10 آذر 1397
هلند

هزینه سفر به چک

هزینه سفر به جمهوری چک

بی شک چک یکی از زیباترین کشورهای اروپایی است. اکثر گردشگران و توریست ها رویای سفر به این کشور زیبا را در سر می پرورانند. کشوری که شهرهای آن شباهت بسیار زیادی به شهرهای قصه ها دارد. معماری بی نظیر به کار رفته شده در شهرهای کشور چک آن را از سایر کشورهای اروپایی متمایز کرده است.پیش از سفر به این کشور هزینه سفر به جمهوری چک را برآورد کنید.

عوامل زیادی در چند سال اخیر موجب جذب گردشگران به کشور چک شده است. معماری خاص، ساختمان های قدیمی، میدان های وسیع، غذاهای ارزان قیمت، تاریخ پربار و مردم مهمان نواز از این عوامل هستند.  

اگر برای اولین بار است که قصد سفر به این کشور رویایی را کرده اید، باید برنامه ریزی کنید. برآوردهزینه سفر به جمهوری چک از مهم ترین بخش برنامه ریزی شما خواهد بود. ما در این مقاله در مورد هزینه های رایج و معمول سفر به چک با شما صحبت می کنیم.

هزینه سفر به جمهوری چک

عوامل تاثیرگذار برهزینه سفر به جمهوری چک

  • اقامتگاه
  • بلیط هواپیما
  • خوراک
  • حمل و نقل

چه مکانی را برای اقامت انتخاب کنیم؟

قطعا یکی از عوامل اصلی و مهم هزینه سفر به جمهوری چک مربوط به محل اقامت شما خواهد بود. محل اقامت و هم چنین کیفیت آن تاثیر مستقیمی بر قیمت اقامتگاه خواهد داشت. اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه ها هستید، هاستل را انتخاب کنید. اما اگر به هاستل علاقه ای ندارید، می توانید هتل رزرو کنید. عوامل زیادی بر قیمت هتل ها اثر می گذارد. منطقه هتل، تعداد ستاره های هتل و قرار داشتن در مرکز و یا حومه شهر تعیین کننده قیمت هتل خواهد بود.

به طور کلی هزینه اقامت در هاستل  برای یک شب حدودا 200 کرونا(واحد پول کشور چک) است. در صورتی که هزینه یک شب اقامت در هتل تقریبا 350کرونا می باشد. البته به این نکته توجه داشته باشید که هزینه اقامت در پایان هفته خیلی بیشتر می شود. مثلا شاید مجبور باشید برای یک شب اقامت در هتل 450 کرونا بپردازید.

هزینه تهیه بلیط هواپیما چقدر است؟

قطعا بلیط هواپیما از دیگر عوامل موثر بر هزینه سفر به جمهوری چک است. اما این شما هستید که قیمت نهایی بلیط را تعیین خواهید کرد. بی شک برای دریافت خدمات و کیفیت بیشتر ملزم به پرداخت هزینه های بالاتری خواهید بود. نوع ایرلاین، شهر مقصد و نوع پرواز بر قیمت بلیط هواپیما اثر می گذارد. اگر در پرواز گزینه اکونومی را انتخاب کنید، هزینه بلیط به مراتب کمتر از بیزینس خواهد بود.

تصور کنید شهر مقصد “پراگ” و پرواز را اکونومی انتخاب کرده اید. با چشم پوشی از نوع ایرلاین، هزینه بلیط رفت و برگشت شما قطعا بالای 2100000 هزارتومان خواهد بود.  

هزینه خوراک در محاسبه هزینه سفر به جمهوری چک

اگر به خوردن علاقمند هستید، کشور چک برای شما بسیار ایده آل خواهد بود. چون هزینه خورد و خوراک در این کشور واقعا پایین است. اگر قصد دارید غذاهای محلی این کشور را تست کنید، می توانید به رستوران های موجود در سطح شهرها مراجعه کنید. یک غذای خوشمزه به همراه یک نوشیدنی در یک رستوران متوسط تقریبا 250 کرونا خواهد بود. حال اگر خودتان دست به کار شوید و مواد غذایی تهیه کنید، هزینه خورد و خوراکتان حداکثر به 150 کرونا خواهد رسید.

غذاهای نیمه آماده و حاضری و همچنین کباب نیز از قیمت های مناسبی برخوردار است. می توانید این غذاها را با هزینه های نسبتا پایینی از فروشگاه های متنوع موجود در سطح شهرها خریداری کنید.

هزینه حمل و نقل در محاسبه هزینه سفر به جمهوری چک

وسایل حمل و نقل در کشور چک بسیار متنوع و گسترده است. اگر بخواهید یک بلیط 30 دقیقه ای اتوبوس تهیه کنید، باید 24 کرونا پرداخت کنید. البته ما توصیه می کنیم بلیط 24 ساعته اتوبوس تهیه کنید. با خرید این بلیط ها 110 کرونا پرداخت می کنید. بلیط های 24 ساعته در مقایسه با بلیط های 30 دقیقه ای مقرون به صرفه تر هستند. اگرچه قیمت بالاتری دارند، اما مدت زمان استفاده بیشتری هم دارند.

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران