پارک جزیره اهواز
21 آذر 1397
اهواز

پارک جزیره اهواز از جاذبه های گردشگری و توریستی

فهرست مطالب

 در اطراف رودخانه کارون در ایران یکی از جاذبه های گردشگری و توریستی واقع شده است که از آن با نام پارک جزیره اهواز یاد می‌کنند. این پارک دارای محیطی بسیار دل انگیز و چشم انداز وسیعی است. شما می توانید برای دوچرخه سواری به این پارک مراجعه کنید و برای کودکان خود اوقات مفرح و شادی را فراهم کنید.

پارک جزیره اهواز

پارک جزیره اهواز را می توان از جاذبه های گردشگری و توریستی این شهر برشمرد. این پارک که دارای چشم انداز وسیع و بسیار خیره کننده‌ای است مکان مناسبی برای تفریح و خوشگذرانی خانواده ها و دیگر افراد محسوب می شود. جالب است بدانید که این پارک با توجه به فضای سرسبزی که دارد می‌تواند یک مکان گردشگری و تفریحی مناسب برای کودکان و حتی بزرگسالان نیز به شمار آید.

 از مهم‌ترین ویژگی های پارک جزیره اهواز شلوغ و پرتردد بودن آن در ساعاتی از شب می باشد چرا که در نیمه های شب این پارک دارای هوایی بسیار دلنشین و مطبوع است که می تواند گردشگران و توریست را به سمت خود جذب نماید.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

تور مشهد با هواپیما

 پارک جزیره اهواز

دلیل انتخاب پارک جزیره اهواز برای گردش و تفریح

 پارک جزیره اهواز همان طور که در بخش قبلی نیز به آن اشاره کردیم یک مکان مناسب برای گردش و تفریح برای تمامی سنین اعم از کودکان و بزرگسالان به شمار می آید. حال شاید این سؤال در ذهنتان خطور کند که چرا در میان جاذبه های گردشگری شهر اهواز این پارک به عنوان گزینه ای مناسب برای تفریح و سرگرمی و دورهمی خانوادگی به شمار می‌آید.

جالب است بدانید که پارک جزیره اهواز در اطراف رودخانه شناخته‌شده کارون قرار گرفته است و این موضوع می تواند از دلایل انتخاب آن برای تفریح و خوشگذرانی محسوب شود. از دیگر مواردی که می توان به آن اشاره کرد دلنشین و زیبا بودن این محیط است که می‌تواند ساعات بسیار خاطره انگیزی را برای شما به ارمغان آورد. در اطراف این پارک شما نورپردازی مناسبی را نیز مشاهده خواهید کرد که بر اساس آن می توانید در ساعاتی از شب به این محیط مراجعه نمایید.

تور گرجستان ارزان

ahvaz.city

وسایل تفریحی پارک اهواز

پارک جزیره اهواز با توجه به اینکه یک فضای سرسبز و دلنشین دارد می‌تواند اوقات بسیار مفرحی را برای خانواده های عزیز فراهم کند. نکته مهم در رابطه با این پارک وجود وسایل متنوع تفریحی برای سنین مختلف می باشد. در واقع شما بدون اینکه دغدغه‌ای برای تفریح کودکان خود در این پارک داشته باشید می توانید به آن مراجعه کنید چرا که وسایل متنوعی برای بازی آن‌ها در این پارک تدارک دیده شده است.

 از دیگر وسایل تفریحی که می توان برای سنین بالاتر از آن استفاده کرد دوچرخه می باشد. دوچرخه سواری در این پارک بسیار رایج است و اغلب بزرگسالان از این تفریح برای خلق اوقات شاد خود استفاده می‌کنند. یادآور شویم که نشستن کنار رودخانه کارون در این پارک لذت خاصی دارد چرا که نسیمی که می‌وزد می تواند حال و هوای شما را دگرگون کند.

 پارک  اهواز

نورپردازی پارک جزیره 

 از مهم‌ترین ویژگی ها و خصوصیات پارک جزیره نورپردازی است که در این جزیره انجام شده است. نکته مهم این است که تمامی اقدامات از سوی شهرداری این شهر جهت زیباتر شدن این محیط صورت گرفته است. برای افزایش مراجعه کننده بیشتر به پارک جزیره اهواز نورپردازی خیره کننده ای در وسط این رودخانه انجام شده که این موضوع باعث ایجاد نمایی زیبا در این پارک شده است.

جالب است بدانید که بر روی این رودخانه پول های متعددی نیز تأسیس شده است که این موضوع می تواند به زیبایی آن اضافه کند. نکته مهم بعدی وجود آبشارهای مختلف و البته مصنوعی است که بر روی تمامی پل های پارک جزیره شهر اهواز خودنمایی می‌کنند. با توجه به اینکه نورپردازی در تمامی این پل ها رعایت شده است می توانید از آن‌ها تصاویر زیبایی را به ثبت برسانید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما

ahvaz.park

نگهداری و محافظت از پارک  اهواز

 زمانی که به پارک جزیره مراجعه می‌کنید توصیه می‌کنیم که به چند نکته مهم توجه کنید.

  • این پارک در اطراف رودخانه شناخته شده کارون واقع شده پس توصیه می کنیم که از انداختن آشغال و زباله به داخل این رودخانه خودداری کنید چرا که این محیط یک سرمایه ملی تلقی می شود و می بایست از آن محافظت کامل شود.
  • توصیه می‌کنیم از دوچرخه هایی که برای سواری استفاده می کنید به خوبی مراقبت کنید.
  • از نکات مهم بعدی مراقبت از کودکان در حاشیه رودخانه کارون است چرا که خطر سقوط به رودخانه ممکن است به آن‌ها آسیب برساند.
  • در این پارک فرش گلی برپا شده است که توصیه می کنیم از این فضا مراقبت نموده و به هیچ عنوان به فضای سبز اطراف آن آسیبی وارد نکنید.
  • با توجه به اینکه پارک جزیره اهواز یکی از جاذبه های گردشگری و توریستی محسوب می شود و هر روز توریست و گردشگران بسیاری به آن مراجعه می کنند محافظت از آن در زمان مراجعه بسیار لازم و ضروری است.

 

نظرات کاربران