مجموعه هتل سنتی نگین کاشان
24 آذر 1397
کاشان

هتل سنتی نگین کاشان اقامتگاهی رویایی و زیبا

مجموعه هتل سنتی نگین کاشان

مجموعه هتل سنتی نگین کاشان یکی از خانه های تاریخی قدیمی می باشد که به مجموعه ای اقامتی تبدیل شده است و با معماری اصیل و سنتی ایرانی و ارائه انواع خدمات، پذیرای مسافران و گردشگران است.

اگر شما هم به کاشان سفر کرده باشید یا قصد آن را داشته باشید، حتماً می دانید که در کنار هتل های مدرن و معمولی که می شناسیم، در کاشان اقامتگاه های بوم گردی و خانه های سنتی زیبایی وجود دارند که پذیرای مهمانان و گردشگران هستند. بعضی از این خانه ها در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده اند و بخش هایی از آن ها موزه و برای بازدید عموم آزاد است اما بعضی از این خانه های تاریخی، مثل مجموعه هتل سنتی نگین، کاربرد اقامتی و پذیرایی دارند و مسافران می توانند با خیال راحت اتاق مورد نظرشان را رزرو کنند تا اوقات خوشی را در یک خانه تاریخی در بافت قدیمی کاشان بگذرانند. تجربه ای منحصر به فرد که هر جایی نمی توان آن را پیدا کرد!

مجموعه هتل سنتی نگین کاشان

مجموعه هتل سنتی نگین یا یک مؤسسه خیریه

احتمالاً شما هم از این که متوجه شوید هزینه ای که صرف اقامت خود در یک هتل خانه سنتی در کاشان می کنید یک راست  صرف امور خیریه و نیازمندان و کودکان می شود خوشحال خواهید شد و احساس خوبی به شما دست خواهد داد. این اتفاق ناممکن نیست! مجموعه هتل سنتی نگین کاشان، تمام درآمد حاصل از این مجموعه تاریخی اقامتی را برای حمایت از کودکانی که بی سرپرست هستند یا بد سرپرست هستند هزینه می کند. در واقع این کودکان بد سرپرست و بی سرپرست در چند خانه در کاشان زیر نظر مجموعه موسسه خیریه نگین اداره می شوند و هزینه های نگهداری آن ها از این طریق تأمین می شود. کل مجموعه هتل سنتی نگین  و موسسه خیریه نگین متعلق به یک خانواده اصیل ایرانی است که سال هاست ساکن آن سوی آب ها هستند.

مجموعه هتل سنتی نگین کاشان

معماری مجموعه هتل تاریخی نگین کاشان

شاید برای تان جالب باشد بدانید که مجموعه هتل سنتی نگین یک خانه نیست، بلکه از چند خانه ی جدا از هم تشکیل شده است که با در هایی به هم متصل شده اند و راه پیدا کرده اند و این دسترسی به قدری ماهرانه طراحی و اجرا شده است که در ظاهر و معماری این چهار بنا خللی ایجاد نکرده است. مجموعه هتل سنتی نگین کاشان شما را به خانه ای قجری در حدود ۲۰۰ سال پیش می برد. مجموعه هتل سنتی نگین کاشان دارای ۳۵ اتاق قابل استفاده برای اقامت و ۷ حیاط است.

این خانه مثل همه ی خانه های تاریخی و ارزشمند کاشان دارای شاه نشین،‌ هشتی، اتاق های پنج دری و سرداب و زیر زمین هایی پر استفاده برای فصل گرماست. اگر به حیاط اصلی وارد شوید می بینید که حوضی دل نواز و فیروزه ای در میان آن قرار گرفته، اتاق ها دور آن را گرفته اند و شاه نشین چون نگینی در صدر آن نشسته است. مجموعه هتل سنتی نگین کاشان بزرگ ترین هتل سنتی و تاریخی این شهر است چرا که ظرفیت اسکان حدود ۱۰۰ نفر مهمان و توریست را دارد.

مجموعه هتل سنتی نگین کاشان

دسترسی های هتل خانه سنتی نگین کاشان

یکی از نقاط قوت این هتل محل قرار گرفتن آن است و همین باعث شده این هتل، انتخاب خوبی برای مسافران کاشان باشد چرا که در بافت قدیمی و تاریخی شهر قرار گرفته است و درست در محله ای واقع شده که اکثر دیدنی های تاریخی و توریستی و خانه های تاریخی دیگر در آن قرار دارند. برای هر توریستی این مسئله مهم است که وقتش را در ترافیک شهری یا در راه رسیدن به جاذبه های توریستی تلف نکند.

اقامت در مجموعه هتل سنتی نگین این فرصت را به شما می دهد تا از قدم زدن در کوچه پس کوچه های تاریخی و کاهگلی شهر کاشان لذت ببرید و پای پیاده در کوتاه ترین زمان به جاذبه های گردشگری کاشان برسید. برای مثال فاصله از هتل نگین تا بازار سنتی کاشان حدود ۵۰۰ متر است. با مسجد و مدرسه آقا بزرگ در حدود ۸۰۰ متر فاصله دارید. فاصله شما از خانه عامری ها، بروجردی ها و دیگران هم در حدود ۶ دقیقه است! به یاد داشته باشید که اقامت در هتل نگین برای کودکان زیر ۲ سال رایگان است و اگر کودکان ۲ تا ۷ سال از سرویس اضافه استفاده نکنند، هزینه شان نیم بها محاسبه می شود.

kashan

امکانات و اتاق ها در مجموعه هتل سنتی نگین 

 مجموعه هتل سنتی نگین  با این که در بافت قدیم واقع شده و دارای معماری و اسباب سنتی است، اما از به روز ترین تکنولوژی های دنیا عقب نمانده است. در اتاق های این خانه، وای فای رایگان، یخچال، تلویزیون، توالت فرنگی، کولر، شوفاژ وجود دارد، همچنین پارکینگ اختصاصی، خدمات لاندری، نظافت و شست و شو و خدمات بیدار باش قابل ارائه است. این هتل دارای بزرگ ترین رستوران سنتی کاشان است که ۱۵۰ نفر ظرفیت دارد. همچنین یک چایخانه سنتی، چایخانه سنتی سرپوشیده، رستوران فرنگی و رستوران ایرانی و سنتی دارد. سالن همایش ها و اتاق جلسات و سالن تشریفات مجموعه هتل سنتی نگین کاشان آماده ارائه خدمات است.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران