظه آخری دبی هم میتواند پیشنهاد خوبی برای شما باشند. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور  جذاب سفر کنید.

تکنولوژی بالا و قدرت فدرال

فعالیت های اقتصادی اتاوا

یکی از مهمترین فعالیت ها اتاوا را می توان در تکنولوژی بالا در این شهر دانست. کارهای فناوری از اهمیت ویژه ای در این شهر برخوردار هستند و به همین دلیل بسیاری از مردم اتاوا که توانایی هایی در این زمینه دارند فعالیت خود را در زمینه فناوری شروع نموده اند.

امروزه بخشی از اقتصاد اتاوا را کارهای فناوری تامین می نمایند که رفته رفته توانسته به عنوان بخش مرکزی فناوری کانادا تبدیل شود. در مناطق تجاری اتاوا می توانید انواع محصولات فناوری را مشاهده نمایید که از اتاوا خارج شده و یا به آن وارد می شوند. توجه داشته باشید که داشتن تکنولوژی بالا سبب شده که بسیاری از مردم اتاوا درآمد بالایی داشته باشند. فعالیت های اقتصادی اتاوا درآمد مناسبی داشته و بر اقتصاد کل کشور نیز تاثیر گذار خواهد بود. توجه داشته باشید که این کارها برخی در مناطق تجاری انجام شده و برخی به صورت غیر مستقیم هستند که هر یک از آنها ویژگی های متفاوتی با یکدیگر خواهند داشت.

بلیط ماهان

تولید ناخالص در فعالیت های اقتصادی اتاوا

یکی دیگر از فعالیت های اقتصادی اتاوا را می توان تولیدات داخلی دانست که در این رابطه می توان گفت: درآمد مردم اتاوا به دلیل تولیدات داخلی بالا بوده و بیش از تمامی شهر های کانادا می باشد و به همین دلیل کالاهای تولیدی اتاوا نقش اساسی در اقتصاد این شهر داشته و از جمله فعالیت های اقتصادی اتاوا به شمار می روند. این کالا ها از طرق مختلف به فروش می رسند که برخی از آنها صادراتی بوده و برخی نیز به شهر های دیگر کانادا ارسال می شوند. توجه داشته باشید که در مناطق مختلف اتاوا می توانید مناطق تجاری که اقدام به فروش این محصولات نموده اند را مشاهده نمایید.

فعالیت های کشاورزی از جمله فعالیت های اقتصادی اتاوا

فعالیت های کشاورزی از جمله فعالیت های اقتصادی اتاوا
مهمترین فعالیت های اقتصادی اتاوا را می توان به فعالیت های کشاورزی نسبت داد که در این باره می توان گفت: بسیاری از مردم اناوا به کشاورزی مشغول هستند و به همین دلیل بخش اعظمی از درآمد این کشور مربوط به کشاورزی می باشد. البته در تمامی بخش های اتاوا کشاورزی صورت نمی گیرد و تنها یک بخش روستایی که در اتاوا قرار دارد فعالیت های کشاورزی را به خود اختصاص داده است.

بخش روستایی اتاوا انواع اقسام اقلام کشاورزی را تولید می نماید و بیش از یک میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی کمک می نماید. فعالیت های اقتصادی روستایی شامل مواردی مانند کشاورزی، خرده فروشی، ساخت و ساز، جنگلداری و معدن (جمع آوری)، گردشگری، تولید، خدمات شخصی و تجاری و حمل و نقل می باشد. بخش کشاورزی اوتاوا نزدیک به 300000 هکتار زمین با بیش از 1300 عملیات کشاورزی و با حدود 10،000 نفر کارگر دارد که به همین دلیل به موقعیت شغلی جوانان نیز کمک بسزایی داشته است. کشاورزی نه تنها که از ارزش اقتصادی بالایی برخوردار است بلکه می تواند از نظر گردشگری نیز حائز اهمیت بوده باشد. چرا که موجب افزایش اهمیت گردشگری روستای اتاوا نیز خواهد شد.

شهر اتاوا از میان شهر هایی که تولید ناخالص بسیاری داشته در سال 2005 در رتبه 13 قرار داشته است اما در سال 2010 توانست رتبه خود را به 5 برساند که امروزه نیز در همین رتبه به فعالیت خود ادامه می دهد.

گردشگری از فعالیت های اقتصادی اتاوا

گردشگری از فعالیت های اقتصادی اتاوا
یکی دیگر از مواردی که بر فعالیت های اقتصادی اتاوا تاثیر گذار بوده و تعیین کننده نوع آن خواهد بود را می توان صنعت گردشگری دانست. چرا که گردشگری هر ساله درآمد هنگفتی برای مردم اتاوا داشته و می توان گفت یکی از ارکان تعیین کننده اقتصاد کشور خواهد بود. اتاوا به دلیل اینکه جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری را در خود جای داده مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته و به همین دلیل شاهد سفر هر ساله میلیونها مسافر به کانادا و اتاوا هستیم. بی شک سفر گردشگران همراه با درآمد خواهد بود که درآمد گردشگری را می توان بیش از سایر موارد دانست.

چرا که درآمد از این طریق به صورت غیر مستقیم بوده و بر اقتصاد اتاوا تاثیر بسزایی خواهد گذاشت. توجه داشته باشید که گردشگران اتاوا در تمامی فصول زیاد بوده و بیشترین زمانی که گردشگران اتاوا را به عنوان مقصد انتخاب می نمایند فصل تابستان خواهد بود. درآمد از طریق گردشگری بر تمامی ارگان ها و اصناف اتاوا تاثیر مثبت خواهد گذاشت. به گونه ای که گردشگری هم سبب بالا بردن اقتصاد کشور کانادا شده و هم می تواند کسب و کار را در اتاوا بهبود بخشد. همچنین گردشگری سبب افزایش حمل و نقل این شهر نیز خواهد شد.

در حالت کلی می توان گفت: گردشگری رابطه مستقیم با میزان درآمد مردم داشته و سابقه نشان داده که تمامی کشور ها و شهر هایی که گردشگر پذیر هستند از اقتصاد مناسبی برخوردار خواهند بود.

صادرات و واردات از فعالیت های اقتصادی اتاوا

صادرات و واردات از فعالیت های اقتصادی اتاوا
صادرات و واردات یکی دیگر از مهمترین فعالیت های اقتصادی اتاوا می باشد که در این باره می توان گفت: صادرات از اتاوا به دلیل تولید داخلی بالا بوده و به همین دلیل صادرات را می توان از جمله مهمترین و بهترین روش های بالا بردن اقتصاد کشور دانست. اما اتاوا به همان مقدار که کالاهایی را صادر می نماید نیاز به کالاهایی نیز خواهد داشت که این اقلام را از کشور های خارجی وارد می نماید.

توجه داشته باشید که این اقلام در انواع مختلف دسته بندی خواهند شد. باید بدانید که میزان واردات اتاوا نسبت به صادرات آن افت چشمگیری طی سالیان داشته است و روز به روز این شهر به خودکفایی نزدیک تر می رسد اما بسیاری از اقلام مصرفی مردم و همچنین کالاهای الکترونیکی اتاوا از سایر شهر ها و یا به صورت وارداتی تامین می شود. در حالت کلی می توان گفت: مراکز تجاری بسیاری در سطح شهر اتاوا فعالیت می نمایند که این مراکز فعالیت های متفاوتی با یکدیگر داشته و هر یک نقشی در فعالیت های اقتصادی اتاوا دارند.

برای اطلاع بیشتر در خصوص ویزای و وقت سفارت کانادا به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران