سوغاتی های تایلند

معرفی سوغاتی های محبوب کشور تایلند

سوغاتی های تایلند

سوغاتی های محبوب کشور تایلند چشم هر توریست و مسافر را به خود جلب خواهند کرد. تایلند یک کشور ساحلی می باشد که در جنوب شرقی آسیا واقع شده است. همسایه های کشور تایلند عبارتند از: لاوس، مالزی،سنگاپور و کامبوج. مردمان کشور تایلند بسیار خوش رو و مهربان هستند. از طرفی مردم کشور تایلند بسیار مهمان نواز می باشند.

آب و هوای کشور تایلند

آب و هوای کشور تایلند گرم و مرطوب است. بنابراین در هر موقعی از سال می توانید به این کشور سفر کنید. اما می توان گفت بهترین زمان سفر به کشور تایلند ماه های نوامر تا فوریه می باشد. کشور تایلند با زیبایی های منحصر به فرد خود سالانه 20 میلیون گردشگر را جذب خود می کند. لازم به ذکر است که بیش از 100 هزار نفر ایرانی می باشند. زمانیکه قصد سفر به کشور تایلند را داشته باشید بهتر است از قبل با سوغاتی های محبوب کشور تایلند آشنایی پیدا کنید. در اینجا قصد داریم سوغاتی های محبوب کشور تایلند را به شما معرفی کنیم.

خرید سوغات کشور تایلند

خرید سوغات در این کشور پادشاهی نیازمند اطلاعات مخصوص به خود است. مهم ترین نکته در رابطه با سوغاتی های محبوب کشور تایلند این است که به همان اندازه که اجناس زیبا و خوب به چشم می آیند چند برابر آن ممکن است اجناس تقلبی و بدل وجود داشته باشد. زیرا افراد سودجو ممکن است اجناس بدل و تقلبی را به جای جنس مرغوب و جزء سوغاتی های محبوب کشور تایلند به مسافران بفروشند.

[cn-suggest-posts sts=”هیجانی ترین سرگرمی ها وتفریحات بانکوک” stl=”https://deltaban.com/bangkok-entertainment/” sbs=”تور بانکوک” sbl=”https://deltaban.com/thailand-tours/”]

ابریشم و کتان در کشور تایلند

ابریشم و کتان یکی از سوغاتی های محبوب کشور تایلند به شمار می آیند. جالب است بدانید که تایلند جزء بزرگ ترین تولیدکنندگان ابریشم در سراسر جهان است. فروشگاه های ابریشم فراوانی را می توانید در سراسر شهر بانکوک و دیگر نقاط کشور تایلند مشاهده کنید. این فروشگاه ها حتی در لابی هتل های بین المللی وجود دارند. محصولات سنتزی پی در پی به عنوان ابریشم به فروش می رسند.

در صورتیکه نسبت به پارچه خاصی شک و تردید داشتید می توانید یک نخ از آن را بسوزانید. اگر پارچه ابریشم باشد بوی سوختگی نخ مشابه پر یا موی سوخته شده می باشد. چنانچه قصد خرید ابریشم به عنوان یکی از سوغاتی های محبوب کشور تایلند را داشتید. توصیه می کنیم به کمپانی ابریشم جیم تامپسون که مشهورترین مرکز فروش ابریشم در کشور تایلند است مراجعه کنید.

در این فروشگاه بزرگ و معروف حتما با کیفیت ترین پارچه ابریشم را خریداری خواهید کرد. بنابراین موقع خرید ابریشم باید دقت کافی را داشته باشید که ابریشم مصنوعی را به جای ابریشم واقعی خریداری نکنید.

ابریشم و کتان از سوغاتی های تایلند

جواهرات از سوغاتی های تایلند

جواهرات کشور تایلند از دیگر سوغاتی های محبوب در این کشور به شمار می آید. بهتر است بدانید که منابع زیاد سنگی از قبیل یاقوت، لعل و زیرکن در کشور تایلند موجود می باشد. یاقوت های کبود، یاقوت سرخ، لعل ها و زیرکن همگی در تایلند قابل استخراج هستند. این سنگ ها توسط هنرمندان تایلندی که مهارت کافی در این زمینه دارند برش می خورند.

ساخت و تولید زیورآلات

بنابراین ساخت و تولید زیورآلات مختلف در این کشور رونق بسیاری دارد. در این کشور بر روی فلزات گران بهایی مانند طلا و نقره به صورت ویژه کار انجام می شود. به همین دلیل قیمت این کار نسبت به بقیه کارها بالاتر می باشد. همچنین ساخت زیورآلات پارچه ای دست ساز به عنوان یکی دیگر از سوغاتی های محبوب کشور تایلند در بومیان کشور تایلند بسیار رایج است.

[cn-suggest-posts sts=”8 مورد از تفریحات هیجان انگیز تایلند” stl=”https://deltaban.com/thailands-most-exciting-entertainment/” sbs=”خرید آنلاین بلیط هواپیما” sbl=”https://cutt.ly/syaBg0b”]

نحوه سفارش محصولات

همچنین اگر سفارش خاصی مدنظرتون هست می توانید عکس طرح مورد نظر خود را بیاورید و آن را سفارش دهید. می توان گفت در هر گوشه شهر می توانید جواهر فروشی را مشاهده کنید. اما توصیه می کنیم جاده ماهاسک خارج از سلیوم را از دست ندهید. می توان گفت خرید مطمئنی را می توانید از همه نقاط سلیوم داشته باشید. همچنین موسسه آسیایی علوم جواهر شناسی در این منطقه قرار دارد. بنابراین شما می توانید تا حدودی از کیفیت سنگ های برش خورده اطمینان حاصل کنید.

جواهرات از سوغاتی های تایلند

فیل ها و مجسمه های بودا در تایلند

یکی دیگر از مجسمه های محبوب در کشور تایلند فیل ها و مجسمه های بودا می باشد. می توان گفت فیل ها و مجسمه های بودا نماد اصلی این کشور به شمار می روند. بنابراین فیل ها و مجسمه های بودا را در هر جایی از تایلند می توانید در اشکال و اندازه های مختلف مشاهده کنید.

یک نوع دیگر از سوغاتی های محبوب کشور تایلند تابلو نقاشی فیل می باشد. این تابلوها را می توانید در ابعاد مختلف خریداری کنید. جالب است بدانید که فیل نماد خوش شانسی برای تایلندی ها محسوب می شود. بنابراین اگر سوغاتی را می خواهید که خاطرات تایلند را برای شما زنده کند. توصیه می کنیم محصولات چوبی، صنایع دستی و مجسمه هایی که به شکل هستند را خریداری کنید.شما با تور تایلند می توانید جذابیت های این کشور بی نظیر را ببینید و از تجربه آن لذت ببرید.

فیل ها و مجسمه های بودا در تایلند

سس و ادویه های تایلند

 می توان به جرات گفت ادویه تایلندی و غذاهای تایلند در سراسر جهان بسیار معروف هستند. در صورتیکه به پخت غذای خوشمزه تایلندی در منزل علاقه دارید توصیه می کنیم ادویه جات، سس اصل تایلندی و ترشی جات را از این کشور به سوغات تهیه کنید.

ادویه تایلند علاوه بر اینکه تند هستند باعث ایجاد طعم و مزه متفاوت غذا خواهند شد. اگر بعد از خوردن غذاهای محلی تایلند لذت بردید توصیه می کنیم سس و ادویه جات این کشور را تهیه کنید.

سس و ادویه های تایلند

لوازم اسپا از سوغاتی های تایلند

لوازم اسپا از دیگر سوغاتی های محبوب این کشور  می باشد. بهتر است بدانید که تایلند بهشت ماساژ محسوب می شود. وسایل ماساژ و آبگرم، روغن نارگیل مخصوص ماساژ، روغن گیاهان بومی، شمع معطر و صابون های مخصوص را به عنوان سوغاتی کشور تایلند با خود به همراه بیاورید.

لوازم اسپا از سوغاتی های تایلند

سرامیک

در این کشور صنعت سرامیک سازی بسیار گسترده می باشد. نقش ظروف سرامیکی به صورت برجسته و معمولا انسان و طبیعت است. معروف ترین سرامیک این کشور را با نام های پرسلن و سنقخولاک می شناسند. بهترین سرامیک را از منطقه سیانگمای می توانید تهیه کنید. جالب است بدانید که سرامیک متناسب با فرهنگ و پادشاهی کشور تایلند می باشد. بنابراین سرامیک یکی از بهترین و مناسب ترین سوغاتی های محبوب کشور تایلند به شمار می آید.

سرامیک از سوغاتی های تایلند

صنایع چوبی

وسایل مختلف چوبی در انواع و طرح های مختلف از دیگر سوغاتی های این کشور محسوب می شود. لازم به ذکر است شهر چیانگ مای پایتخت چوب در کشور تایلند به شمار می آید. در صورتیکه مبل و وسایل بزرگ چوبی نظر شما را به خود جلب کرد و قصد خرید آن را داشتید. می توانید وسیله چوبی مورد نظر خود را از طریق شرکت های بین المللی پستی به مقصد مورد نظر خود ارسال کنید.

Wood Industries

 چرم از سوغاتی های تایلند 

یکی دیگر از سوغاتی های محبوب چرم می باشد. می توان گفت چرم جزء مهم ترین صنایع دستی این کشور محسوب می شود. می توانید محصولات چرمی را به صورت دستی و یا صنعتی در بیشتر نقاط کشور تایلند تهیه کنید.

Leather
سبد سازی

سبد سازی که از گیاهان محلی از قبیل بامبو، ساچ و چوب پنبه ساخته می شود یکی دیگر از سوغاتی های محبوب کشور تایلند است. این صنایع دستی از قیمت بسیار مناسبی برخوردار می باشد.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران