پرواز به جزایر قناری

انواع مسیر های پرواز به جزایر قناری

مقدمه ای بر پرواز ها

در سال های اخیر، سفر ایرانیان به جزایر قناری بیشتر شده است و ایرانیان بیشتری برای گذراندن یک تعطیلات به یاد ماندنی به جزایر قناری سفر می کنند. برای بررسی مسیر های پرواز به جزایر قناری با دلتابان همراه باشید تا نگاهی به انواع مسیرهای پرواز به جزایر قناری بیندازیم.

 خرید بلیط ماهان

پرواز به جزایر قناری

مجمع الجزایر قناری، مجموعه جزایری متعلق به اسپانیا است که البته مراکش هم ادعاهایی درباره مالکیت آن دارد اما به طور کل از نظر سیاسی منطقه ای خود مختار به حساب می آید. مردم جزایر قناری به زبان اسپانیایی تکلم می کنند و مذهب اکثر آن ها مسیحیت کاتولیک است. مجمع الجزایر قناری یکی از پر بازدیدترین جزایر جهان است که به دلیل آب و هوای همیشه دلپذیر و چشم اندازهای زیبایش زبانزد خاص و عام است. هر ساله توریست های زیادی را به خود جذب می کند و در تاپ لیست سفرهای گردشگران جهان به خصوص در تعطیلات تابستانی یا حتی تعطیلات سال نو قرار دارد. 

پرواز به جزیره

مسیرهای پرواز به جزایر قناری

برای پرواز به جزایر قناری، مسیرهای مختلفی وجود دارد. خود مجمع الجزایر قناری، دارای هفت جزیره ی اصلی است که از آن میان، دو جزیره، پر تردد ترین و شلوغ ترین جزیره های مجمع الجزایر قناری به حساب می آیند. همان طور که مشخص است، اگر پرواز به جزایر قناری را از طریق یکی از این دو جزیره انجام دهید، پرواز شما راحت تر و البته ارزان قیمت تر خواهد بود. چرا که پرواز به جزایر قناری از طریق جزیره های دیگر به دلیل ترافیک کم تر، افزایش بهای بیشتری خواهد داشت. در مجموع در این دو جزیره، سه فرودگاه اصلی وجود دارد که اکثر پرواز های خارجی به جزایر قناری در این سه فرودگاه، فرود می آیند.

فرودگاه لاس پالماس، در شهر لاس پالماس در جزیره گرند کاناریا در استان لاسپالماس اسپانیا واقع شده است و به نوعی پایتخت جزایر قناری به حساب می آید. این فرودگاه در جنوب جزیره واقع شده است. جزیره ی دیگر،‌ تنریف است که دو فرودگاه دارد و مرکز آن شهر سانتا کروس است. یکی از فرودگاه ها در شمال جزیره و فرودگاه دیگر در جنوب جزیره تنریف واقع شده است، به همین دلیل به فرودگاه شمالی و فرودگاه جنوبی معروف اند. شما می توانید به منظور پرواز به جزایر قناری از این سه فرودگاه استفاده کنید.

مسیر های پرواز

انواع مسیرهای پرواز به جزایر قناری

مسیر های پروازی به مقصد های خارجی عمدتاً به دو دسته مستقیم و غیر مستقیم تقسیم می شوند. پرواز به جزایر قناری هم جزء این پرواز ها قرار می گیرد. اما متأسفانه در حال حاضر هیچ پرواز مستقیمی از ایران به جزایر قناری یا برعکس برقرار نیست و تنها راه مسافران ایرانی برای پرواز به جزایر قناری استفاده از پرواز های غیر مستقیم و با توقف است. پرواز های غیر مستقیم ایرلاین های خارجی به جزایر قناری عمدتاً به دو جزیره لاس پالماس و تنریف انجام می شوند. مسیر های غیر مستقیم پرواز به جزایر قناری می توانند از یک تا چند توقف داشته باشند که بسته به انتخاب شما متفاوت خواهد بود.

خاطر تان باشد که هر چه تعداد توقف ها بیشتر یا زمان آن ها طولانی تر باشد، هزینه ای که برای بلیت هواپیما می پردازید کم تر خواهد شد. ایرلاین هایی که پرواز به جزایر قناری را انجام می دهند عبارت اند از: آستریا ایر وینگز، آستریان کندر، لوفتهانزا، قطر ایرویز، ترکیش ایرلاین، آلیتالیا و آروفلوت که در شهر های مختلفی مثل مسکو، وین، فرانکفورت، بارسلونا، رم، مادرید، زوریخ، اشتوتگارت، بروکسل، استانبول، دوحه، لندن، مونیخ و حتی لوکزامبورگ توقف دارند. ساعات توقف ها بسته به پروازی که انتخاب می کنید از سه ساعت تا ۲۴ ساعت متفاوت خواهد بود و به شما امکان متنوعی از انتخاب ها را خواهد داد.

انواع مسیر پرواز

مسیر های پرواز به لاس پالاماس 

اگر بخواهید از تهران به لاس پالاماس پرواز کنید می توانید با ایرلاین لوفتهانزا سفر کنید. برای مثال می توانید از تهران به تبریز، از تبریز به استانبول، از استانبول به دوسلدورف و از آن جا به لاس پالماس پرواز کنید. این پرواز با سه توقف انجام می شود که مجموعاً چهل ساعت طول می کشد. البته نگران نباشید همه پرواز ها انقدر طولانی و پر توقف نیستند.

این یکی از امکاناتی است که ایرلاین ها در اختیار شما می گذارند. در واقع اگر ویزای شنگن داشته باشید می توانید در هر توقف، از فرصت استفاده کرده، به داخل شهر مورد نظر بروید و مثلاً ضمن سفر به جزایر قناری، چند شهر دیگر معروف جهان را هم ببینید. پرواز های یک توقفه هم وجود دارند که در کم ترین زمان یعنی در حدود ۱۲ ساعت شما را به جزایر قناری می رسانند. مثلاً اگر از ایرلاین اتریش اقدام کنید، پس از یک توقف کوتاه در وین، به لاس پالماس خواهید رفت.

 پرواز به جزایر قناری

مسیر های پرواز به تنریف 

پرواز جزایر قناری به مقصد تنریف هم ساز و کاری شبیه پرواز های لاس پالماس دارد. همان ایرلاین ها و از همان مسیر ها و شهر ها این بار شما را به تنریف خواهند رساند. برای مثال اگر با یک پرواز سه توقفه از ایرلاین پگاسوس به مقصد تنریف پرواز کنید، با توقف در شهر های استانبول، مادرید و بوگوتا، در مجموع ۳۶ ساعت در راه خواهید بود تا به جزایر قناری برسید. همچنین می توانید با یک پرواز یک توقفه ابتدا به بارسلونا رفته و پس از توقف کوتاهی به تنریف پرواز کنید. همه چیز بستگی به خواست شما دارد.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران