شرایط زندگی از مسکن

شرایط زندگی در دبی

 دبی یکی از هفت امارت متحده عربی به شمار می رود که لوکس ترین و مشهورترین این هفت امارت است. بسیاری از افرادی که برای تفریح به این شهر می روند بعد از دیدن آن بسیار مشتاق می شوند که در مورد شرایط آن اطلاعاتی به دست آورند تا در این شهر زندگی کنند، چرا که این شهر یکی از شهرهای زیبا و لوکس جهان است و افراد بسیاری به زندگی در شهرهای لوکس علاقه دارند. ما در این مطلب سعی می‌کنیم شرایط زندگی و اقامت در دبی را به شما عزیزان معرفی کنیم تا اگر قصد اقامت و یا زندگی در دبی را دارید و یا می‌خواهید از طریق تور دبی به شهر آسمان‌خراشها سفر کنید تا شرایط زندگی در آن را بسنجید.

شرایط زندگی در دبی از لحاظ فرهنگی

شما باید از لحاظ فرهنگی بدانید که این کشور یکی از کشورهای مسلمان و عربی است و به همین دلیل قوانینی که در این کشور رایج است قوانین مربوط به دین اسلام است. البته از آنجایی که توریست های زیادی به این کشور می‌روند، در مورد برخی از قوانین اسلام سهل انگارانه‌تر برخورد می‌کنند.با این حال باید بدانید مردم محلی این شهر بسیار معتقد به دین اسلام هستند و به همین دلیل این شهر به طور کامل شهری مسلمان به حساب می‌آید. بنابراین از نظر شرایط زندگی در شهر دبی از لحاظ فرهنگی باید بدانید این شهر معتقد به دین اسلام است.

اگر شما زندگی از لحاظ فرهنگ اسلامی را می‌پسندید و می خواهید در کشوری زندگی کنید که معتقد به دین اسلام هستند باید بدانید در هر محله و منطقه ای که سکونت کنید مسجد وجود دارد و شما برای پیدا کردن مسجد دچار مشکل نمی‌شوید. زیباترین مسجدی که در این شهر قرار دارد مسجد جمیراه است. بر این اساس اگر افرادی که شرایط زندگی در دبی از نظر فرهنگی که به دین اسلام معتقد است را نمی پسندند نمی توانند در این کشور زندگی کنند. مردم ایران از آنجایی که در کشور خود هم با این شرایط زندگی کرده اند به راحتی می‌توانند در شهر دبی هم زندگی کنند و به همین دلیل زندگی در این شهر برای آنها دشوار نیست.

شرایط مسکن در دبی
شرایط زندگی در دبی از نظر اشتغال

همانطوری که بیان کردیم باید بدانید دبی یکی از شهرهای لوکس و بسیار مدرن است، به همین دلیل شرایط زندگی دبی از نظر هزینه های زندگی مقداری دشوار است. ولی حقوقی که شما دریافت می‌کنید هم نسبتا بالاست، به خصوص اگر کارگر و متخصص در زمینه خاصی باشید، این دسته از افراد حقوق بسیار خوبی دریافت می‌کنند و به همین دلیل به راحتی می‌توانند در این شهر زندگی کنند.

میانگین ساعت کاری در طول هفته 40 الی 48 ساعت است، البته تا حدودی به کارفرما بستگی دارد که تا چه ساعتی شما را بر روی کار نگه دارد. باید بدانید در دبی کار کردن به این صورت نیست که شما دارای کار پاره وقت یا نیمه وقت باشید، بلکه ساعات کاری در این شهر به طور کامل مشخص است. بیشتر کارفرماها به ساعت دقیق سر کار آمدن بسیار حساس هستند، چرا که زمان بسیار ارزشمند است. بنابراین اگر می‌خواهید در این کشور شاغل شوید باید به صورت تمام وقت در آن شغل فعالیت کنید.

اجاره مسکن و نرخ آن در دبی
اجاره بهای مسکن 

همانطوری که بیان کردیم شرایط زندگی از نظر مالی کمی دشوار است، اما اگر شما شغل خوب و پردرآمدی داشته باشید به خوبی می‌توانید در این شهر زندگی کنید و به خوبی از پس هزینه های زندگی خود برآیید. یکی از نکات جالبی که در مورد اجاره مسکن در این شهر وجود دارد این است که پیش از سال 2008 مبلغ اجاره خانه در این شهر بینهایت گران بوده است اما بعد از آن مبلغ آن تا .حدودی کاهش پیدا کرد

اما با این وجود هنوز هم اجاره مسکن در این شهر کمی گران است، شما اگر می‌خواهید زندگی خوبی در این شهر داشته باشید باید دقت کنید هزینه اجاره مسکن که انتخاب کرده اید نباید بیشتر از 20 درصد از درآمدی باشد که سالیانه دارید.

البته باید بدانید شرایط زندگی در دبی از نظر پرداخت اجاره بهای مسکن بستگی به محله ای دارد که شما برای زندگی انتخاب می‌کنید. به عنوان مثال اگر برج خلیفه را برای زندگی انتخاب کرده باشید باید هزینه بسیار بالایی را برای اجاره پرداخت کنید. اما اگر در محله های پایین‌تر، آپارتمان کوچک تری را اجاره کنید مبلغ پایین تری را پرداخت می‌نمایید . در شهر دبی اجاره بها به صورت یک ساله و کامل باید پرداخت شود.

وضعیت حمل و نقل در دبی

حمل و نقل

 سیستم حمل و نقلی که در این شهر وجود دارد بسیار مدرن و پیشرفته است و وسایل حمل و نقل شامل اتوبوس، مترو، تاکسی آبی و تاکسی است. بنابراین شما به راحتی می‌توانید در شهر به هر مکانی که مایل باشید به راحتی بروید. اما دقت داشته باشید که اگر می‌خواهید به مناطقی بروید که بیرون از شهر قرار دارد مانند ابوظبی یا شارجه، بهتر است همراه با وسیله نقلیه بروید.

اداره راه و ترابری در شهر دبی، نظارت بسیار دقیقی بر روی وسایل نقلیه و جاده ها دارد. تاکسی‌هایی که در این شهر وجود دارد همیشه تمیز هستند و کرایه ای هم که از مسافران دریافت می‌کنند بسیار منصفانه است

شرایط زندگی در دبی
شرایط زندگی از نظر آموزش و تحصیل

بسیاری از خانواده‌هایی که برای زندگی به شهر دبی می‌روند،  تحصیل یکی از دغدغه های مهم آنها به شمار می‌رود. اما باید بدانید دبی در زمینه تحصیلات اقدامات بسیار مناسب و کارآمدی را انجام داده است. تمامی مدارسی که در این شهر وجود دارد با استانداردهای جهانی هماهنگ است و مدرسه های مختلفی در سطح شهر وجود دارد.

مدرسه های این شهر به دو دسته تقسیم می‌شوند، یکی از آنها ملی و دیگری بین المللی است. مدارسی که ملی هستند بیشتر برای مردم بومی و محلی است و فرهنگی که در این مدارس وجود دارد اسلامی و عربی و است. مدارس بین المللی بیشتر برای اروپایی ها و آمریکایی ها است، ولی به طور کلی هر دوی این مدارس در نوع خود بهترین هستند.

 

نظرات کاربران