فرودگاه های جزایر قناری
26 آذر 1397
فرودگاه ها

نگاهی بر فرودگاه های جزایر قناری

فرودگاه های جزایر قناری

دلتابان در این مقاله سعی دارد به معرفی فرودگاه های جزایر قناری بپردازد. جزایر قناری شامل هفت جزیره می باشد که هریک از این جزایر، دارای فرودگاه مربوطه می باشند. این جزیره ها عبارت اند از: تنریفه (Tenerife)، گران کاناریا (Gran Canaria)، لانزاروته (Lanzarote)، فوئرتونتورا (Fuerteventura ) و لا پالما (La Palma). 

 

فرودگاه گران کاناریا یکی از فرودگاه های جزایر قناری

این فرودگاه در نزدیکی شهر تلده (Telde) در شرق جزیرهٔ گران کاناریا واقع شده است. فرودگاه گران کاناریا که با نام فرودگاه گاندو نیز شناخته می شود، از لحاظ تعداد مسافران از بزرگترین فرودگاه های جزایر قناری و با بیش از سیزده میلیون مسافر در سال ۲۰۱۷، ششمین فرودگاه پر رفت وآمد در کشور اسپانیا شده است. این فرودگاه از امن ترین فرودگاه های این منطقه و دنیا به حساب می آید و به صورت ۲۴ ساعته مشغول به کار است. همچنین این فرودگاه مجهز به ۲ باند موازی به طول ۳۱۰۰ متر و پهنای ۴۵ متر می باشد. این فرودگاه در حال حاضر یک ترمینال دارد که به سه بخش قسمت شده است. بخش اول برای پروازهای شینگن بین المللی، بخش دوم برای پروازهای داخلی به شبه جزیره اسپانیا و پروازهای غیر شینگن و بخش سوم برای پرواز های بین جزیره در جزایر قناری استفاده می شود.

 

فرودگاه های جزایر قناری

 

فرودگاه تنریفه اصلی ترین فرودگاه های جزایر قناری

از اصلی ترین و مشغول ترین فرودگاه های جزایر قناری، فرودگاه تنریفهٔ جنوبی (Tenerife South Airport) می باشد که در بزرگترین جزیرهٔ قناری، تنریفه قرار دارد. این فرودگاه یکی از دو فرودگاه جزیرهٔ تنریفه می باشد که فرودگاه دیگر این جزیره، فرودگاه تنریفهٔ شمالی است. فرودگاه تنریفهٔ جنوبی، در سال ۱۹۷۰، پس از آن که فرودگاه تنریفهٔ شمالی نتوانست پیش نیازهای فنی را با توجه به موقعیت و شرایط آب و هوایی منطقه برطرف کند، طراحی و ساخته شد.

در سال ۲۰۱۷، نزدیک به ۹۲ درصد از مسافرانی که از این فرودگاه استفاده کردند، به منظور گردشگری به این منطقه آمده بودند. در این فرودگاه بیش از ۱۰۰ ارتباط هوایی وجود دارد. این فرودگاه تنها یک ترمینال دارد که از آن برای همهٔ پروازهایش استفاده می کند. شاید جالب باشد بدانید که بزرگترین فاجعهٔ هوایی در نزدیکی فرودگاه تنریفه رخ داده است، زمانی بود که باند پرواز این فرودگاه مه داشته است و موجب برخورد دو هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ شد و طی آن ۵۸۰ نفر از مسافران کشته شدند.

 

فرودگاه های جزایر قناری

 

فرودگاه لانزاروته

علی رغم اینکه این فرودگاه از کوچک ترین فرودگاه های جزایر قناری محسوب می شود، اما بسیاری از امکانات فرودگاه های بزرگ را دارا می باشد و با مرکز جزیره از طریق دو راه ارتباطی اتوبوس و تاکسی، در ارتباط است و مسافران می توانند به راحتی به مرکز جزیره دسترسی داشته باشند. آب و هوای این جزیره به گونه ایست که تغییرات زیادی را چه در طول شبانه روز و چه در طول سال به خود نمی بیند و دمای آن در تابستان بیشتر از ۲۰ درجه و در زمستان کمتر از ۱۴ درجه نخواهد شد. فرودگاه لانزاروته، شامل دو ترمینال می باشد، ترمینال ۱ که عمدتاً از این ترمینال برای پروازهای بین المللی و داخلی استفاده می شود و در آن می توانید به خرید نیز بپردازید و ترمینال دوم که برای پروازهای درون جزیره ای استفاده می شود.

 

airport

 

فرودگاه فوئرتونتورا

فرودگاه فوئرتونتورا تحت عنوان فرودگاه ماتورال نیز شناخته می شود. این فرودگاه در ۵ کیلومتری مرکز شهر پوئرتو دل روساریو (Puerto Del Rosario) واقع شده است که به نوعی ارتباط بین جزایر قناری و اسپانیا و بقیه ی نقاط دنیا را حفظ می کند. جزیرهٔ فوئرتونتورا، در طول سال عمدتاً آفتابی است و به خاطر انواع مختلف سواحل شنی سفیدش شناخته می شود. فرودگاه فوئرتونتورا، از جمله مجهزترین فرودگاه های جزایر قناری است که سرویس های زیادی را در اختیار مسافران قرار می دهد. این فرودگاه، تنها یک ترمینال دارد که از آن در دو سطح استفاده می شود: سطح ۱ برای ورود، خروج و ثبت نام و سطح ۲ برای خروج از سالن.

 

فرودگاه های جزایر قناری

 

فرودگاه لا پالما

این فرودگاه بیشتر برای پرواز های درون جزایر استفاده می شود ولی پرواز هایی به مقصد آلمان، انگلستان، کشورهای اسکاندیناوی و هلند نیز دارد. این فرودگاه در ۸ کیلومتری جنوب شهر سانتا کروز د لا پالما (Santa Cruz de La Palma) قرار دارد.

علاوه بر فرودگاه های نام برده شده، فرودگاه های ال هیرو (El Hierro)، فرودگاه لا گومرا (La Gomera) و فرودگاه ال بریل (El Berriel) هستند. فرودگاه ال هیئرو، تنها فرودگاه موجود در جزیرهٔ ال هیرو در اسپانیاست و از کوچکترین فرودگاه های جزایر قناری محسوب می شود و پروازهای آن داخلی است. همچنین معماری و ساخت این فرودگاه ها به گونه ایست که بر جذابیت فرودگاه های جزایر قناری می افزاید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران