همه چیز درباره برج ملی کانادا

برج ملی کانادا یکی از بهترین دیدنی های این کشور می باشد. کانادا یکی از کشورهای پر گردشگر در جهان به شمار می رود و دلایل مختلفی برای این امر وجود دارد و از جمله مهمترین آنها می توان به وجود جاذبه های گردشگری فراوان در آن دانست اما علاوه بر جنبه توریستی، بسیاری به منظور آشنایی با فرهنگ غنی مردم به کانادا سفر می کنند. یکی از بهترین سازه هایی که در کانادا قرار گرفته و بی شک تمامی گردشگران کانادا از آن دیدن خواهند کرد را می توان برج ملی کانادا دانست که این برج با نام CN نیز شناخته می شود. برج ملی کانادا امروزه لقب دومین بنای مرتفع جهان را به خود اختصاص داده و تا زمانی که برج العرب دبی ساخته نشده بود به مدت 31 سال بلندترین سازه در جهان به شمار می رفت.

برج ملی کانادا چشم نواز در تورنتو کانادا که یکی از مهمترین شهر های آن شناخته می شود قرار گرفته و بسیاری به منظور بازدید از آن، تورنتو را در برنامه سفر خود جای می دهند. معماری زیبا، ارتفاع بسیار و رنگ خاص این برج سبب جلب توجه بسیاری نسبت به آن شده و قبل از سفر و بازدید از این معماری بی نظیر بهتر است با مواردی آشنایی داشته باشید تا پس از دریافت ویزا کانادا سفری خوشی را بتوانید با دلتابان تجربه کنید.

برج CN کانادا

سبک معماری  برج

برج ملی کانادا را بی شک در هنگام جستجو نام کانادا و یا جاذبه های آن مشاهده کرده اید. این برج معماری بسیار بی نظیری داشته و برای ساخت آن زحما های بسیار کشیده شده است. تورنتو برج سی ان کانادا را در قلب خود جای داده و می توانید در میان هیاهوی شهر سری هم به این برج زیبا بزنید. برج ملی کانادا قریب بر 554 متر ارتفاع داشته و تماشای نمای شهر از بالای آن بسیاری لذت بخش خواهد بود. این برج به عنوان یکی از اصلی ترین سمبل های کشور کانادا شناخته می شود و در بسیاری از مجلات مربوط به این کشور نیز عکس آن قابل مشاهده خواهد بود و این امر نشان دهنده اهمیت بالای گردشگری برج ملی کانادا خواهد بود و در سفر به این کشور بازدید از آن را به هیچ وجه نباید از دست بدهید.

کار ساخت این برج در در سال 1973 آغاز شده و تا سال 2007 میلادی به عنوان اولین برج بلند در جهان شناخته می شد. سالانه حدود 2 میلیون نفر از این برج دیدن می نمایند و از جمله پر بازدید ترین مراکز دیدنی کانادا به شمار می رود. یکی از تمایزات این برج را می توان شیشه ای بودن کف پایین ترین طبقه آن دانست و به همین دلیل می توانید از ارتفاع 500 متری نیز بخش زیرین پای خود را ببینید و بی شک خوف بسیاری خواهد داشت.

رستوران شیشه ‌ای برج ملی

رستوران برج ملی کانادا

برج ملی کانادا تفریحات و جاذبه های متعددی را در خود جای داده و به همین دلیل سفر به این کشور و بدون بازدید از برج ملی کانادا اوج لذت را برایتان نخواهد داشت. در بخش بالایی برج و در فاصله 335 متری از زمین شاهد یک رستوران بسیار لوکس گردان هستیم که بی شک یکی از بهترین تجربه های زندگیتان خواهد بود و می توانید بهترین لحظات را در این بخش سپری نمایید.

البته سرعت آن را نمی توان زیاد دانست چرا که هر 72 دقیقه یکبار به صورت کامل به دور خود می چرخد. در این رستوران می توانید بهترین و لذیذترین غذاهای محلی و بین المللی را امتحان نمایید و البته قیمت آنها بسیار بالاتر از رستوران های عادی این کشور خواهد بود. این رستوران گنجایش 400 نفر را داشته و به همین دلیل در اغلب مواقع جای خالی برای نشستن و میل کردن غذا وجود خواهد داشت.

مردم در رستوران برج

تفریحات جذاب  در برج ملی

چشم انداز بی نظیر برج ملی

برج ملی کانادا تنها به عنوان یک سازه نبوده و تفریحاتی را نیز می توانید در آن انجام دهید. بی شک تماشای نمای شهر از ارتفاع 500 متری بسیار لذت بخش خواهد بود و حتی کسانی که از ارتفاع ترس ندارند نیز در بالای این برج خوف زده خواهند شد. به منظور ارائه بیشترین لذت به مسافران، بخش ویژه ای در بلندترین بخش برج در نظر گرفته شده که در این بخش لباس های ویژه ای به مسافران ارائه شده و به وسیله قلاب به اطراف سازه متصل خواهید شد. توجه داشته باشید که این بخش هیچگونه حفاظی نداشته و تنها قلاب ها و لباس شماست که سبب ایمنی شما خواهد شد و شاهد وجود هیچگونه نرده در اطراف برج نیستیم.

اما جای هیچ نگرانی نیست چرا که تمامی موارد ایمنی در نظر گرفته شده و امکان اتفاق افتادن خطرات صفر خواهد بود. به نظر شما عکس های این ارتفاع چه شکلی هستند؟ بی شک عکس گرفتن در این ارتفاع می تواند بهترین انتخاب  برای ثبت خاطرات باشد که با هر بار تماشای عکس حس ارتفاع به شما دست خواهد داد. علاوه بر این بخش، یک بخش به نام look out در برج ملی کانادا در نظر گرفته شده که از آن می توانید به تماشای منظره زیبای بیرون از شهر بپردازید.

نمایی از سازه برج ملی

برج کانادا تنها از جنبه توریستی اهمیت دارد؟

باید بدانید که برج ملی کانادا محل کسب و کار بسیاری از مردم تورنتو بوده و فروشگاه ها مراکز تفریحی متعددی در این برج فعالیت می کنند که می توانید بیشترین خدمات را از آنها شاهد باشید. در برج سی ان تورنتو می توانید کلیه خرید های خود را انجام داده و بهترین تفریحات را تجربه نمایید که شاید بار دیگر برایتان اتفاق آنها غیرممکن باشد. به همین دلایل در حالت کلی برج تورنتو از جنبه های مختلف: اجتماعی، اقتصادی، توریستی و… حائز اهمیت می باشد.

نظرات کاربران