گردش در جاذبه‌های شهری زوریخ

تنوع جاذبه‌های شهری زوریخ…

تنوعِ جاذبه‌های شهری زوریخ تا حدی است که از هنر و تاریخ تا طبیعت را شامل می‌شود. زوریخ، بزرگ‌ترین شهر سوئیس است و در دامنه‌ی کوه‌های آلپ، با زیباییش می‌درخشد. جاذبه‌های شهری زوریخ، از همان خیابان‌های تمیز و براقش آغاز می‌شود که با معماری‌های متفاوتِ مدرن یا قرون وسطاییشان، چشم‌ها را خیره می‌کنند.

زوریخ شما را به یاد کارتون‌‌ها می‌اندازد؛ شهری در دلِ کوه با دریاچه‌ای پر انحنا و پلی جذاب بر آن و ساختمان‌هایی بلند با سقف‌های نوک تیز و رنگارنگ در اطرافش… جاذبه‌های شهری زوریخ، دوست داران خوراکی را با رستوران‌ها و کافه‌هایش غافلگیر می‌کند؛ نان‌های زاپف سوئیسی، پنیرهای راکلت و خوراکِ رُستی و… دری از جهانِ مزه‌های جدید و جذاب را به روی شما می‌گشایند. جاذبه‌های شهری زوریخ که گران‌ترین شهرِ دنیاست و شادترین مردم را دارد، منحصر به فرد و خاص است. به زوریخ که ترکیبی از موسیقی، شور، شادی، هنر و اعجازِ طبیعت است، خوش آمدید…

خرید بلیط ماهان

شروع جاذبه‌های شهری زوریخ با (کونستهاوس)…

برای شروع جاذبه‌های شهری زوریخ، از دوست‌داران هنر آغاز می‌کنیم و سری به کونستهاوس میزنیم. کونستهاوس، یک موزه‌ی هنری یا گالری آثار هنری در زوریخ است؛ این خانه، مهمترین و کاملترین مجموعه‌ی هنر در سراسر سوئیس را دارد.این موزه‌ی هنری، آثاری از هنرمندان مشهوری چون کلود مونه، ادوارد مونک و پابلو پیکاسو را در خود جای داده است.

تماشای نقاشی‌های زیبا، جذاب و رنگی در فضای زیبای این گالری، شادی بخش و روح‌افزاست. نقاشی‌های قرون وسطایی و مجسمه‌های زیبا، بر شکوه این گالری می‌افزایند. نقاشی‌های سوئیسی از قرن‌های 19 و 20 ، نقاشی‌های سبکِ باروک ایتالیا و نقاشی‌های هلندی در جای جای کونستهاوس، با رنگ‌آمیزی‌های زیبا، روح هنر را در شما زنده می‌کنند.

در صورتی که به سفر های خارجی علاقمند هستید ، تور بانکوک و  تور ارمنستان ارزان  هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند. این تور های پر طرفدار ، از نظر مالی نیز بسیار به صرفه هستند و شما میتوانید با هزینه کمتری به این کشور های جذاب سفر کنید.

با هم به (موزه‌ی ملی سوئیس) برویم…

موزه‌ی ملی سوئیس یکی دیگر از جاذبه‌های شهری زوریخ، تمدن، آداب و رسوم و جلوه‌های هنرِ سرزمین سوئیس را از دوران‌های بسیار قدیم تا به امروز به تصویر می‌کشد؛ با حضور در آن گویا تاریخ سوئیس به سرعت از مقابل شما می‌گذرد. این موزه به سبکِ معماری فرانسوی با تزئیناتِ ظریف، دیوارها و ستون‌های سفید، طاقچه‌های دالبری، دکور چوبی و معماری گوتیک فرانسوی ساخته شده و شما را به یک قصرِ پاریسی وارد می‌کند که سنگ کاری‌های رؤیایی در جای جایش به چشم می‌آیند.

شکوهِ این موزه به اینجا ختم نمی‌شود و با نمایش سکه‌های زیبای سوئیسی از قرون وسطا، سلاح‌ها و رزه‌های جنگی، مبلمان زیبا، ظروف، زیورآلات و کفش‌های سوئیسی، صنایع دستی جذاب، نقاشی‌های رنگین، کنده‌کاری‌ها بر چوب و… شما را در یک ماشین ِ زمان به گذشته‌های سوئیس خواهد برد تا روند تغییرات را در همه‌ی اینها ببینید. این نمایشگاهِ تاریخی همچنین با نشان دادن عکس‌هایی از سوئیس و اسطوره‌های محبوبش، شما را با قهرمانانِ سوئیسی آشنا می‌کند.

به کلیسای (گروس مونستر) خوش آمدید…

یکی از زیباترین جاذبه‌های شهری زوریخ، کلیسای گروس مونستر است که نماد شهر است و زوریخی‌ها به آن افتخار می‌کنند. این کلیسا با دو برج کشیده و بلند، کنار رودخانه‌ی لیماتِ نیلی رنگ، می‌درخشد. معماریِ سبکِ رمانسک این کلیسا با دیوارهای ضخیم، برج‌های بزرگ، طاق‌های گرد و تزئینات خاص به همراه افسانه‌های محلی که درباره‌اش شنیده شده بر جادو، استحکام و قدرت این کلیسا می‌افزایند.

موزه‌ی ملی سوئیس از جاذبه های شهری زوریخ

از فرازِ برج کلیسا، چشم انداز هیجان‌انگیزی از شهر و کلیسای (فرامونستر) دیده می‌شود که بسیار دلانگیز است. سرستونهای زیبا، گنجه‌های چوبی، نقاشی و رنگ‌آمیزی شیشه‌ها توسط هنرمند سوئیسی، از تزئینات دیدنی این کلیسا است. اگر از دروازه‌ی شمالی به کلیسا وارد شوید، کنده‌کاری‌های اعجاب‌انگیز گلها و حیوانات را خواهید دید؛ دکور ساده‌یِ همراه با شیشه‌های رنگ‌آمیزی شده‌یِ این کلیسا سرشار از معنویت است.

(دریاچه‌ی زوریخ)و (آبشارهای راین)ما را به خود می‌خوانند…

نوبتی هم که باشد، بعد از تاریخ، هنر و مذهب، نوبت به طبیعتِ بکر زوریخ می‌رسد و دریاچه‌یِ روشن و فیروزه‌ای رنگ زوریخ… زوریخ را بهشتِ زمین نامیده‌اند و بهشت استُ دریاچه‌های خوش آهنگ و آبی رنگش… قایق سواری بر آب‌های زلال این دریاچه به شما فرصت تماشای بناهای زیبای دو طرف دریاچه را می‌دهد؛ ساختمان‌های بلند، با سقف‌های تیز و رنگی. مرغ‌های دریایی اطرافتان در پروازند و شما بر تکه‌ای از بهشت، میانِ هیجان و آرامش شناورید. هم می‌توانید در تفرجگاه‌های ساحلیش سرشار از آرامش شوید، بنشینید و درختانُ کوه‌های سرسبز را تماشا کنید و هم هیجانِ ورزش‌های آبیش را تجربه نمایید.

دریاچه‌ی زوریخ از جاذبه های شهری زوریخ

آب‌های تمیز و شیشه‌ایِ این دریاچه شما را مسحور می‌کنند؛ می‌توانید بر ساحل نرمش قدم بزنید و ساندویچ‌های محلی نوش جان کنید، قایق‌های بادبانی سوار شوید؛ در جایگاه‌های شنایش، در دلِ آبی زلال شنا کنید یا سری به فستیوال‌های اطراف دریاچه بزنید و اوقاتی خوش با عزیزانتان بسازید. آب به خودیِ خود با رنگ و صدایش، زیباست اما جاری شدنش از ارتفاع کوهسار، آن را به یکی از جاذبه‌های شهری زوریخ، یعنی آبشارهای راین مبدل می‌کند. در تابستان، قطرات آبِ آبشار، معلق در هوا، رنگین کمان می‌سازند تا شما را میانِ رنگ و نور، سرشار از شادی و شور کنند.

کوه(یوتلیبرگ) یکی دیگر از جاذبه‌های شهری زوریخ…

کوه یوتلیبرگ، یکی دیگر از جاذبه‌های شهری زوریخ است که کنار رود (یوتلیبرگ) جای گرفته است. با تماشای کوه یوتلیبرگ، چشمانتان از شکوه، عظمت و قدرت طبیعت پر خواهد شد؛ از بالای قله‌اش، زوریخِ خوش آب و رنگ، زیر پای شماست. هیجانِ تماشای تمامِ شهر، تمامِ شما را چشم می‌کندو تمام قلبتان را سرشاز از لذت و شکوه.. همچون هایدی، آزاد و رها در طبیعت رنگین اطراف کوه بدوید و ریه‌هایتان را از هوایی لطیف، مطبوع و تمیز پر کنید.

کوه(یوتلیبرگ) یکی دیگر از جاذبه‌های شهری زوریخ

سوار بر قطار شوید، منظره‌هایِ ناب را تماشا کنید و به کوهِیوتلیبرگ برسید، مسیرهای متفاوتِ پیاده رویِ منطقه‌ی کوه، جذاب و ماجراجویانه است و هر کدام با چیزی هیجان زده‌ و غافلگیرتان می‌کند. رستوران‌های عالی این منطقه با غذاهایی لذیذ و تازه آماده‌ی پذیرایی از شما هستند.

زرقُ برقِ خیابان (بانهوف) در زوریخ…

زرقُ برقِ خیابان بانهوف تا حدی است که آن را به یکی از جاذبه‌های شهری زوریخ تبدیل کرده‌است. شکوه و عظمتِ گران‌ترین خانه‌های اروپا و لوکس‌ترین مراکز خرید زوریخ را در این خیابان مشاهده خواهید کرد. این خیابان یکی از خاص‌ترین خیابان‌های خرید در دنیا با برندهای رؤیاییِ کارتیه، شانل، بولگاری، بربری و… است.

زرقُ برقِ خیابان (بانهوف) از جاذبه های شهری زوریخ

هر کدام از مغازه‌هایش با چیدمان‌ها و دکورهای معرکه و اجناس مارک و بی‌نظیر، چشم‌های شما را خیره می‌کنند. پس از گشت و گذار در فروشگاه‌های بی‌نظیرش و تماشای خانه‌های مجلل آن می‌توانید در کافه‌های بسیار جذاب خیابان بانهوف، خوراکی‌های سوئیسی نوش جان کنید؛ عاشقانِ شکلات‌های سوئیسی، شگفتیِ مزه کردن شکلات‌هایی با طعم‌های بهشتی را در شکلات فروشی‌های این خیابان از دست ندهید.

شهر قدیمی زوریخ

به (شهر قدیمی زوریخ) که یکی از جاذبه‌های شهری زوریخ است، وارد می‌شویم…

شهر قدیمی زوریخ که به اعتقاد بسیاری از گردشگران در صدرِ جاذبه‌های شهری زوریخ است، به بخشی قدیمی از شهر گفته میشود که بین خیابانِ جذاب بانهوف و ساحلِ رود شفافِ لیمات قرار دارد. این بخش قدیمی با حال و هوای قرون وسطاییش، شما را مجذوب و به گذشته‌ها پرتاب می‌کند. گویا در قرن‌ها پیش بر خیابان‌های پر پیچ و خم سنگفرش شده با چراغ‌های پایه بلند، قدم میزنید و به جهانی رؤیایی وارد می‌شوید. در قسمتی از شهر قدیمی زوریخ، قلعه‌ها و برجهای رومی با معماری‌های خاص را خواهید دید.

دیدن خیابان‌های قدیمی و خانه‌های تاریخی متعلق به افراد مشهور تاریخ، در جای جای شهر قدیمی، شما را سرشار از هیجان می‌کنند و قدم نهادن بر جایِ پایِ بزرگان تاریخ، به کامتان شیرین خواهد آمد! در کافه‌های رنگارنگ و دنجِ خیابانی با دکورهای خاصشان که در شهر قدیمی فراوانند، می‌توانید خوراکی‌های محلی بخورید و استراحتی شیرین داشته باشید. ساختمانها با سقف‌هایی مخروطیِ قرمز یا آبی و بوتیکهای عجیبُ غریب در شهر قدیمی بسیار دیدنی و جذاب هستند. منطقه‌ی طبیعی لیندنهوف با قدمت زیادش، جایی دنج، آرام و دیدنی در شهر قدیمی می‌باشد.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران