عمارت سفید
20 آذر 1397
کرمان

زیبایی های چشم نواز عمارت سفید کرمان

فهرست مطالب

در دل کویر کرمان عمارت بسیار باشکوهی ساخته شده است که به نام عمارت سفید معروف می باشد. عمارت سفید کرمان یکی از بناهای باشکوه در دل بیابان است که دارای زیبایی های خاص و منحصر بفردی است. این عمارت توسط حاکم کرمان در بیش از 170 سال پیش ساخته شده است. عمارت سفید در زمان خود یکی از باشکوه ترین عمارت ها بوده که فرمانورایان زیادی طالب آن بوده ان و می خواستند در آن زندگی کنند. این عمارت یا باغ بیگلربیگی یکی جاذبه های شهر کرمان است که چشم اندازهای زیادی دارد.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

تور مشهد با هواپیما

عمارت سفید

عمارت سفید

در میان مزارع پسته کرمان سال ها پیش عمارتی ساخته شد که زیبایی های خیره کننده ای داشت. این عمارت بعدها الگوی ساخت باغ شاهزاده ماهان شد و نام آن عمارت سفید کرمان می باشد. باغ فتح آباد در 16 کیلومتری شهر کرمان قرار دارد. این باغ در منطقه ای به نام اختیار آباد بنا شده و امروزه تاجران پسته ساکنان اصلی آن هستند. بعد از فوت آخرین مالک عمارت سفید، این عمارت وضع مناسبی نداشت چرا که کسی به آن رسیدگی نمی کرد و به یک متروکه تبدیل شده بود. عمارت سفید تبدیل به خانه افراد معتاد و بی خانمان شده بود یک ویرانه ای بیش نبود. این عمارت چهل سال از باغ شاهزاده ماهان بیشتر عمر دارد و در فهرست آثار ملی کشور به ثبت رسیده است.

تور مشهد

kerman

بازسازی عمارت

استاندار وقت کرمان شخصی به نام علیرضا رزم حسنی در سال 1383 تصمیم گرفت تا این مخروبه باستانی را دوباره سر پا کند. بعد از صرف هزینه های بسیار زیاد در طی یک سال عمرات سفید بازسازی شد و امروزه احساس می شود که این عمارت دوباره ساخته شده است. از بین تمامی درختانی که در این باغ و عمارت وجود داشت فقط چند درخت کاج باقی مانده است.

این درختان در پشت این عمارت قرار دارند و سایبان عمارت شده اند. مالک جدید عمارت سفید یک کلکسیون گیاهان داروی ایجاد کرده است که نشان دهنده صادرات گیاهان دارویی در این منطقه می باشد. این عمارت زیبا و باشکوه یکی از جاذبه های شهر کرمان تبدیل شده است که هر ساله در فصل بهار افراد زیادی از آن بازدید می کنند. شما نیز اگر به بازدید از این عمارت رفتید بهتر است فراموش نکنید و دوربین عکاسی خود را برای ثبت خاطرات به همراه بیاورید.

تور لحظه آخری مشهد

عمارت سفید ;کرمان

حوض جلوی عمارت سفید

عمارت سفید دارای ویژگی های بسیار زیادی است که چشم اندازهای این مکان را زیاد کرده اند. در جلوی این عمارت یک حوض بسیار بزرگ و زیبا وجود دارد که زیبایی باغ را چند برابر کرده است. این حوض به شیوه باغ های ایرانی طراحی شده است و فواره های زیادی در آن وجود دارد. در ایامی از سال که باغ شاهد وجود گردشگران می باشد، این فواره های روشن هستند و قطرات آب مانند الماس در نور خورشید می درخشند. امروزه گردشگران خارجی نیز برای بازدید از زیبایی های عمارت سفید به این مکان می آیند و از آن بازدید می کنند. این حوض مانند یک مانند یک الماس در مقابل عمارت سفید می باشد که زیبایی آن را بیشتر و بیشتر کرده است.

عمارت سفید

دستفروشان و گاری های عمارت 

جالب است بدانید که در اطراف این عمارت گاری ها و دستفروشان زیادی وجود دارد که از مهمانان و توریستان این مکان پذیرایی می کنند. این گاری ها بلال و آش می فروشند و فضای زیبای عمارت را دل انگیز تر کرده اند و فرصتی ایجاد کرد اند که بتوان نه تنها از این مکان تاریخی و توریستی بازدید کرد، بلکه بتوان از بهترین غذاهای سنتی کرمانی لذت برد. در این مکان می توانید ساعت ها وقت بگذارید و از مناظر لذت ببرید.

برنامه های فرهنگی عمارت 

جالب است بدانید که در این عمارت برنامه های فرهنگی زیادی اجرا می شود. در این عمارت کنسرت و یکی از جشنواره های جشن سینمای ایران برگزار شد. به طوریکه افراد زیادی در این جشنواره شرکت کردند و از زیبایی های عمرات نیز دیدن کردند. همچنین یک موزه در عمارت برگزار شد و گردشگران زیادی از تاریخچه باغ باخبر شدند.عمارت سفید کرمان مانند یاقوتی در دل کویر ساخته شد و سالیان متوالی به یک مخروبه تبدیل شد اما امروزه این عمارت یکی از بناهای تاریخ و ملی کشور است که گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می کنند. افرادی که به کرمان سفر می کنند می توانند یک روز را برای بازدید از این عمارت قرار دهند و از تاریخچه این عمارت آگاه شوند. در اطراف این عمارت می توان گشت و گذار کرد و از بهترین و سنتی ترین غذاهای کرمانی نوش جان کرد.

نظرات کاربران