حقایق شوکه کننده دبی

8 مورد از مهم ترین حقایق شوکه کننده دبی

 دبی شهری که تا 50 سال پیش بسیار کوچک بود و حتی کسی در دنیا اسم آن را نیز نشنیده بود، امروزه تبدیل به یکی از مهمترین شهرهای دنیا شده است. شهرت دبی به خاطر ساختمان ها و معماری بسیار مدرن، سبک زندگی کلاس بالا و امکانات و سرگرمی های متنوعی است که در این شهر وجود دارد. با این حال این شهر از جنبه دیگری نیز بسیار جالب توجه به نظر می رسد. واقعیت هایی در مورد دبی وجود دارد که به شدت باعث تعجب و شگفتی انسان ها میشود. در این مقاله شما را با تعدادی از حقایق شوکه کننده دبی آشنا می کنیم تا هر وقت قصر سفر با تور دبی کردید به آنها دقت نمایید

اگر قصدسفر به دبی و خرید بلیط هواپیما دبی را دارید اینجا کلیک کنید.

 چه طور از فرودگاه دبی به مرکز شهر برویم؟

 17 مورد از لاکچری ترین های دبی را بشناسید

 شرایط زندگی در دبی

 

آشنایی با حقایق شوکه کننده دبی

برج خلیفه

برای بیان حقایق شوکه کننده دبی در تور دبی به سراغ یکی از بلند ترین برج های دنیا می رویم. در هتل برج خلیفه به اندازه ای طلا مصرف شده است که می توان بیش از 47 هزار بار تابلو معروف مونولیزا اثر لئوناردو داوینچی را با آن پوشش داد. طراحی داخلی برج خلیفه به گونه ای است که از 1790 متر مربع طلا 24 عیار استفاده شده است. این مقدار طلا بسیار بیشتر از ذخیره ارزی برخی کشورهای دنیا می باشد.

جرثقیل ها، از حقایق شوکه کننده دبی

همانطور که گفتیم دبی در سراسر دنیا به خاطر آسمانخراش های بلندش معروف شده است. ارتفاع ساختمان ها به حدی است که نیاز به جرثقیل های متعددی برای ساخت آنها وجود داشت. از این رو و بر اساس آمار اعلام شده بیش از 25 درصد از کل جرثقیل های ساختمانی دنیا حداقل برای یکبار در طول عمرشان در دبی بوده اند. این درحالی است که میزان استفاده از جرثقیل ها در سیار شهر های بزرگ دنیا تنها 2 درصد بوده است. این اعداد نشان از میزان و تعداد بالای ساختمان های بلند در دبی دارد و بیان می دارد که تعداد جرثقیل ها از حقایق شوکه کننده دبی می باشد.

جزیره نخل

دبی یکی از اقدامات شگفت انگیز و به عبارتی شاهکارهای معماری دنیا را در خود جای داده است. جزیره نخل در حقیقت یک جزیره واقعی نیست و ساخته دست انسان می باشد. این جزیره یکی از حقایق شوکه کننده دبی برای جهانیان است. بر اساس منابع رسمی، مقدار خاکی که برای ساخت این جزیره استفاده شده است به حدی می باشد که می تواند 2.5 برابر ساختمان امپایر استیت آمریکا را پر کند. در حقیقت برای ساخت این جزیره مصنوعی از بیش از 94 میلیون متر مربع شن استفاده شده است. جالب است بدانید که ساختمان امپایر استیت آمریکا تنها 37 میلیون متر مربع ظرفیت دارد.

جزیره نخل از شوکه کننده ترین حقایق دبی

خودرو پلیس از حقایق شوکه کننده دبی

اگر به دبی رفته باشید در می یابید که خودرو های پلیس این شهر همگی از لوکس ترین و مدل بالاترین خودرو های روز دنیا می باشند. در حقیقت نیروی پلیس شهر دبی به این دلیل از سوپر خودرو ها در این شهر استفاده می کند که توریست ها را تحت تاثیر قرار دهد و به آنها نشان دهد که دبی شهری بسیار با کلاس بالا است. خودرو هایی که در نیرو پلیس دبی استفاده می شوند شامل فراری FF (500 هزار دلار)، لامبورگنی آونتادور (397 هزار دلار) و استون مارتین one-77 (1.79 میلیون دلار) می باشد.

این در حالی است که اگر هر کس بخواهد در دانشگاه نیویورک، که گران ترین دانشگاه دنیا است، تحصیل کند به ازای 4 سال 248 هزار دلار باید شهریه بپردازد. در واقع یکی دیگر از حقایق شوکه کننده دبی این است که هزینه نیرو پلیس دبی برای خودرو ها خود بیشتر از فرستادن یک دانشجو برای تحصیل به مدت 4 سال در یکی از بهترین دانشگاه های دنیا است.

 

خودرو  لاکچری پلیس از شوکه کننده ترین حقایق دبی

مهاجرین

بر اساس سرشماری های انجام شده تنها حدود 15 درصد از جمعیت این شهر را مردم امارات متحده عربی تشکیل می دهند. از حقایق شوکه کننده دبی این است که 85 درصد مردم دبی افراد خارجی هستند که به این کشور مهاجرت کرده اند. بیشتر کارگران صدها آسمان خراش موجود در دبی هندی ها، بنگلادشی ها و پاکستانی هایی هستند که به امارات متحده عربی مهاجرت نموده اند. از این رو، مردم این سه کشور بیش از 50 درصد جمعیت دبی را تشکیل می دهند. اختلاف طبقاتی بین اماراتی های اصیل و مهاجرین در دبی بسیار شدید است. بسیاری از کارگران در شرایط وحشتناک کاری و اجتماعی در حال فعالیت و زندگی هستند حال آنکه مردم امارات درآمد های بسیار بالایی از حقوق شهروندی دریافت می کنند و تقریبا هیچ گونه کار خاصی نیز انجام نمی دهند.

مسابقه شتر سواری در دبی

مسابقه شتر سواری در تور دبی و در بین اهالی دبی ورزش محبوب و اصیل این شهر است. درست مانند فوتبال آمریکایی برای مردم آمریکا یا هاکی روی یخ برای کانادایی ها. به دلیل اندازه شتر ها تنها کودکان قادر هستند در این مسابقه شرکت کنند. با این حال به دلیل خطرناک بودن این کار مردم دبی به کودکان خود اجازه انجام این کار را نمی دادند و در عوض اقدام به وارد کردن کودک از کشورهای فقیر برای انجام مسابقه شتر سواری می کردند! پس از گزارش اینکار، بسیاری از سازمان ها و دولت ها در سراسر جهان خواستار مقابله با این روش شدند.

در نتیجه دولت امارات متحده عربی برای اینکه نام دبی در دنیا مخدوش نشود و نیز مردم تفریح مورد علاقه خود را از دست ندهد، تصمیم گرفت از روبات های کوچک به جای کودکان استفاده نماید. اکنون روبات هایی در اندازه کودکان در این کشور ساخته می شود و برای مسابقه شتر سواری بکار گرفته می شود. هزینه هر روبات نیز از 300 الی 10 هزار دلار متغییر است.

مسابقه شترسواری در دبی از شوکه کننده ترین حقایق دبی

شهر کنترل هوا

دبی برای ساخت شهری که 2.25 برابر شهر موناکو در فرانسه است برنامه ریزی کرده است. هدف از ساخت این شهر کنترل آب و هوا و خنک نگه داشتن کل شهر است! در واقع یکی از بزرگترین حقایق شوکه کننده دبی این است که آها قصد دارند تمام شهر را همچون یک خانه کوچک خنک کنند! قبلا این کار در مقیاس کوچک تر در کشور های حاشیه خلیج فارس مانند قطر (استادیوم های فوتبال) و عربستان (مسجد النبی) انجام شده بود ولی اینکه برای خنک کردن کل شهر اقدام نمایند امری بی سابقه است.

شهر کنترل هوا از شوکه کننده ترین حقایق دبی

آدرس پستی

یکی دیگر از شگفت انگیز ترین حقایق شوکه کننده دبی این است که تا همین اواخر در این شهر هیچ گونه کد پستی، آدرس پستی و یا چیزی شبیه به این وجود نداشت. دلیل این نیز مشخص است. با توجه به رشد انفجاری دبی هیچگاه امکان ایجاد سیستم استاندارد آدرس گذاری برای شهر آسمان خراش ها وجود نداشته است. به جای وجود خطوط آدرس در پاکت های نامه دبی بخشی تعبیه شده بود که فرستنده می توانست مسیر بسته را ترسیم کند یا اقدام به نشانه گذاری نماید.

مثلا بنویسد: «پس از عبور از مسجد سفید وارد اولین خیابان در سمت راست شو و نامه را به دروازه آبی رنگ تحویل بده»! بله دبی شهری با این همه امکانات مختلف تا سال 2015 هیچگونه سیستم پستی مشخصی را به خود ندیده بود. در سال 2015، حاکم دبی اقدام به ایجاد سیستم مکانی کرد که شامل کد های 10 رقمی برای هر آدرس بود و از این طریق امکان ارسال نامه های مختلف از طریق پست تسهیل گردید.

 

آدرس پستی از شوکه کننده ترین حقایق دبی

نظرات کاربران

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟

نمایش

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا شماره موبایل خود را وارد کنید.
رمز عبور جدید به شماره موبایل شما ارسال خواهد شد.

بازگشت به فرم ورود

بستن