حمل و نقل در اسپانیا

چگونه در مادرید حمل و نقل کنیم؟

حمل و نقل در مادرید

مادرید پایتخت اسپانیا است و یکی از چهارمین شهرهای گردشگری اروپا است.مناطق گردشگری و بناهای تاریخی مادرید همگی در یک نقطه شهر قرار دارند و شما می توانید به صورت پیاده و بدون وسیله نقلیه به دیدن مکان های گردشگری شهر بروید.حمل و نقل در مادرید بسیار آسان و کارامد است و به راحتی می توانید به هر نقطه شهر بروید. برای پاسخ به سوال چگونه در مادرید حمل و نقل کنیم؟ یک مقاله جامع و کامل در ارتباط با حمل و نقل در مادرید به شما ارایه می دهیم تا بتوانیم به شما کمک کنیم.

حمل و نقل عمومی در مادرید، تمیز، ساده و ایمن است. مادرید با داشتن 13 خط مترو و 170 خط اتوبوس، 3 خط تراموا و 10 خط قطار حومه، یکی از کارآمدترین سیستم حمل و نقلی را داراست.

با سیستم عمومی حمل و نقل درمادرید شما به راحتی می توانید با هزینه ی کم و زمان بسیار کوتاه به تمام نقاط شهر سفر کنید و از جاذبه های گردشگری این شهر دیدن کنید. متروی مادرید از ساعت 6 صبح تا 1.30 بعد از نصف شب، به صورت همه روزه کار می کند.

 حمل و نقل در مادرید

خطوط اتوبوس در مادرید

خطوط اتوبوس مادرید در روزهای کاری هفته از ساعت 6 تا 11.30 شب و در روزهای تعطیل هفته از ساعت 7 تا 11 شب کار می کند.

خطوط اتوبوسرانی در خط های ویژه تردد دارند. شما می توانید با چمدان و یا حتی با دوچرخه  تاشو در اتوبوس وارد شوید.

برای حمل و نقل راحت در نیمه شب نیز اتوبوس هایی وجود دارند که با نام جغد “buhos” شناخته می شوند.

این اتوبوس ها با حرف N شناسایی می شوند. ساعت کار این وسیله حمل و نقل درمادرید، روزهای هفته از ساعت 11.30 شب تا 6 صبح و در روزهای تعطیل از 11 تا 7 صبح است.

تاکسی نیز یکی دیگر از روش های حمل و نقل در مادرید است.

در کشورهای اروپایی، تعرفه تاکسی با تاکسی متر محاسبه شده و بسیار گران تر از مترو و اتوبوس می شود.

همچنین نرم افزارهای رادیویی و اینترنتی بسیاری برای تاکسی وجود دارند که با تعرفه مشخص می توانید تاکسی بگیرید.

 حمل و نقل اسپانیا

حمل و نقل هوایی در مادرید

ال تلفریکو یا همان تله کابین در زبان فارسی، نوع دیگری از حمل و نقل درمادرید است که به شما این امکان را می دهد تا از بالا کل شهر را تماشا کنید. اگر به دنبال حمل و نقل سریع، به همراه لذت بردن از دیدن مناظر شهر هستید، ال تلفریکو را حتماً تجربه کنید.

ماشین های کابلی مسیری را از Paseo Rosales تا Casa de Campo Park در عرض 10 دقیقه طی می کنند. از این ماشین کابلی می توانید مناظر رودخانه مانزارانس، پلازا، برج ارتباطات تور اسپانیا و مناظر بسیار معروف دیگر را مشاهده کنید.

هر کابین تا 6 نفر ظرفیت دارد. در انتهای سفر با تله کابین، رستوران ها و بارهای فراوانی قرار دارند که شما می توانید به این رستوران ها بروید. حدود 1200 مسافر در هر بار با این وسیله نقلیه حمل می شوند. برای استفاده از این وسیله باید به خیابان Paseo del Pintor Rosales بروید.

مادرید

قیمت حمل و نقل در مادرید

بلیط های حمل و نقل درمادرید مختلف هستند.

بلیط تکی با قیمت 1.5 یورو برای 5 ایستگاه مترو و بلیط 2 یورویی برای 10 ایستگاه مترو است. همچنین بلیط های دو منظوره مترو و اتوبوس نیز وجود دارند که با قیمت 12 یورو برای 10 بار سفر خریداری می شوند.

از سال 2018 یک سری کارت های قابل شارژ عرضه شده اند که می توان با این کارت ها به راحتی سفر کرد.

برای توریست ها بلیط های توریست عرضه می شود شما با داشتن این بلیط ها می توانید با هزینه بسیار کمتر سفر کنید، قیمت این بلیط از 8 یورو تا 70 یورو است و استفاده نامحدود تا زمان استفاده دارند.

این بلیط ها از طریق شماره پاسپورت فرد توریست خریداری می شوند. بلیط های توریست تنها برای فرد توریست قابلیت استفاده دارند و شخص دیگری نمی تواند از آن استفاده کند.

راه های دیگر حمل و نقل در مادرید

علاوه بر مواردی که ذکر شد، راه های دیگری برای حمل و نقل در مادرید وجود دارد. یک سری اتوبوس های مخصوص توریست ها در سطح شهر وجود دارند که برای یک روز یا دو روز توریست ها را در سطح شهر می گردانند.

قیمت این بلیط ها 21 و 25 یورو است. این بلیط ها برای کودکان زیر 6 سال رایگان بوده و برای خانواده ها و افراد زیر 16 سال و بالای 60 سال تخفیف دارند.

 حمل و نقل در مادرید

علاوه بر اتوبوس های توریستی، دوچرخه سواری نیز یکی دیگر از راه های حمل و نقل درمادرید است. سرویس های دوچرخه سواری مختلفی در سطح شهر قرار دارند. قیمت استفاده از دوچرخه برای ساعت اول 2 یورو و هر ساعت اضافی 4 یورو است.

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران