پارک وودلند سیتی در بوداپست

جاذبه های پارک وودلند سیتی در بوداپست

فهرست مطالب

پارک وودلند سیتی

پارک وودلند سیتی در بوداپست بزرگترین پارک در این شهر می باشد که در واقع جزو دوستداشتنی ترین مکان های تفریحی در بوداپست به شمار می رود. مهم نیست پیر باشید یا جوان؛ تنها باشید و یا همراه با خانواده و کودکان خود به این پارک بیایید؛ چرا که در این پارک برای همه افراد سرگرمی های بسیاری وجود دارد و همه می توانند از دیدن این مکان دیدنی نهایت لذت را ببرند.

 تورلحظه آخری کیش

تاریخچه پارک وودلند سیتی در بوداپست

منطقه ای که امروزه به عنوان پارک شهر به شمار می رود قبلاً به صورت یک تالاب بود و  Rákos mező نامیده می شد. این مکان یکی از مکان های مورد علاقه برای پادشاهان قرن 13 تا 16 میلادی بوده و مکانی مناسب برای توسط نجیب زادگان به جهت شکار کردن به شمار می رفت. کم کم با خشک شدن آب تالاب و کاشتن درخت های متعدد در این منطقه، این مکان در قرن 18 تا 19 میلادی به یک پارک و مکان تفریحی مبدل شد تا آنجا که امپراطور دستور داد یک “باغ ملی” ایجاد شود تا مردم مکانی برای سرگرمی و نشاط خود داشته باشند.

به جرات می توان گفت پارک وودلند سیتی در بوداپست با مساحتی به اندازه 302 هکتار یکی از اولین پارک های عمومی در جهان بود که برای تفریح و سرگرمی افراد ایجاد شد. با گذر زمان این پارک مجهزتر شده و امروزه به عنوان یکی از مهمترین مکان های دیدنی برای اهالی بوداپست و گردشگران به شمار می رود.

 تاریخچه پارک وودلند سیتی در بوداپست

استفاده از طبیعت زیبای پارک وودلند سیتی در بوداپست

یکی از بهترین تفریحاتی که در این پارک صورت می گیرد، پیاده روی است. لازم است بدانید علاوه بر پیاده روی دیگر افراد در مسیرهای تعبیه شده در این پارک، امکان عبور و مرور افرادی که کودکان نوپا دارند یا می خواهند از کالسکه استفاده کنند نیز وجود دارد، علاوه بر این افراد کم توان یا معلول نیز می توانند با استفاده از صندلی چرخ دار به راحتی در مسیرهای پارک تردد داشته و از طبیعت آن لذت ببرند. علاوه بر این نشستن بر روی چمن ها و زیر سایه درختان یکی دیگر از تفریحاتی است که می توان در این پارک داشت.

یکی دیگر از جذاب ترین عوامل طبیعی در این پارک وجود یک دریاچه بزرگ در مرکز آن است که افراد بسیاری در فصل تابستان در آن شنا می کنند و در فصل زمستان می توان روی یخ هایش اسکی باز کرد.

استفاده از طبیعت زیبای پارک

مکان های دیدنی پارک وودلند سیتی در بوداپست

مکان های دیدنی بسیاری در این پارک وجود دارد که در این میان می توان به موزه هنرهای زیبا، کاخ هنر، قلعه وجدحانیاد، موزه کشاورزی مجارستان و حمام Széchenyi اشاره نمود. لازم است بدانید این حمام یکی از بزرگترین سالن های اسپا در اروپا به شمار می رود که در تابستان و زمستان به عنوان مکانی آرامش بخش برای خانواده ها به شمار می رود.

در مقابل این حمام دو مکان تفریحی برای کودکان نیز وجود دارد. یکی باغ وحش پارک وودلند سیتی در بوداپست می باشد و دیگری پارک تفریحی تیوولی یا همان شهربازی پارک وودلند سیتی در بوداپست است که کودکان می توانند با استفاده از بازی های سواری این پارک هیجان بسیار خوبی را تجربه کرده و لحظات خوشی را بگذرانند. جالب است بدانید باغ وحش این پارک یکی از قدیمی ترین باغ وحش های جهان است که انواع مختلف حیوانات را می توان در این مکان دید و از دیدنشان لذت برد.

مکان های دیدنی پارک

جاذبه های دیگر پارک وودلند سیتی در بوداپست

علاوه بر مکان های دیدنی و سرگرمی که پیش تر به آنها اشاره نمودیم. می توان به سیرک بزرگ این پارک نیز اشاره کرد. این سیرک تنها سیرک دائمی در اروپای مرکزی است که علاوه بر اجرای سیرک های جذاب، به نمایش های ورزشی، کنسرت، اپرا و رقص نیز می پردازد و بسیار هیجان انگیز و سرگرم کننده خواهد بود. همچنین لازم است بدانید در ضلع جنوب شرقی پارک وودلند سیتی در بوداپست، موزه حمل و نقل (Közlekedési Múzeum) وجود دارد که بسیار جذاب بوده و علاوه بر بزرگسالان، برای کودکان نیز بسیار توصیه می شود.

پارک وودلند سیتی در بوداپست

آدرس

اگر شما نیز قصد رفتن به این پارک زیبا و هیجان انگیز را دارید؛ لازم است بدانید ساده ترین راه برای رفتن به این پارک دیدنی در بوداپست این است که سوار خط مترو M1 Millennium شده و در ایستگاه های Hősök tere یا Széchenyi Fürdő پیاده شوید. پارک وودلند سیتی دقیقاً پشت میدان Heroes قرار دارد و تا این ایستگاه ها راه چندانی نخواهد داشت.

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران