10 مرداد 1400
راهنمای سفر

سفر به آمریکا ، کشور رویاها

آمریکا کشوری است که برای بعضی‌ها فرصت، برای بعضی‌ها تنها یک هدف و برای بعضی‌های دیگر یک آرزو و یا رویا بوده چون هزینه سفر به آمریکا نسبتا بالاست. امروزه در سرتاسر جهان، شاهد این هستیم که افراد بسیار زیادی با دلیل متفاوت زیادی تمایل دارند به آمریکا سفر کنند و این تکاپو در کشورهای آفریقایی و بعضی کشورهای آسیایی بسیار بیشتر از سایر نقاط جهان است. قبل از سفر به آمریکا باید حتما با مواردی آشنایی داشته باشید.

هزینه سفر به آمریکا چقدر است؟

ایالت متحده آمریکا یک کشور آزاد است و مردم با این ذهنیت که بسیاری از آرزوی آن‌ها محقق خواهد شد، این کشور را برای ادامه زندگی خود انتخاب می‌کنند. از سوی دیگر ایالت‌های جذاب آمریکا دارای پوشش‌های گیاهی متنوعی دارند و هر کدام از آن‌ها درست مانند یک کشو بزرگ هستند و همین امر گردشگران را به تکاپو انداخته است، تا هر طور شده، به این کور پهناور سفر کنند.

اما سوال بسیار مهمی که مطرح می‌شود هزینه سفر به آمریکا چقدر است و چگونه باید به آمریکا سفر کنیم. در ادامه مطلب ما به این سوالات شما پاسخ خواهیم داد، پس با دلتابان همراه باشید.

ارزش پول ملی

در سالیان گذشته با توجه به تحریم‌های صورت گرفته علیه ایران، ارزش پول کشورمان به شدت افت کرده است و بسیاری از افراد حتی توان سفر به کشورهایی که در همسایگی ما واقع شده‌اند را ندارند و تنها قشر مرفه هستند که در حال حاضر توانایی سفر به آمریکا و سایر نقاط جهان را دارا هستند.

ویزا برای سفر به آمریکا

ویزا برای سفر به آمریکا

آمریکا نیز مانند بسیاری از کشورهای دیگر برای ایران ویزا قرار داده و افرادی که تمایل به سفر به این کشور را دارند، باید ویزای ایالت متحده را تهیه کنند.

با توجه به رابطه ایران و آمریکا پس از انقلاب، این کشور در ایران دارای سفارتی نمی‌باشد و همین امر باعث شده است کار بسیار دشوار‌تر شود و ایرانیان که قصد گرفتن ویزا را دارند باید به یکی از کشورهای امارات، ترکیه و یا ارمنستان سفر کنند.

بنابراین بعد از گرفتن وقت آنلاین از سفارت این کشور و مشخص شدن وقت سفارت، برای گرفتن ویزا باید به یکی از این کشورها سفر کنید و صدور ویزای شما مدتی طول خواهد کشید و همین امر باعث میشود برای سفر یک هفته‌ای در حدود ۱۰۰۰ الی ۲۰۰۰ دلار هزینه کنید.

از دیگر موارد مهمی که باید به آن توجه شود، آمریکا برای ایرانیان و بعضی از کشورهای دیگر شرط تمکن مالی را در نظر گرفته است، از این رو، باید در حساب شما معادل ۱۰ هزار دلار آمریکا که بر اساس دلار ۲۳ هزار تومانی این مبلغ ۲۳۰ میلیون تومان است و بعد از گرفتن رسید گردش مالی از بانک مربوط و ترجمه آن توسط دارالترجمه‌های رسمی و مهر دادگستری، به سفارت آمریکا مراجعه می‌کنید.

اگر قصد شما از سفر به آمریکا، به صورت کوتاه مدت و یا توریستی باشد هزینه بسیار کمتری از شما مطالبه میکنند و چیزی در حدود ۴ هزار باید گردش مالی داشته باشید و اگر از قبل هتل و بلیط هواپیما را تهیه کرده باشید و در روز سفارت ان را به افسر مربوطه نشان دهید، نیازی به تمکن مالی نمی‌باشد و به راحتی می‌توانید به ایالات متحده آمریکا سفر کنید، البته به دلایل سیاسی و امکان ریجکت شدن توصیه داریم تا قبل از صدور ویزا، اقدام به رزرو هتل و یا خرید بلیط پرواز نکنید.

بعضی افراد هستند که خانواده و یا فامیل درجه یک آنها در آمریکا زندگی میکند، اگر این افراد از اقوام درجه یک فامیل، دعوت نامه به صورت رسمی دریافت کنند میتوانند این دعوت نامه را به سفارت نشان دهند و بعد از آن نیازی نیست که برگه تمکن مالی در اختیار داشته باشند.

بعد از تمکن مالی، هزینه‌ای بابت صدور ویزا، باید به سفارت پرداخت کنید. ویزاها می‌توانند کاری، توریستی، تحصیلی، سرمایه‌گذاری و یا به هر علت دیگری باشند، که هر کدام مبالغ مخصوص به خود را دارا هستند که با دیگری متفاوت است. اما به طور تقریبی چیزی در حدود ۲۲۰ دلار بابت صدور ویزا باید هزینه کنید.

مبلغی که بابت هزینه صدور ویزا پرداخت می‌کنید بابت این است، تا افسران پرونده شما را مورد مطالعه قرار دهند و اگر درخواست شما مورد پذیرش قرار نگیرد این مبلغ به هیچ وجه برگردانده نخواهد شد.

مراحل درخواست صدور ویزا آمریکا

مراحل درخواست صدور ویزا آمریکا

ابتدا باید مشخص کنید که در کدام یک از کشورهای ترکیه، امارات و یا ارمنستان قصد دارید درخواست ویزای خود را پیگیری کنید. بدین منظور وارد سایت سفارت آمریکا شده و بعد از پر کردن کامل فرم‌های مربوطه، هر کدام از ۳ کشور بالا که مد نظر شما بود را انتخاب کنید و وقت سفارت برای شما مشخص خواهد شد.

در این مرحله نیازی نیست که هزینه‌ای پرداخت کنید. سفارت آمریکا وقتی را برای مصاحبه در نظر می‌گیرد و شما در روز مورد نظر به یکی از سه کشوری که در بالا گفته شد و در سایت انتخاب کردید مراجعه می‌کنید قبل از مصاحبه هزینه‌ای بابت صدور ویزا پرداخت میکنید. در روز مصاحبه حتما برگه تمکن مالی را با خود همراه داشته باشید.

مدت زمان صدور ویزا برای سفر به آمریکا

مدت زمان صدور ویزا برای سفر به آمریکا

تا پیش از کرونا، اگر به سفارت آمریکا مراجعه می‌کردید و درخواست خود را برای صدور دریافت ویزا ارائه می‌دادید در کمتر از ۳۰ روز نتیجه نهایی مشخص می‌شد، اما با توجه به شیوع کرونا و تاخیر در وقت سفارت این زمان به بیش از ۹۰ روز افزایش پیدا کرده اس.

بنابراین زمانی که شما به کشور واسطه مراجعه می‌کنید بهتر است بعد از مصاحبه به کشور ایران بازگردید و بعد از مشخص شدن نتیجه مجددا به کشور واسطه سفر کنید.

گاهی اوقات به دلایی مانند بیماری‌های صعب العلاج مراحل صدور ویزا بسیار سریع‌تر انجام شده و در کمتر از ۷۲ ساعت برای شخص مورد نظر روادید صادر می‌گردد. در چنین شرایطی فرد مورد نظر باید هزینه ۳ روز زندگی در کشور واسطه را متقبل شود.

