موزه پرادو مادرید

بازدید از موزه تاریخی پرادو مادرید

معرفی موزه پرادو مادرید اسپانیا

شهر مادرید پایتخت اسپانیا است و مملو از گنجینه های تاریخی و فرهنگی می باشد. موزه پرادو در شهر مادرید قرار دارد و از بهترین جاذبه های آن محسوب می شود. موزه پرادو مادرید در مرکز شهر مادرید واقع شده است که به عنوان یکی از بهترین و زیباترین مجموعه های هنر اروپایی شناخته می شود. موزه پرادو مادرید در واقع نشان دهنده فرهنگ غنی و تاریخ این کشور است که بهترین جاذبه این کشور در چشم بیشتر بازدیدکنندگان به نمایش می گذارد.

 موزه پرادو مادرید

موزه پرادو مادرید اسپانیا

همانطور که گفته شد موزه پرادو مادرید یکی از بهترین مجموعه های هنر اروپایی می باشد که از قرن دوازدهم تا اوایل قرن بیستم را نشان می دهد که بر اساس مجموعه سلطنتی اسپانیا و بهترین مجموعه هنر اسپانیایی می باشد. این موزه منحصر به فرد در سال 1819 به عنوان موزه نقاشی ها و مجسمه ها احداث شد. ای ال پرادو یکی از پربازدیدترین سایت ها در جهان می باشد و به عنوان بزرگترین موزه های هنری در دنیا شناخته می شود. آثار هنری افراد مشهور بسیار زیادی مانند فرانسیسکو گویا، ال گرکو و همچنین پیتر پاول روبنز در آن وجود دارد.

 موزه پرادو مادرید

مجموعه های مختلف آثار هنری موزه پرادو

در این مجموعه زیبا امروزه 8200 تابلو نقاشی، 4800 نقاشی و هزاران مجسمه و آثار هنری زیاد دیگری وجود دارد. البته در کنار این آثار هنری می توان اسناد و مدارکی تاریخی را نیز مشاهده کرد. در سال 2012 در این موزه حدود 1300 آثار هنری، در ساختمان اصلی به نمایش گذاشته شد. در حالی که حدود 3100 اثر به عنوان وام کوتاه مدت به موزه های مختلف و موسسات رسمی داده شده بودند. بقیه آثار در انبار نگهداری می شدند. موزه 2.800.000 بازدیدکننده در سال 2012 داشت که حضور این تعداد در موزه بی سابقه بود. موزه پرادو مادرید بزرگترین موزه در اسپانیا می باشد.

museum

تاریخچه موزه پرادو مادرید

ساختمان موزه پرادو مادرید در سال 1785 به وسیله معمار عصر روشنفکری جوان، به دستور چارلز سوم در اسپانیا طراحی شد. تصمیم نهایی بر روی این ساختمان در زمان فردیناند هفتم گرفته شد. در آن زمان او به وسیله همسرش ملکه ماریا ایزابل براگانزا تشویق شد تا از این ساختمان استفاده کند و به همین خاطر  او تصمیم گرفت تا این ساختمان را به عنوان موزه سلطنتی جدید استفاده کند و در آن نقاشی ها و مجسمه ها به نمایش گذاشته شوند. موزه سلطنتی که خیلی زود به عنوان موزه سلطنتی ملی نقاشی مجسمه شناخته شد و برای اولین بار موزه پرادو مادرید اسپانیا در سال 1819 برای دید عموم بازگشایی شد. در طی سال های مختلف این آثار از بین چالش های زیادی نجات پیدا کرده اند و جنگ های زیادی را از سر گذرانده اند.

موزه پرادو مادرید اسپانیا

موزه پرادو مادرید دنیای امروز

امروزه گنجینه های این موزه در 2 ساختمان مجاور به هم به نمایش گذاشته می شوند. ساختمان اول ویلانووا می باشد که اکثریت آثار هنری در آن قرار دارد و ساختمان کازون بیون رتیرو که مجموعه دیگری از آثار در آن قرار گرفته است. آثار موجود در موزه پرادو مادرید اسپانیا به ما این فرصت را می دهد تا آثار هنری را بر طبق ملیت اصلی آنها طبقه بندی کنیم. در میان این آثار می توان مجموعه ای از آثار هنرمندان ایتالیایی، آلمانی، فلمنگی و اسپانیایی را مشاهده کرد. بیشتر این آثار متعلق به دوره های قرن یازدهم تا هجدهم می باشد.

بهترین آثار موجود در موزه پرادو مادرید

همانطور که گفته شد در این موزه مجموعه آثاری از هنرمندان بزرگ به چشم می خورد که شاید مهمترین آنها ولازیکیوز باشد که یک تابلو را به تصویر می کشد که در آن شاهزاده خانم مارگاریتا را در نقاشی به همراه دو خدمه نشان می شود. یک اثر هنری دیگر در این مجموعه گویای این موضوع است که برهنگی را در تابلو نشان می دهد. آثار هنری این شخصی بخش بزرگی از موزه را تشکیل می دهد و مجسمه او در خارج ورودی اصلی قرار دارد.

موزه پرادو مادرید از جمله بهترین موزه های شهر می باشد که در آن تصاویر منحصر به فردی از آثار هنرمندان را می توان مشاهده کرد. این موزه هر ساله شاهد حضور گردشگران و توریستان بسیار زیادی است که علاقه به بازدید از موزه و مکان های تاریخی دارند.

در صورتیکه می خواهید به اسپانیا بروید و از جاذبه های گردشگری این شهر بازدید کنید می توانید از سایت گردشگری دلتابان کمک بگیرید و از مجموعه اطلاعات جمع آوری شده در این سایت استفاده کنید. در سایت گردشگری دلتابان هر اطلاعاتی که بخواهید در مورد جاذبه های گردشگری شهرها و کشورهای مختلف وجود دارد و می توانید از آن استفاده کنید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران