غذاهای همدان
21 آذر 1397
همدان

خوشمزه ترین غذاهای همدان را امتحان کنید

فهرست مطالب

وقتی به هر مقصدی که سفر می کنید لازم است تا به سراغ خوردن غذاهای محلی شهر مقصد بروید. برای نمونه نیز می توان به همدان اشاره نمود که غذای محلی لذیذ کم ندارد. می توانید هر یک از غذاهای همدان را بچشید و از طعم بی نظیر و منحصر به فرد هر یک از آنها لذت ببرید. در ادامه لیستی کامل از غذاهای همدان توسط دلتابان آورده شده است که می توانید وقتی به همدان سفر می کنید آن ها را یکی یکی و به ترتیب امتحان کنید.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

 

آبگوشت قرمه

یکی از غذاهای همدان که بسیار معروف نیز می باشد آبگوشت قرمه است. در واقع این آش یک ترکیب خلاقانه ای از آبگوشت و قرمه سبزی است. شاید هم بتوان گفت همان قرمه سبزی است که به بجای برنج با نان نوش جان می کنند. فرق دیگری نیز که بین آبگوشت قورمه با خود قورمه سبزی وجود دارد وجود سیب زمینی در آن است که برای گوشت کوبیده آخر نیازتان می شود.

 

تور مشهد

 غذاهای همدان

آش خشکبار

 اگر ذائقه شما با غذاهای آبکی جور نباشد موقع انتخاب بین غذاهای همدان ممکن است گرسنه بمانید. زیرا بیشتر غذاهای محلی این خطه آش و یا آبگوشت می باشد. آش خشکبار نیز از جمله بهترین غذاهای همدانی است که می تواند به عنوان یک میان وعده خوشمزه استفاده شود. در این آش از آلو خشک، آلبالو خشک، برگه زردآلو و سایر خشکبار می توان استفاده نمود. بقیه مخلفات این آش شبیه آش های دیگر رشته، گوشت و حبوبات است. پیشنهاد ما این است که حتما از بین غذاهای همدان به سراغ آش ها بی نظیر همدانی حتما بروید.

تور پاتایا

hamadan.food

خورشت غوره بادمجان

همه استان ها که بروید یک غذا با بادمجان حتما جلویتان می گذارند. همدان نیز از همان استان هایی است که بادمجان در آن مصرف بالایی دارد. یکی دیگر از غذاهای همدان که در این لیست جای گرفته است و توصیه می کنیم خوردن آن را از دست ندهید خورشت غوره بادمجان است. به خاطر استفاده از غوره طعمی ترش و خوشمزه دارد از بادمجان، مرغ، گوشت چرخ کرده، گوجه فرنگی غوره و پیاز درست می شود.

تور گرجستان

 غذاهای شهر همدان

آش هویج و جو

باز هم برویم سراغ یک آش خوشمزه دیگر در بین غذاهای همدان. آش هویج و جو در واقع تلفیقی جالب بین این دو ماده خوراکی است که ممکن است به ذهنتان نرسیده باشد. همین موضوع نیز باعث شده است تا این غذا یکی از بهترین غذاهای همدان از نظر ویتامین بالا قرار بگیرد. می توانید به عنوان پیش غذا نیز این آش را میل کنید و از طعم بی نظیر آن لذت ببرید.

 غذاهای خوش مزه همدان

کوفته مخصوص

کوفته ها همیشه منحصر به تبریز نیستند بلکه همدان نیز برای خود یک نوع کوفته مخصوص دارد که بسیار خوشمزه می باشد. در ترکیبات این غذای جالب گوشت گوسفند، برنج، لپه، تخم مرغ و آرد برنجی به همراه گردو وجود دارد. شاید بگویید که خیلی مخصوص نیست اما هنر اصلی و طعم واقعی آن در گرو دستانی است که آن را طبخ می کنند. از این غذاهای همدان را حتما یا در همدان بخورید و یا اگر توسط یک همدانی پخته شده بود میل کنید.

آبگوشت فلفل

از دیگر غذاهای همدان که یکی از خوشمزه ترین آن ها نیز به شمار می رود. اسم این غذای همدانی با تندی همراه است و دقیقا هم در طبخ آن از فلفل سبز مخصوص همدان استفاده می شود پس فکر اینکه بتوانید به صورت معمولی در خانه خودتان و در شهر تهران مثلا آن را درست کنید را از سرتان بیرون کنید. زیرا غذاهای همدان خوشمزگی شان به مواد اولیه طبیعی و اصیل آن است.

hamadan.city

آش آماج

غذاهای همدان در لیست تقریبا یکی در میان به آش و آبگوشت دسته بندی می شوند. آش آماج نیز یکی دیگر از خوشمزه ترین غذاهای همدان می باشد که تقریبا روش پخت آن با سایر آش ها تفاوت چندانی ندارد و در طبخ آن از سبزی، حبوبات، تخم مرغ و سیر استفاده می شود. البته مهم ترین بخش این آش همان آماج است. آماج یک نوع همیز است که بر روی حرارت خشکش می کند و در آش آماج از آن استفاده می کنند.

 غذاهای همدان

آش کاچی

کاچی در باقی استان های ایران نیز یافت می شود و دلیل متداول بودن استفاده از آن مقوی بودن و خوشمزه بودن آن است. در بین غذاهای همدان نیز آش کاچی به همین منظور پخته می شود. ترکیبات این آش عالی نیز بلغور گندم، کشک، سیر، فلفل و روغن حیوانی است. پیشنهاد می کنیم خوردن آش کاچی را در بین غذاهای  به هیچ عنوان از دست ندهید.

دلتابان به شما پیشنهاد می کند تا زمان سفر خودتان را به قدری طولانی کنید تا وقت به اندازه کافی برای چشیدن طعم همه غذاهای همدان داشته باشید.

نظرات کاربران