بلیط هواپیما برای سفر به آمریکا

بلیط هواپیما برای سفر به آمریکا

در اقتصاد قیمت کالاها را عرضه و تقاضا مشخص می‌کند و بلیط هواپیما نیز از این قاعده مستثنی نیست. در بسیاری از فصل‌های سال تقاضا برای سفر به آمریکا بالا می‌گیرد. بنابراین بلیط هواپیما‌ها بسیار گران‌تر است و در بعضی دیگر از روز‌های سال با توجه به‌عدم تقاضای کافی، هزینه‌ها کاهش پیدا کرده و با قیمت‌های مقرون به صرفه می‌توانید رهسپار این کشور رویایی شوید.

یکی از عواملی که بر قیمت بلیط‌ها تاثیرگذار هستند شرکت‌های هواپیمایی میباشند، هر شرکتی با توجه به کیفیتی که دارد و خدماتی که در طول سفر ارائه میکند، هزینه جداگانه‌ای را مطالبه می‌کند، بنابراین بسیار مهم است که از کدام شرکت هواپیمایی استفاده می‌کنید.

یکی دیگر از عواملی که باعث شده نرخ قیمت بلیط‌ها گران باشند مسیر هواپیمایی است. چرا که ایران و آمریکا هیچگونه پرواز مستقیم به یکدیگر ندارند و اگر قصد دارید به این کشور سفر کنید باید از پروازهای ۲ الی ۴ سفره استفاده کنید. بدین صورت که در بلیط سفر را از قبل تهیه می‌کنید و وارد فرودگاه بین المللی خود میشوید و کشور را معمولا به یکی از مقاصد استانبول، کیف، دبی و یا دوحه ترک میکنید و بعد از چندین ساعت معطلی در این فرودگاه‌ها با پرواز دیگر عازم ایالت متحده امریکا میشوید.

با توجه به شیوع ویروس کرونا در جهان پروازهای کمتری در جریان است و در حال حاضر بلیط قیمت هواپیما در حدود ۱۲ الی ۲۳ میلیون تومان متغیر میباشد.

زمان و هزینه سفر به آمریکا

زمان سفر ارتباط مستقیمی با بودجه شما دارد و اگر سرمایه بالایی را به این سفر کنار اختصاص داده اید، بهترین زمان آن در ماه آذر و دی ماه می‌باشد، چرا که در این ماه‌ها شاهد کریسمس هستیم، با توجه به تقاضای بالا در این ماه بلیط سفر هوایی گرانتر و ازدحام در هتل ها، هزینه سفر بسیار بالا می‌باشد. اگر به دنبال بهترین ماه برای سفری ارزان هستید خرداد و تیر زمان بسیار مناسبی است چراکه در این ماه‌ها افراد کمتری تمایل دارند به آمریکا سفر کنند، بنابراین تقاضا کاهش پیدا می‌کند و همین کاهش تقاضا باعث میشود قیمت‌ها تا حدود زیادی کاهش پیدا کند.

هزینه وسیله نقلیه در آمریکا

هزینه وسیله نقلیه در آمریکا

از آنجا که قیمت بنزین در آمریکا بسیار گران است، بنابراین بابت هر رفت و آمد باید هزینه بسیار بالایی را پرداخت کنید و بهترین راه استفاده از وسایل نقلیه عمومی، اعم از اتوبوس و یا مترو است. با توجه به اینکه عموم مردم آمریکا از مترو استفاده می‌کنند، وسایل نقلیه همواره مملو از جمعیت است و همین هم می‌تواند باعث اذیت شدن شما شود.

در صورتی که تاکسی را ترجیح می‌دهید هزینه بسیار بالایی را باید پرداخت کنید و در شهرهایی مثل نیویورک که دارای جمعیت بسیار زیادی است، دقایق و ساعت‌ها در ترافیک معطل خواهید ماند تا به مقصد برسید. با توجه به مقصد شما هزینه تاکسی از ۶۰ دلار بالاتر خواهد بود، اما هزینه مترو و اتوبوس در حدود ۳ دلار می‌باشد.

برای اینکه هزینه‌های خود را کاهش دهید، پیشنهاد می‌شود در صورتی که قصد دارید از تاکسی استفاده کنید، از اپلیکیشن‌های که مانند اسنپ در ایران هستند استفاده کنید و رانندگان این سرویس‌ها مبالغ کمتری را از شما مطالبه خواهند کرد.

اگر هم مدت اقامت شما در کشور آمریکا بیش از چند هفته می‌باشد، به جای تهیه بلیط مترو به صورت روزانه از کارت‌های مدت دار استفاده کنید که در هزینه‌هایتان در سفر به آمریکا بسیار صرفه‌جویی خواهد شد.

هزینه‌های جانبی سفر به آمریکا

در کنار هزینه‌های اصلی که به آن اشاره شد، بعضی از هزینه‌هایی هستند که باید به صورت جداگانه پرداخت کنید، از جمله اینترنت همراه که نیاز اکثر افراد جامعه است که تعرفه آن برای یک ماه به طور متوسط ۴۵ دلار م‌یباشد. اگر هم تمایل داشته باشید با دوستان و یا خانواده خود به کافی شاپ مراجعه کنید، بابت هر فنجان قهوه مبلغ ۷ دلار باید پرداخت کنید.

هزینه خورد و خوراک در سفر به آمریکا

هزینه خورد و خوراک در سفر به آمریکا

هزینه رستوران در آمریکا بسیار گران است و بهتر است با خرید مایحتاج اقدام به آشپزی کنید که بسیار در هزینه شما صرفه جویی خواهد شد. اما اگر تمایل دارید غذاهای رستوران را امتحان کنید، برای ناهار و یا شام در هر وعده باید مبلغی در حدود ۳۰ دلار را پرداخت کنید و برای صبحانه نیز چیزی در حدود ۱۰ دلار هزینه‌های شما خواهد بود. اما اگر به دنبال رستوران‌های مقرون به صرفه‌تر هستید، مک دونالد بهترین گزینه موجود است و با ۱۲ دلار میتوانید یک وعده غذایی میل کنید.

اقامت در هتل‌ها بخشی از هزینه سفر به آمریکا

هتل‌ها در سفر به آمریکا

هزینه هتل‌ها در ایالت‌های مختلف متفاوت است، اگر بخواهید در ایالت‌های گرانی مانند نیویورک و کالیفرنیا اقامت داشته باشید باید مبلغی در حدود۲۰۰ الی ۳۰۰ دلار برای یک شب اقامت پرداخت کنید که این هزینه در ایالت‌های دیگر کمی کمتر می‌باشد.

اقامت در شهرهای گران‌تر، هزینه‌های سفر شما بسیار بالا می‌برد. اگر تمایل دارید هزینه اقامت کمتری پرداخت کنید، در امریکا متل‌هایی قرار دارند که کاربردی شبیه به مسافرخانه‌های وطنی دارند که در سطح شهر بسیار فراوان است.

هزینه‌های متل‌های آمریکا، نسبت به هتل بسیار کمتر است و از امکانات جانبی کمتری نیز برخوردار می‌باشند. به یاد داشته باشید برای هر شب اقامت در این متل‌ها باید چیزی در حدود ۶۰ الی ۸۰ دلار پرداخت کنید.

جاذبه‌های دیدنی

تعدادی از جاذبه‌های تاریخی و طبیعی ایالات متحده آمریکا به صورت رایگان در دسترس عموم قرار دارد، اما برای بازدید از بسیاری از جاذبه‌ها باید بلیط تهیه کنید که هزینه هر مکان گردشگری متفاوت می‌باشد و حداقل قیمت بلیط ها، چیزی در حدود ۳۰ دلار می‌باشد.

هزینه‌ سفر به آمریکا

آیا قصد سفر به آمریکا را دارید؟ کدام یک از ایالت‌های امریکا را دوست دارید از نزدیک مشاهده کنید؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

نظرات کاربران