موزه ملی کپنهاگ

بازدید از موزه ملی دانمارک در کپنهاگ

فهرست مطالب

موزه ملی کپنهاگ 

موزه ملی کپنهاگ ، یکی از جاذبه های با ارزش تاریخی و فرهنگی دانمارک است که دلتابان پیشنهاد می کند در صورت امکان، در سفر خود به دانمارک از آن بازدید کنید.

موزه ملی دانمارک یا موزه ملی کپنهاگ، شامل یکی از بزرگ ترین کلکسیون های اشیای فرهنگی و تاریخی دانمارک است. این موزه اموال و اشیایی از دوره های مختلف تاریخی دارد. اگر از موزه ملی کپنهاگ بازدید کنید می توانید آثار تاریخی و سبک زندگی به جا مانده از عصر حجر، دوران وایکینگ ها، قرون وسطی، رنسانس و تاریخ مدرن دانمارک را ببینید. گشت و گذار در موزه ملی کپنهاگ، سفری هیجان انگیز به تاریخ این کشور و شاید تاریخ اسکاندیناوی و بشریت است.

 موزه ملی کپنهاگ

 

موزه ملی کپنهاگ یا قصر شاهزاده

موزه کپنهاگ در قصر شاهزاده قرار گرفته است که به لحاظ تاریخی قدمت دارد و در حدود سال های ۱۷۴۳ تا ۱۷۴۴ میلادی ساخته شده است که البته امروزه دیگر توسط خانواده سلطنتی استفاده نمی شود و برای نمایش آثار تاریخی موزه مورد استفاده قرار می گیرد. این موزه دارای بخش های متفاوتی است و به موضوعات مختلفی می پردازد. نمایشگاه های دائمی موزه کپنهاگ عبارت اند از: دانمارک پیش از تاریخ، دانمارک در قرون وسطی و رنسانس، داستان های دانمارک (‌از ۱۶۶۰ میلادی تا زمان حال حاضر)، کلکسیون سلطنتی سکه ها و مدال ها، عتیقه ها و اشیای قدیمی و کلاسیک و شرقی و موزه کودکان.

موزه ملی کپنهاگ بسیار بزرگ و متنوع است و مطمئناً در یک بازدید نمی توانید به همه ی بخش های آن سر بزنید. پیشنهاد دلتابان این است که بهتر است روی علایق تان تمرکز کنید. مثلاً اگر به وایکینگ ها علاقه دارید یا عصر حجر برایتان جذاب است، برنامه بازدیدتان را بر اساس این قسمت ها تنظیم کنید.

 

 موزه ملی کپنهاگ

 

موزه کودکان کپنهاگ 

موزه ملی کپنهاگ دست به خلاقیت و نوآوری هیجان انگیزی زده است. موزه ملی دانمارک قسمتی از موزه ملی را به بازدید کننده های جوان تر یعنی بچه ها تخصیص داده است و این اقدام هوشمندانه می تواند قدم بزرگی برای نزدیک تر کردن بچه ها به فرهنگ و تاریخ و هویت ملی آن ها باشد. هر چیزی که در این قسمت به نمایش گذاشته می شود می تواند لمس شود یا کودکان مجازند آن را بررسی کنند یا با آن بازی کنند، مگر این که پشت شیشه قرار گرفته باشد.

بچه ها در این قسمت از موزه ملی کپنهاگ می توانند لباس های تاریخی و قدیمی بپوشند، نقش های تاریخی را بازی کنند، سوار یک قایق شبیه به قایق وایکینگ ها شوند، توی کلاس های دهه ۱۹۲۰ بنشینند و بازی های سنتی دانمارک را انجام بدهند. معمولاً این قسمت از موزه ملی کپنهاگ در تعطیلات آخر هفته بسیار شلوغ است. پس بهترین زمان برای بازدید با بچه ها، روزهای وسط هفته است که این قسمت خلوت تر باشد و بچه ها بتوانند تجربه ای بسیار نزدیک به واقعیت داشته باشند.

 

Museum

 

آیتم های جذاب و مشهور موزه ملی کپنهاگ

وسعت موزه ملی  بسیار است و حتی اگر فقط بخواهید بخش داستان های دانمارک را بازدید کنید، مدت زیادی طول می کشد چون این قسمت از موزه ۵۰۰۰ آیتم دارد! اگر بخواهید از بازدیدتان لذت ببرید باید از قبل بدانید که می خواهید سراغ چه بروید و چه چیزی را ببینید. وگرنه سردرگمی در تالارها و کریدورهای موزه ملی باعث می شود فقط وقت و پول تان را هدر دهید و با ذهنی آشفته و مشاهده ای تکه تکه و پراکنده آن را ترک کنید.

از معروف ترین و پر بازدیدترین اشیا و آیتم هایی که در موزه ملی کپنهاگ مورد تماشای بازدید کنندگان قرار می گیرند می توان به بخش واکینگ ها در طبقه ی هم کف اشاره کرد. همچنین مسجمه ارابه خورشید، ابزارها و سلاح های قدیمی، مسجمه برنزی دختر، مومیایی، اشیا مصر باستان، جواهرات قرون وسطی از آیتم های پر بازدید موزه ملی هستند.

 

 موزه ملی کپنهاگ

 

موزه ملی کپنهاگ و برنامه بازدید 

برنامه بازدید موزه ملی، از سه شنبه تا یک شنبه، از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۷ بعد از ظهر باز است. موزه در روزهای دوشنبه و ۲۴ و ۲۵ و ۳۱ دسامبر تعطیل است و قابل بازدید نیست. بازدید از موزه ملی رایگان نیست و روزهای رایگان هم ندارد و بلیت آن ۷۵ کرون دانمارک است.

اما خبر خوب این که بازدید از موزه برای بچه های زیر ۱۸ سال رایگان است و بزرگسالانی که همراه بچه های زیر ۱۸ سال به موزه می آیند، می توانند ۱۵ کرون دانمارک تخفیف بگیرند. بنابراین بلیت ورودی آن ها ۶۰ کرون می شود. یادتان باشد وای فای رایگان در سراسر موزه قابل دسترسی است و می توانید لحظه لحظه ی تجربه خود یا فرزندان تان را ثبت کنید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید. موزه ملی کپنهاگ در مرکز شهر کپنهاگ در کاخ شاهزاده واقع در خیابان وستگراد قرار گرفته است. آدرس موزه ملی کپنهاگ: Prince’s Mansion, Ny Vestergade 10, 1471 København K, Denmark

 
 
جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:
نظرات کاربران