معرفی غذاهای سنتی مانیل

غذاهای سنتی مانیل را بیشتر بشناسید

غذاهای سنتی مانیل و علت تنوع آن ها:

شهر مانیل، یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرهای فیلیپین است و نیز شهری ثروتمند و در برگیرنده چند ملیت متفاوت است،چرا که این شهر از سالیان دور از فرهنگ ها و آداب و رسوم کشورهای مختلفی مانند چین، مالزی و تایوان تأثیر زیادی پذیرفته است و مملو از گروه های متنوع قومی و نژادی چینی، اسپانیایی، آمریکایی، ژاپنی، مالایی و هندی است که تأثیرش را می توان در مذهب، فرهنگ و پخت و پز مناطق مختلف شهر به وضوح مشاهده نمود. در این شهر قدیمی می توان با غذاهای سنتی مانیل که شاید تاکنون اکثر توریست ها طعم چنین غذاهایی را نچشیده اند آشنا شد که اکثر این غذاها متناسب با سلیقه توریست ها است، اگرچه در بین این غذاها، غذاهایی وجود دارد که از نظر بعضی توریست ها چندش آورترین غذاهای این شهر محسوب شوند.

نکته جالب این است که در مانیل و بقیه شهرهای فیلیپین تقریبا در تمامی وعده ها برنج یافت می شود و حتی به جای آرد گندم ، از آرد برنج استفاده می کنند.در واقع مانیل ، قدیمی ترین فرهنگ ها را در خود جای داده است .در ادامه این بحث با انواع این غذاها بیشتر آشنا می شویم.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور لحظه آخری دبی هم میتواند پیشنهاد خوبی برای شما باشند. این تور پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه است و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور  جذاب سفر کنید.

انواع غذاهای سنتی مانیل:

غذاهای سنتی مانیل در بین غذاهای شهرهای دیگر فیلیپین از معروفیت و جایگاه خاصی برخوردارند و یکی از دلایل اصلی جذب گردشگران خارجی به این شهر هستند.از جمله این غذاهای سنتی معروف:

1.آدوبو:

این غذا را به صراحت می توان مشهورترین غذای سنتی مانیل به حساب آورد.در واقع این غذا تنها غذایی است که از فرهنگ خود مردم فیلیپین گرفته شده است.

آدوبو از غذاهای سنتی مانیل

در ترکیب این غذای غیر رسمی از گوشت خوک یا مرغ استفاده می شود که این گوشت ها را با ادویه جاتی مانند فلفل سیاه و نمک، سس سویا و سیر مزه دار می کنند. این غذا معمولا با برنج سرو می شود و هر کسی با توجه به سلیقه خود آن را با مزه ای متفاوت می پزد.

2.ایناسال:

این غذا همانند مرغ بریان ایرانی است با این تفاوت که مانیلی ها آن را با لیموناد و زنجبیل و علف لیمو خوش طعم تر می نمایند و سپس آن را روی آتش بریان می کنند سپس روی آن را با روغن چرب می نمایند .این غذا همچون دیگر غذاهای فیلیپینی با برنج میل می شود.

3.پانسیت:

این غذا که از فرهنگ چینی ها گرفته شده است امروزه یکی از پرطرفدارترین غذاهای سنتی مانیل محسوب می شود.این غذا مانند نودل است و معمولا آن را با سبزیجات و گوشت سرو می کنند.

4.لومپیا:

این غذا نیز از فرهنگ غذایی چین گرفته شده است و از خوشمزه ترین غذاهای این شهر محسوب می شود که به صورت رول هایی که با گوشت چرخ شده و سبزی های خوش طعم و ادویه جات خوش بو پر می شوند، است و با سس مخصوص سرو می شود.

5. آروز کالدو:

این غذای سالم و خوش طعم که تاحدودی شبیه سوپ برنج است از فرهنگ غذایی چین و اسپانیا اقتباس شده است و امروز در کنار دیگر غذاهای سنتی مانیل جایگاه خاصی دارد.در این غذا از برنج،مرغ،زنجبیل ،موسیر و زعفران استفاده می شود.این غذا یکی از سالم ترین، سبک ترین و مقوی ترین غذاهای این شهر محسوب می شود.

6.چیچارون:

این غذای سنتی از گوشت خوک تهیه می شود و با سرکه و نارگیل مزه دار می شود.مشابه این غذا در مکزیک سرو می شود اما پخت آن در مانیل معروفیت خاصی دارد.

7.لچون:

این غذای خوش مزه از فرهنگ غذای اسپانیایی گرفته شده است که از گوشت شیرین شده خوک تهیه می شود و از بی نظیر ترین و خوشمزه ترین غذاها در بین مانیلایی ها به حساب می آید.

8.امپانادا:

مشابه این غذا در مکزیک و اسپانیا وجود دارد با این تفاوت که در شهر مانیل در ترکیب این غذا به جای آرد گندم از آرد برنج استفاده می شود.در واقع آرد برنج با فلفل و سبزیجات و تخم مرغ و غذاهای تند ترکیب می شود.

9.سیناگانگ:

در ترکیب این غذای سوپ مانند از گوشت گاو یا مرغ یا ماهی و سبزیجات استفاده می شود.در کنار این غذا تمرهندی و پرتغال زیتونی استفاده می شود.این سوپ معروف معمولا در روزهای بارانی طرفداران بیشتری دارد.

10.کاره کاره:

در ترکیب این غذای سوپ مانند از گوشت دم گاو، سبزی دایکون،بادمجان، سس بادام زمینی که خود از ترکیب چند گیاه معروف این شهر تهیه می شود و کره بادام زمینی استفاده می شود.این غذا به همراه برنج و میگو سرو می شود.

11.فوژن فیلیپینی:

این غذا از جمله غذاهای سنتی چند ملیتی محسوب می شود که پخت اصیل آن در شهر مانیل است و غذای سنتی این شهر محسوب می شود.

12.کینیلا:

در ترکیب این غذای سنتی بی نظیر مانیلی ماهی، پیاز، زنجبیل،گوجه فرنگی، چیلی، سرکه نارگیل و آب مرکبات استفاده می شود.این غذای سوپ مانند طعمی بی نظیر دارد.این غذا از غذاهای ساده مانیل محسوب می شود.
در کنار غذاهای سنتی مانیل دسرها و کیک و شیرینی های خوشمزه ای یافت می شود که طرفداران خاص خود را دارند، از جمله این دسرها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

13.هالوهالو:

این نوع دسر از شیر و میوه های متنوع و بستنی تهیه می شود و رنگ و لعاب خاصی دارد که توریست های زیادی را شیفته خود می کند. بوکو: این پای معروف که سنگین تر و شبیه به کاستارد است. لایه روی این پای، ترد و داخل آن نرم است و همین تردی آن سبب طرفداری بیشتر آن شده است.

چندش آورترین غذاهای سنتی مانیل:

از نظر بعضی توریست ها، دربین غذاهای سنتی مانیل با وجود طعم مطبوعشان غذاهایی چندش آور وجود دارد ازجمله این غذاها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

بلوت:

این غذا همان جنین تخم اردک است که به صورت پخته به فروش می رسد و برای بعضی گردشگران خارجی چندش آور است.

تامیلوک:

سرو کرم های درخت به صورت خام

سیسیگ:

این غذا شامل اندام های خوک از جمله سر، روده و دیگر اعضای آن است که با تخم مرغ خام و میوه های ترش سرو می شود

[cn-suggest-posts sts=”درباره تفریح و سرگرمی مانیل” stl=”https://deltaban.com/manila-entertainment/” sbs=”رزرو آنلاین هتل” sbl=”https://deltaban.com/hotel-reservation/”]

سیسیگ از غذاهای سنتی مانیل

دینگوآن:

سوپ خون خوک به همراه سیرابی و جگر آن است.

آدیداس:

این غذا از پای مرغ تهیه می شود.

بیتامکس:

خون دلمه بسته ی کبابی است که از حیواناتی همانند خوک یا مرغ گرفته شده است که بافت آن شبیه جگر است.

معروفترین رستوران های مانیل:

مانیل ، به عنوان یکی از بزرگترین شهرها و پایتخت فیلیپین همه ساله توریست های زیادی را جذب می کند.در این شهر می توان غذاهای سنتی مانیل را در رستوران های رایج آن برای بار اول امتحان کرد، این شهر به دلیل داشتن رستوران های محلی فراوان به شهرمعروف و پایتخت هزار رنگ فیلیپین معروف است.از جمله این رستوران ها:

1.:ah-beh

2.کافه ایلانگ ایلانگ:

در منوی این کافه رستوران می توان انواع غذاهای سنتیمانیلرا مشاهده نمود و با انتخاب هرکدام طعم تازه ای را تجربه نمود.

کافه ایلانگ ایلانگ از معروف ترین رستوران های مانیل[cn-suggest-posts sts=”کلیسای سن سباستین مانیل” stl=”https://deltaban.com/attraction/san-sebastian-church/” sbs=”بلیط هواپیما” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]

3.رمولو:

این رستوران به اسم سرآشپز معروفش نامگذاری شده و در آن غذاهای سنتی مانیل به صورت بی نظیری سرو می شود.

4.لکاور:

این رستوران دکوراسیون ساده ای دارد و سبک چیدمان آن ساده به نظر می آید و بیشترین طرفداران آن در شیفت عصر به این رستوران محلی می آیند.

5.اسپیرال:

در این رستوران بی نظیر و جادویی می توان انواع غذاهای محلی را تجربه نمود.

6.تویو ایتری:

این رستوران بی نظیر را جوردی ناوارا بنا نهاده است و در این رستوران از سالم ترین و بهترین مواد غذایی محلی استفاده می شود و نیز بهترین برندهای غذاهای سنتی مانیل در آن یافت می شود . این رستوران علاوه بر داشتن غذاهای خوشمزه دارای اقامتگاه هایی برای گردشگران خارجی می باشند و لحظات خوبی را برای آن ها به ارمغان می آورند.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران