ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شینگن اسپانیا

ویزای شینگن اسپانیا

سفر به اسپانیا مستلزم دریافت ویزایی است که براساس آن به متقاضیان اجازه ورود به خاک این کشور داده می­شود. ویزای شینگن طی سال­های گذشته توانسته مورد توجه افراد بیشماری قرار بگیرد و هرساله متقاضیان بسیاری جهت دریافت ویزای شینگن اسپانیا به سفارت این کشور مراجعه می­کنند. علاقه­مندان به دریافت ویزای شینگن اسپانیا باید اطلاعاتی را درخصوص این نوع ویزا به دست آورده و باتوجه به دانسته­ های خود نسبت به دریافت آن اقدام نمایند.

اخذ ویزای شینگن اسپانیا به متقاضیان این اجازه را می­دهد بدون هیچ مشکلی وارد این کشور اروپایی شده و هدف خود را به انجام برسانند. زمانی که متقاضیان بتوانند نسبت به ویزای شینگن اسپانیا آگاهی بیشتری داشته باشند بدون هیچ مشکلی این نوع ویزا را دریافت کرده و می­توانند در کمترین زمان به کشور اسپانیا سفر کنند. اسپانیا یکی از کشورهای عضو پیمان شینگن بوده و تمامی اشخاصی که به این کشور سفر می­کنند می­توانند با اخذ ویزای شینگن از مزایای بسیاری بهره­مند شوند.

ویزای شینگن اسپانیا

 

در صورتی که به سفر به کشورهای آسیایی علاقمند هستید ، تور پاتایا و تور بانکوک هم میتوانند پیشنهادات خوبی برای شما باشند.این تور ها از پرطرفدار ترین تور های خارجی هستند .

 

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن با نام­های متنوعی دراختیار متقاضیان قرار می­گیرد و افراد برای دریافت آن باید هدف خود را مورد توجه قرار دهند. ویزاهای نوع A، B، C و D ویزاهایی هستند که متقاضیان می­توانند براساس نام آن­ها ویزای شینگن دریافت کنند.

در ادامه هریک از انواع ویزای شینگن را عنوان خواهیم کرد تا متقاضیان دریافت ویزای شینگن بتوانند بهترین گزینه را انتخاب کرده و ویزای متناسب با هدف خود را دریافت کنند.

 

ویزای شینگن نوع A

 • ویزای نوع A به­عنوان ویزای ترانزیت معرفی شده و کلیه افرادی که تمایل دارند از طریق مسیر هوایی وارد اسپانیا شوند می­توانند این نوع ویزا را دریافت کنند. این دسته از اشخاص باید درنظر داشته باشند براساس ویزای ترانزیت اسپانیا نمی­توانند از فرودگاه خارج شده و باید سریعا مسیر خود را برای سفر به کشوری که درنظر دارند ادامه دهند. ویزای ترانزیت اسپانیا دارای اعتباری به مدت 3 ماه بوده و چنانچه پیش از سفر مدت اعتبار آن تمام شود متقاضیان می­توانند درخواست خود را مجددا ارائه دهند.

ویزای شینگن نو B

 • ویزای نوع B که به نام ویزای عبوری اسپانیا شناخته شده و تمام اشخاصی که موفق به دریافت این نوع ویزا شده باشند می­توانند در کشور اسپانیا توقف داشته باشند. کلیه اشخاصی که تمایل دارند از طریق مسیر هوایی به کشور اسپانیا سفر کنند واجد شرایط دریافت ویزای عبوری اسپانیا خواهند بود. افرادی که این نوع از ویزای شینگن اسپانیا را دریافت کرده­اند می­توانند پس از خروج از فرودگاه این کشور به وسیله وسایل نقلیه زمینی مسیر خود را به سمت کشوری دیگر ادامه داده و از اسپانیا خارج شوند. اعتبار ویزای عبوری اسپانیا 90 روز بوده و متقاضیان پس ازاتمام اعتبار آن می­توانند درخواست دوباره­ای را ارائه دهند.
 •  

ویزای شینگن نوع C

 • ویزای نوع C اسپانیا به نام ویزای توریستی معرفی می­شود و کلیه اشخاصی که قصد داررند سفری به کشور اسپانیا داشته باشند می­توانند نسبت به دریافت این نوع از ویزای شینگن اقدام نمایند. تمام افرادی که موفق به دریافت ویزای توریستی اسپانیا شده­اند می­توانند حدود 3 ماه در خاک اسپانیا حضور داشته و از کلیه جاذبه­های گردشگری این شهر دیدن فرمایند.
 •  

ویزای شینگن نوع D

 • ویزای نوع D یکی دیگر از انواع ویزای اسپانیا بوده و از آن به نام ویزای ملی و یا ویزای بلندمدت نیز یاد می­شود. این نوع از ویزای شینگن اسپانیا اغلب به دانشجویان و اساتید دانشگاهی اختصاص داشته و براساس آن متقاضیان می­توانند مدت طولانی­تری در کشور اسپانیا اقامت داشته باشند. متقاضیان دریافت ویزای ملی و یا ویزای بلند مدت اسپانیا می­توانند تا پیش از اتمام اعتبار آن به تعداد دفعات مکرر وارد کشور اسپانیا شوند.
 •  

فرآیند اخذ ویزای شینگن 

دریافت ویزای شینگن اسپانیا مراحل مختص به خود را دارد که باید نسبت به آن اطلاع کافی داشته و روند اخذ ویزای شینگن اسپانیا را بدون هیچ­گونه خللی انجام داد. در ابتدای امر متقاضیان باید وقت مصاحبه سفارت اسپانیا را بگیرند. برای دریافت وقت مصاحبه باید وارد سایت سفارت اسپانیا شده و پس از ایجاد حساب کاربری فرم تقاضای ویزای شینگن اسپانیا را تکمیل نمود. زمانی که متقاضیان قصد تکمیل فرم درخواست رادارند باید نهایت دقت و توجه را داشته باشند تا بدون هیچ­گونه ایرادی کلیه مشخصات را در فرم ذکر نمایند. چنانچه ایراد و مشکلی در کار باشد احتمال آن وجود دارد که افسر سفارت پرونده شمارا تائید نکرده و امکان دریافت ویزای شینگن برای شما ممکن نباشد.

زمانی که فرم درخواست ویزای شینگن اسپانیا تکمیل شد، پس از بررسی‌های لازم و تائید فرد متقاضی، باید در زمان تعیین‌شده برای انجام مصاحبه و ارائه­ی مدارک موردنیاز به سفارت اسپانیا مراجعه کند. تقریباً دو هفته پس از انجام این مراحل سفارت اسپانیا نتیجه تقاضای فرد را به‌وسیله ایمیل اطلاع خواهد داد. البته باید این نکته را نیز عنوان کنیم گاهی پیش می­آید که اعلام نتیجه درخواست متقاضیان تا شش ماه نیز به طول بیانجامد و علت آن نیز شلوغی بیش‌ازاندازه سفارت است.

 

مدارک لازم جهت دریافت ویزای شینگن 

  متقاضیان باید اصل شناسنامه خود را به همراه عکسی مناسب که تاریخ آن برای 6 ماه اخیر باشد را ارائه دهند

 گذرنامه ارائه شده باید دارای اعتبار کافی بوده و حداقل 6 ماه پس از اتمام اعتبار ویزای شینگن اعتبار داشته باشد. کلیه افرادی که تمایل دارند ویزای اسپانیا را دریافت کنند باید از تمام صفحات گذرنامه خود که دارای مهر ویزا است کپی تهیه کرده و به همراه دیگر مدارک ارائه دهند.

 1.   ارائه دوقطعه عکس 3 در 4 رنگی با پس­زمینه سفید که به صورت تمام رخ ثبت شده است
 2.  ارائه معرفی­نامه شغلی که به نام فرد متقاضی است
 3.    قراردادن سند مالکیت رسمی در پرونده درخواست ویزای شینگن اسپانیا که به نام متقاضی صادر شده است
 4.    ارائه مدارک تمکن مالی که گردش حساب بانکی فرد متقاضی را نشان دهد.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران (1)
 • مهناز طهران فر 23 مهر 1397

  سلام وقت بخیر جهت گرفتن ویزای توریستی به اسپانیا اگر سند مالکیت رسمی نداشته باشیم اما مبلغ قابل توجهی جهت تمکن مالی و گردش حساب داشته باشیم آیا امکان گرفتن ویزا هست ؟

  پاسخ دادن