رودخانه های کبک

بررسی چندی از مهمترین رودخانه های کبک

رودخانه های کبک

یکی از بزرگترین ایالت های کانادا را می توان کبک دانست که رودخانه های کبک را می توان از جمله مهمترین موارد تاثیر گذار بر آب و هوا و گردشگری این منطقه دانست.کبک بیش از یک ششم مساحت این کشور را در برگرفته است و به همین دلیل مناظر طبیعی و گردشگری بسیاری را می توانید در این ایالت شاهد باشید. در ایالت کبک رودخانه های متعددی وجود دارد که هر یک از این رودخانه ها اهمیت گردشگری بسیاری داشته و می توانید با قدم زدن در اطراف این این رودخانه ها بهترین لحظات را برای خود رقم بزنید.

توجه داشته باشید که رودخانه های کبک از نظر عرض و محلی که از آن رد می شوند با یکدیگر متفاوت خواهند بود و می توان گفت: تمامی رودخانه های کبک در هر زمان از سال پر از آب بوده و می توانید از زیبایی منحصر به فرد آنها لذت ببرید.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور ترکیه لحظه آخری و تور گرجستان ارزان هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

 

نکات رودخانه ها

لازم به ذکر است که رودخانه های کبک را می توان از جمله مهمترین جاذبه این ایالت دانست که این رودخانه ها سبب جلب گردشگران بسیاری به این منطقه شده و بسیاری به دلیل وجود این رودخانه های زیبا کبک را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب نموده اند. توجه داشته باشید که در برخی نقاط این رودخانه ها محلی جهت مشاهده چشم انداز رودخانه ها در نظر گرفته شده که می توانید از منظره زیبای رودخانه لذت ببرید.

اما هیچ چیزی لذت بخش تر از یک پیکنیک لذت بخش در کنار رودخانه نخواهد بود. بی شک نشستن و صرف وعده غذایی در کنار رودخانه و لذت بردن از صدای بی نظیر آن می تواند بیشترین لذت را داشته باشد. در تور کانادا توصیه می شود که حتما از رودخانه های کبک دیدن نمایید. چرا که رود های کبک از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار هستند و با مراجعه به آنها می توانید انواع آبشار های زیبا را مشاهده نموده و از آن لذت ببرید.

خرید بلیط ماهان

بل

یکی از بهترین رود های کبک را می توان بل دانست که این روز با منظره زیبایی که دارد شما را مست و مدهوش خود خواهد کرد. هر آنچه از یک مکان طبیعی و گردشگری انتظار دارید این رود برایتان مهیا خواهد نمود و می توانید بهترین لحظات را در این روز سپری نمایید. توجه داشته باشید که رود بل مناطق دیدنی فراوانی در مسیر خود ایجاد نموده است که آن را می توان از جمله مهمترین رودخانه های کبک دانست. این رودخانه به دلیل اینکه آبی همیشگی و دائمی دارد مورد توجه بسیاری از مردم کانادا و به ویژه کبک قرار گرفته و در بسیاری از روز ها شاهد اجتماع مردم و گشت و گذار آنها در سواحل رودخانه خواهیم بود.

 

این رودخانه در مسیر خود خشکی و جنگل را تجربه می نماید و به همین دلیل هر مکانی را جهت اقامت در کنار رود کبک می توانید انتخاب نمایید. مناطق جنگلی رودخانه ها منظره ای بسیار زیبا داشته و برای افراد ماجراجو می توانند بهترین انتخاب بوده باشند که بل یکی از بهترین رودخانه های کبک می باشد که می توانید جهت ماجراجویی هفتگی خود انتخاب نمایید. این رود به ماتا گامی می ریزد و سرچشمه آن ۴۸°۱۳′۵۹″ شمالی ۷۷°۱۹′۱۵″ غربی می باشد. این رودخانه 240 کیلومتر می باشد و مساحت حوضه آبریز آن 22222 کیلومتر مربع می باشد.

رود اتاوا

یکی دیگر از مهمترین رودخانه های کبک را می توان رود اتاوا دانست که این رود به دلیل اهمیت ویژه ای که برای مردم سن لوران دارد مورد توجه قرار گرفته است. رودخانه اتاوا بر سن لوران می ریزد و مملو از مناطقی است که ارزش گردشگری داشته و به همین دلیل بسیاری آن را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب می نمایند. بی شک انتخاب رودخانه کبک می تواند بهترین موردی باشد که می توانید انتخاب نمایید.

رود اتاوا به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد می تواند بهترین تجربه رودخانه گردی برایتان بوده باشد. رودخانه اتاوا راه های پر فراز و نشیب بسیاری را طی می کند تا به مقصد خود برسد و در این مسیر از جنگل ها مزارع و همچنین اطراف شهر های مختلفی گذر می نماید که یکی از مهمترین آنها را می توان کبک دانست که مردم این منطقه به دلیل لذت بردن از این رودخانه زیبا هر روزه کمپ های متنوعی در کنار رودخانه می زنند و در اطراف این رودخانه حتی به استقبال از گردشگران فروشگاه هایی احداث شده که می توانید بازدید از این رود زیبا را نیز در لیست گردش های طبیعی خود قرار دهید.

لازم به ذکر است که رودخانه اتاوا سبب ایجاد آبشار های کوچک و بزرگ بسیاری در مسیر خود می شود که این ابشار ها می توانند بهترین محل برای کمپ یا یک پیک نیک به یاد ماندنی باشند. این رودخانه 1271 کیلومتر طول داشته و از جمله طویل ترین رودخانه های کبک به شمار می رود.

واسوانیپی از جمله رودخانه های کبک

یکی دیگر از بهترین رودخانه های کبک که می تواند مقصد گردشگری بسیاری از مسافران تور کانادا باشد را می توان رودخانه واسوانیپی دانست که این رودخانه به دلیل آب و هوای خوش اطراف آن و همچنین وجود درختان کهنسال در اطراف خود آن را لذت بخش تر کرده و می تواند انتخابی مناسب برای گردش و خوشگذرانی بوده باشد. البته طول این رودخانه چندان طویل نیست و طول آن به 210 کیلومتر می رسد. اما در این مسیری که واسوانیپی طی می کند چنان مناطق دیدنی و زیبا به دلیل این رود پدید آمده که گویی به بهشت می ماند.

این رودخانه از دل کوه ها گذشته و نشستن در کنار آن آرامش خاصی به دنبال خواهد داشت که به همین دلیل مورد توجه بسیاری از زوج های جوان قرار می گیرد. این رودخانه که نام آن در میان بهترین رودخانه های کبک قرار گرفته توانسته رضایت تمامی گردشگران را نسبت به خود جلب نماید که این امر نشان دهنده اهمیت و زیبایی این رودخانه خواهد بود.

باید بدانید که رود واسوانیپی به دلیل اینکه در کنار آن کمپ های تفریحی متعددی احداث شده مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته نام آن برای بسیاری آشناخواهدبود. رود واسوانیپی میتواندبه عنوان بهترین انتخابب رای طبیعتگردی بوده باشد چرا که بسیاری از مناطق آن سرسبز بوده و به همین دلیل زیبایی آن شما را مدهوش خود خواهد کرد. این رود نیز همانند رودخانه بل به ماتا گامی می ریزد اما مساحت حوضه آبریز واسوانیپی 21900 کیلومتر مربع بوده و از رودخانه بل کمتر است.

سن لوران از جمله رودخانه های کبک

یکی دیگر از رود های کبک را می توان سن لوران دانست که این رود زیبا و بزرگ از جمله رودهایی است که مقصد بسیاری از گردشگران ماجراجو قرار می گیرد و هر ساله شاهد گردشگران بسیاری می باشد. توجه داشته باشید که رودخانه سن لوران از جمله طویل ترین رودخانه هایی است که از کبک می گذرد. این رودخانه بسیاری از دریاچه ها را به اقیانوس اطلس متصل می نماید و به همین دلیل از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده و بسیاری از تجارت های شهر های اطراف این رودخانه به وسیله کشتی از رودخانه سن لوران انجام می پذیرد.

به همین دلیل باید گفت که رودخانه سن لوران می تواند یک رابط بین شهر های مرزی خود با سایر کشور ها از طریق اقیانوس اطلس بوده باشد. طول این رودخانه 1197 کیلومتر می باشد و حوضه آبریز آن 13444200 کیلومتر مربع می باشد. دهانه این رود خلیج سنت لورنس نیز نامیده می شود.

برای اطلاع بیشتر در خصوص ویزای و وقت سفارت کانادا به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط هواپیما چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران