باغ شاهزاده

سرسبزی و زیبایی باغ شاهزاده کرمان

فهرست مطالب

باغ شاهزاده ماهان یکی از باغ های تاریخی ایران می باشد که در نزدیکی استان کرمان واقع شده است. باغ شاهزاده مربوط به دوران قاجاریه می باشد که در دامنه های بسیار زیبا و منحصر بفرد کوه های تیگران قرار گرفته است. این باغ دارای زیبایی های خاصی است که بسیار جذاب و دیدنی می باشد. امروزه باغ شاهزاده یکی از جاذبه های گردشگری شهر کرمان می باشد که هر ساله گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند. باغ شاهزاده یکی از آثار تاریخی است که در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

رزرو آنلاین هتل

 باغ شاهزاده

باغ شاهزاده

جالب است بدانید که باغ شاهزاده ماهان دارای مساحتی به اندازه 3.5 هکتار می باشد. این باغ دارای دو مجموعه شرقی و غری است که دارای عمارت های بسیار زیبایی می باشد. این عمارت ها به شکل اشکوب ساخته شده اند و دارای یک معماری بسیار زیبایی هستند. معماری این باغ بسیار زیبا و منحصر بفرد می باشد که همین ویژگی این باغ را از بقیه باغ های ایرانی متمایز کرده است. باغ شاهزاده به روی عموم مردم باز است و در بیشتر ایام سال شاهد ورود بازدیدکنندگان بسیار زیادی است. البته بیشتر در فصل بهار و تابستان مملو از گردشگر می باشد.

تور گرجستان ارزان

 باغ شاهزاده

فواره ها و آبفشان های باغ

در این باغ بسیار زیبا می توان فواره های و آبفشان های زیادی را مشاهده کرد. این فواره ها که در این باغ قرار دارند بر پایه نیروی اختلاف ارتفاع کار می کنند.در این سیستم ها خمره های بکار برده شده است که به یکدیگر وصل می باشند و مانند لوله عمل می کنند. آب در بین این خمره ها جریان پیدا می کند و بعد به بیون فوران می کند. فواره های این باغ تا ارتفاع بسیار زیادی بالا می روند و در بیشتر ایام سال روشن هستند. این باغ تاریخی دارای طولی به اندازه 407 متر و عرضی به اندازه 122 متر می باشد. این یکی از بزرگ ترین باغ های تاریخی ایرانی می باشد که بسیار جذاب و زیبا می باشد.

kerman.city

معماری باغ شاهزاده

این باغ دارای یک سبک معماری بسیار زیبا و منحصر بفرد می باشد. به طور کلی می توان گفت که باغ شاهزاده از جمله باغ تخت ها می باشد. این باغ در یک زمین به شکل مستطیل شکل گرفته است که دارای مساحت 5.5 هکتاری می باشد. سر در این باغ بسیار زیبا است. بناهای این باغ از کوشک اصلی که همان سکونتگاه دائمی می باشد شکل گرفته است. سردر خانه در قسمت ورودی باغ قرار دارد که به صورت خطی شکل گرفته است و دارای دو طبقه می باشد. در طبقه بالای این سردر اتاق هایی ساخته شده است که برای پذیرای از مهمان و برای زندگی طراحی شده اند. علاوه بر این سردر یک مکان به نام عمارت شاه نشین نیز طراحی شده است که دارای حمام می باشد. امروزه این قسمت عمارت شاه نشین به عنوان یک رستوران مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید آنلاین بلیط پرواز خارجی

 باغ شاهزاده کرمان

سرسبزی باغ شاهزاده

اولین چیزی که در لحظه ورود به باغ چشم هر بیننده را به خود خیره می کند سرسبزی و زیبایی باغ می باشد. به محض اینکه به باغ شاهزاده وارد می شوید از خود سوال می پرسید این همه سرسبزی از کجا می باشد. آبی که در این باغ جریان دارد از قنات و رودخانه تیگران می آید. منبع اصلی این باغ برف های ارتفاعات کوه جوپار می باشد. این اب از قسمت مرتفعی از باغ جریان پیدا می کند و بعد طوری هدایت می شود که بتواند تمامی درختان زیبا و سر به فلک کشیده این باغ را سیراب کند. شیبی که در این باغ وجود دارد باعث می شود آب در این قسمت جریان پیدا کند.

آب در قسمت های مختلف مانند جویبارهایی در بین پیاده روهای مخصوص رفت و آمد جریان دارد. این آب در مسیر خروج خود به پایین ترین قسمت باغ می رسد و به نهرهای چهارباغ وارد می شود و از آن سمت به روستای مقسم تیگران می رود تا بتواند در مسیر خود مزارع روستاییان را نیز سیراب کند.

شگفتی های باغ شاهزاده

رقص فواره ها در این باغ از جمله زیباترین و بهترین شگفتی های این جزیره می باشند که بسیار جذاب می باشند. درختان بسیار زیادی در این باغ وجود دارد که سر به فلک کشیده اند و سرسبزی خوبی دارند. این باغ که در قلب کویر واقع شده است مانند یک نگین می باشد که چشم هر بیننده را به خود خیره می کند. در این مکان امروزه هتل و رستوران وجود دارد که شهرت زیادی دارند و بیشتر مردم دوست دارند سال نو را در این مکان دلچسب جشن بگیرند.

نظرات کاربران