معرفی زیباترین دریاچه های مونترال

دریاچه های مونترال

مونترال شهری در جنوب استان کبک، واقع در کانادا است و دومین شهر پرجمعیت در این کشور است. اسم مونترال از نام Mount Royal یعنی کوهستان رویال گرفته شده است. این کوهستان سه قله ای در قلب شهر مونترال قرار دارد. تابستان های مونترال گرم و شرجی و زمستانش سرد و برفی است. دریاچه های مونترال در اطراف این شهر پراکنده شده اند. در این متن شما را با تعدادی از زیباترین دریاچه های مونترال آشنا می کنیم.

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور پاتایا و تور ترکیه ارزان هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند.این تور ها از پرطرفدار ترین تور های خارجی هستند .

1-دریاچه Beaver از دریاچه های مونترال

از نزدیک ترین دریاچه های مونترال دریاچه Beaver است. دریاچه بیور یک حوضچه آبگیر مصنوعی است که در سال 1938 در کوهستان مونت رویال ساخته شده است. این دریاچه شبیه یک گل شبدر چهار برگ طراحی شده است که از آن به عنوان یک فضای باز و خالی در زمستان استفاده می شد ولی از سال 2017  به مکانی برای اسکیت تبدیل شده است.

دریاچه Beaver مونترال

در اطراف دریاچه فعالیت های متنوعی انجام می شود. مردم در زمستان سرسره بازی و اسکیت می کنند و درتابستان از چمنزار وسیع اطراف دریاچه برای استراحت و قدم زدن استفاده می شود. در سمت غرب دریاچه یک عمارت به نام پاویلون قرار دارد. در داخل عمارت پاویلون رستورانی به همین نام است. این عمارت از جدید ترین عمارت های مونترال است. شنا کردن در کنار دریاچه های مونترال به اندازه شنا در استخر های عمومی رایج نیست.

بلیط هواپیما ماهان

 

2-دریاچه دو کوهستان (two mountains) از دریاچه های مونترال

دریاچه two mountains از زیباترین دریاچه های مونترال است و 24 کیلومتر از مونترال فاصله دارد. این دریاچه بخشی از رودخانه دلتا و اوتاوا می باشد. قسمت جنوب غرب شهر مونترال در مرز شرقی دریاچه قرار گرفته است.

دریاچه دو کوهستان مونترال

چنانکه گفته شد شنا در دریاچه های مونترال زیاد رایج نیست و مردم به استخر های عمومی می روند. در کنار دریاچه دو کوهستان (two mountains ) یک پارک جنگلی زیبا به نام Jack Layton وجود دارد. این پارک مناسب پیک نیک و پیاده روی است.

معرفی دریاچه دو کوهستان مونترال

در داخل پارک میز و صندلی هایی برای نشستن وجود دارند. با کمی پیاده روی در این پارک به ساحل شنی می رسید. در این پارک امکان قایق رانی هم هست. یک جای کاملا آرام و دنج با منظره زیبایی از دریاچه.

3-دریاچه saint – Louis 

از نزدیکترین دریاچه ها به مونترال می باشد. دریاچه سینت لوئیس مانند دیگر دریاچه ها مناسب شنا نیست چون آب خیلی سردی دارد. این دریاچه از سمت شرق به مونترال می رسد و در آن ماهی های متنوع زیادی یافت می شود.

دریاچه saint - Louis 

در اطراف دریاچه خانه های خصوصی زیادی ساخته شده است. اما تعدادی کلوب و پارک برای عموم موجود هستند. زمستان های این دریاچه خیلی سرد است اما در تابستان می توانید به پارک های جنگلی اطراف دریاچه بروید و در اطراف دریاچه استراحت کنید. حیات وحش این دریاچه با کوه های برفی در فصل تابستان بسیار زیبا و دیدنی است و جزء زیباترین دریاچه های مونترال به حساب می آید.

4-دریاچه دلفین مونترال

اکثر دریاچه های مونترال در اطراف رودخانه لورنس پراکنده شده اند. نام یکی از این دریاچه ها دلفین( Dolphin ) است. دریاچه دلفین در قسمت شرقی مونترال واقع شده است. تفریحات زیادی در اطراف این دریاچه موجود است از جمله ماهیگیری و سفر با تله کابین روی دریاچه.

5-دریاچه Seigneurial

این دریاچه در پارک ملی Mont-Saint-Bruno قرار گرفته است. این پارک در استان کبک و 15 کیلومتری شهر مونترال قرار دارد. کوه Saint-Bruno از رشته کوههای مونترال در داخل این پارک است.

دریاچه Seigneurial

این کوه مکانی برای اسکی است و اقامتگاه اسکی Mont-Saint-Bornu در این پارک می باشد. اگرچه پارک کوچکی است ولی این کوهستان به خاطر حیوانات و گیاهان متنوع مشهور است. بیشتر دریاچه های مونترال این منطقه مجوز ساخت و ساز دارند و این عاملی برای رشد اقتصادی منطقه است. یکی از این ساختمان های قدیمی ساخته شده هنوز هم موجود است و برای اقامت اسکی باز ها و کوهنوردان در فصل های مختلف است. آب هوای این دریاچه معتدل و مقداری شرجی است.

معرفی دریاچه Seigneurial
جزیره نوتردام یا Notre Dame نام جزیره ای مصنوعی در کنار رود لارنس در شهر مونترال است. در غرب جزیره پارکی قرار دارد و دریاچه های کوچک داخل پارک، ساحل هایی برای شنا در تابستان دارند در کنار این دریاچه ها بازی هایی مانند والیبال و واترکرفت اجرا می شود. علاوه بر دریاچه ها، در این پارک می توانید از مسابقات موتور سواری لذت ببرید.

7-دریاچه جری پارک Jerry Park مونترال

پارک جری یک پارک شهری در نزدیکی مونترال است. استادیوم معروف جری هم در این پارک مرکز مسابقات ورزشی است. از امکانات این پارک می توان، إبازی های ورزشی بسکتبال، کریکت، اسکی، والیبال و تنیس را نام برد. این پارک یک دریاچه مصنوعی و یک استخر عمومی برای شنا دارد. در پارک جری جشن های زیادی برگزار می شود. 40000 مردم در این پارک جمع می شوند تا صدای خواننده های محبوب کبک را بشنوند.

دریاچه جری پارک Jerry Park مونترال
شنا کردن در دریاچه های مونترال رایج نیست در این جا تعدادی از دریاچه هایی که در ساحل آنها می توانید شنا کنید، برای شما معرفی می کنیم.

8-دریاچه پارک Zotique مونترال

از دیگر دریاچه های مونترال، دریاچه Zotique می باشد. این دریاچه 45 دقیقه از مونترال فاصله دارد و جایی برای شنا و دیگر فعالیت ها می باشد. شما، می توانید قایق های پدالی اجاره کرده و در دریاچه بگردید.

دریاچه پارک Zotique مونترال

در ساحل آن می شود دوچرخه سواری و فوتبال بازی کرد. این پارک از ساعت 9 صبح تا 8 عصر باز است. البته برای ورود به این پارک باید هزینه هم پرداخت کنید. هزینه ورود برای بزرگترها 10 دلار –کودکان 12-9 ساله 5 دلار- کودکان 8-5 ساله 3 دلار و کودکان زیر 4 سال رایگان است.

9-دریاچه پارک Jean – Drapeau

اگر ماشین نداشته باشید، با مترو می توانید به دریاچه این پارک بروید. ساحل این دریاچه کم عمق و شن آن نرم و سفید است. در نزدیکی آن جایی برای بازی کودکان و زمین والیبال وجود دارند. همچنین می توانید قایق بادبانی، پارویی یا پدالی اجاره کنید.

دریاچه پارک Jean - Drapeau

در این محل یک رستوران موجود است و همچنین آلاچیق های مخصوص پیک نیک همراه با اتاق های رختکن و قفسه ها در این پارک یافت می شود. هزینه ورود برای کودکان زیر 13 سال در روزهای چهارشنبه رایگان است. در دریاچه پارک تفریحات متنوعی انجام می شود. یکی از این ورزش ها wakeboarding هست در این ورزش شما سوار یک تخته اسکیت می شوید که با کابلی به قایق های موتوری وصل است و با سرعت بالا روی آب سر می خورید. ورزش دیگر هم Aquazilla است، یک نوع مسابقه روی موانع آبی است.این دو بازی ورزشی آبی از معروف ترین بازی های دریاچه های مونترال هستند.

هزینه ورود به پارک برای بزرگسالان 9 دلار و برای کودکان 4.50 دلار است.

10-دریاچه پارک طبیعت Cap-saint-Jacques

دریاچه این پارک از پر طرفدارترین دریاچه های مونترال است. در این پارک هم می توانید قایق های پدالی و پارویی اجاره کنید و هم پیاده روی یا دوچرخه سواری کنید. دوستداران طبیعت در این پارک می توانند به تماشای پرندگان بروند. همچنین بازدید کنندگان می توانند در برنامه های ستاره شناسی شرکت کنند. ساعت بازدید پارک از 10 صبح تا 7 عصر می باشد. هزینه ورودی برای بزرگسالان 5 دلار، برای کودکان 6 تا 17 ساله و افراد بالای 60 سال 3.50 دلار و همچنین برای کودکان زیر 5 سال رایگان است. این پارک در نزدیکی رود دو کوهستان یا two mountains قرار گرفته و بزرگترین پارک در جزیره مونترال است.

برای اطلاع بیشتر در خصوص ویزای و وقت سفارت کانادا به لینک زیر مراجعه بفرمایید.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران