15 دی 1399
اخبار سفر

عجیب ترین آداب ازدواج در سراسر جهان

سنت ازدواج یکی از آیین‌هایی است که در سراسر جهان بین قوم و قبلیه‌ها و ملت‌های مختلف به صورت مشترک وجود دارد، از این نکته غافل نشویم که ازدواج کردن یکی از زیباترین اتفاقاتی است که در زندگی هر فردی ممکن است رخ دهد اما سنت و آداب رسوم آن در سراسر جهان متفاوت است و باعث شده تا لیستی خاص و متفاوت به نام آداب و رسوم عجیب ازدواج در جهان به وجود آید. در این مطلب با ما همراه باشید تا با عجیب ترین آداب ازدواج در سراسر دنیا بیشتر آشنا شوید.

تصویری از حلقه ازدواج و عجیب ترین آداب ازدواج

عجیب ترین آداب ازدواج در هند

کشور هند یکی از کشورهایی است که دارای آداب و رسوم عجیب در ازدواج است. مراسم ازدواج در هند به طور سنتی سه روز به طول می‌انجامد و در این مدت مراسم‌های مختلفی انجام می‌شود. خود عروس و داماد نقش زیادی در انتخاب تاریخ عروسی‌شان ندارند و برای تعیین روز عروسی از طالع بینی و ستاره شناسی استفاده می‌کنند. در این فرهنگ از یک ساری قرمز برای لباس عروس استفاده شده که به صورت زر کوب و طلایی دوز است. علت استفاده از رنگ قرمز این است که رنگ قرمز در هند به نوعی نماد تعهد به زندگی، معنویت و باروری است. از عجیب ترین آداب ازدواج در مراسم هندی که باید آن را اجرا کنند این است که صبح بعد از عروسی با خانواده ها کنار هم جمع می‌شوند و خانواده روی عروس و داماد آب روغن و زرچوبه می‌ریزند. و این ترکیب روی سر و صورت و لباس آن‌ها مالیده می‌شود و هندی‌ها بر این باورند که این کار باعث تبرک و خوشبختی زوج می‌گردد.

عجیب ترین آداب ازدواج در تایلند

تصویری از عروس داماد تایلندی

تایلند از جمله کشورهایی است که آداب و رسوم عجیبی در ازدواج دارد. در تایلند کامل شدن تحصیلات فرد برای امر ازدواج ضروری و اگر فردی بعد از اتمام تحصیلاتش تمایل به ازدواج با کسی را داشته باشد ابتدا باید با خانواده وی آشنا شود و بعد از خانواده خود بخواهد که به خواستگاری او بروند. در صورتی که هر دو خانواده موافق باشند در نهایت ازدواج انجام می‌شود. یکی از عجیب ترین آداب ازدواج در تایلند این است که داماد مبلغی را در ازای بزرگ کردن عروس به خانواده او پرداخت می‌کند. رنگ سنتی لباس عروس در تایلند رنگ صورتی است و داماد نیز می‌تواند کت و شلواری به سبک اروپایی تن کند. در مناطق روستایی اغلب زوج‌های جوان با خانواده داماد زندگی می‌کنند و ممکن است چند نسل در یک خانه زندگی کنند. بزرگ‌ترین مرد معمولا رئیس خانه است و اعضای خانواده باید در برابر بزرگ‌ترها مطیع باشند.

چین و آداب عجیب ازدواج در جهان

در کشور چین، خانواده عروسشان را همراه یک خانم سالمند و باتجربه روانه خانه بخت می‌کنند و نباید در کاروانی که عروس برده می‌شود زنان جوان و مجرد حضور داشته باشند چرا که چینی‌ها آن را بد یمن می‌دانند. در چین عروس‌ها هنگام ترک خانواده خود باید گریه کنند تا نشان دهند که راضی به ترک آن‌ها نیستند و در خانه پدری خود راحت بوده‌اند. یکی از عجیب ترین آداب ازدواج در کره این است که عروس و داماد باید قبل از مراسم‌شان دستمال کوچک قرمز رنگ که تصویری از اردک روی آن است را به هم با آرزوی خوشبختی هدیه می‌دهند. این رسم نمادین به این معنی است که این زوج برای همیشه در کنار هم با آرامش زندگی می‌کنند.

عجیب ترین آداب ازدواج در کره

تصویری از عروس داماد کره ای و عجیب ترین آداب ازدواج

در کره نیز زنان از زمان شروع زندگی مشترک‌شان عهد می‌بندند که در برابر همسرشان سکوت کنند و از دستورات او اطلاعات کنند. به همین دلیل است که عروسان کره‌ای در نخستین روز زندگی خود باید سکوت پیشه کنند. یکی از عجیب ترین آداب ازدواج در کره این است که زن‌ها در روز اول زندگی مشترک خود حتی این اجازه را ندارند که با همسرشان صحبت کنند و اگر این کار را انجام دهند داماد می‌تواند عروس را روانه خانه پدرش نماید. در کره پس از پایان مراسم ازدواج به سبک غربی، عروس و داماد لباس کره‌ای می‌پوشند و به بزرگان خانواده عروس و داماد ادای احترام می‌کنند. ابتدا در این مراسم، سه قاشق پر از برنج را باهم تقسیم می‌نمایند و این نشان دهنده این است که باید شریک زندگی هم باشند. همچنین در این مراسم اردک و غاز هم حضور دارند که نشانه صداقت هستند. عروس و داماد به والدینشان تعظیم می‌کنند و سپس بزرگ‌ترها به آن‌ها مقداری عناب و آجیل می‌دهند. عناب و آجیل در کره نشانه بچه دار شدن و خوشبختی است.

همچنین آن‌ها معتقدند که اگر داماد در مراسم زیاد بخندد فرزند اول آن‌ها دختر خواهد شد و اگر عروس آجیل بردارد صاحب پسرهای زیادی می‌شود. در کره بر سر عروس آجیل و آلو می‌ریزند.

آلمانی ها در آداب و رسوم عجیب ازدواج

تصویری از عروس داماد آلمانی

آلمانی‌ها در آداب و رسوم عجیب ازدواج خود، ظروفی را پیش از شروع مراسم خود میشکنند و برای جنگ و نبرد با مشکلات زندگی خودشان را آماده می‌کنند، بر اساس این رسم جالب، اقوام عروس و داماد پیش از ازدواج تعداد زیادی ظرف را می‌شکنند که عروس و داماد باید آن‌ها را جمع نمایند. پس از این مراسم، پذیرایی در خانه عروس صورت می‌گیرد. در مراسم عروسی در آلمان مهمانان نان و نمک در جیب خود می‌ریزند تا به این نحو آرزوی خوشبختی برای عروس و داماد نمایند. در برخی از شهرهای آلمان نیز رسم بر این است که دوستان عروس یا داماد، عروس را می‌دزدند و داماد باید او را پیدا کرده و برای حضور در مراسم جشن ازدواج همراه خود ببرد. در شمال آلمان یکی از عجیب ترین آداب ازدواج این است که فردی که برای دعوت به جشن و ارائه‌ی کارت عروسی به هر خانه‌‌ای سر می‌‌زند اعضای خانواده، او را به درون خانه می‌کشانند و با انواع غذا و نوشیدنی از او پذیرایی می‌نمایند.

نظرات کاربران