عجایب هفتگانه قشم

شناخت زیبایی های عجایب هفتگانه قشم

عجایب هفتگانه قشم

شاید کمتر کسی وجود داشته باشد که درباره عجایب هفتگانه قشم نشنیده باشد. جزیره زیبای قشم در جنوب کشور قرار دارد و یکی از جزیره های پهناور کشور می باشد. عجایب هفتگانه قشم به هفت جاذبه اصلی قشم گفته می شود که در آنها زیبایی ها بسیار زیادی نهفته است. این جزایر عجایب هفتگانه شامل ژئو پارک، جنگل های حرا، غار نمک، تنگه چاهکوه، بام قشم، دره ستاره ها و زیستگاه لاک پشت ها می شود. با ما همراه شوید تا کمی با این جزایر زیبا آشنا شوید.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

خرید آنلاین بلیط هواپیما

عجایب هفتگانه قشم

ژئو پارک قشم یکی از عجایب هفتگانه قشم

یکی از عجایب هفتگانه قشم ژئو پارک می باشد. اولین و تنها ژئو پارکی که در کل ایران و حتی در خاورمیانه شناخته شده است، پارک ژئو در قشم می باشد. در  این پارک شاهد چند پدیده زیبای زمین شناسی، تاریخی، طبیعی، میراث فرهنگی و زیستی هستیم. این پارک در سال 2006 به عنوان یکی از پارک های ژئو در فهرست جهانی به ثبت رسیده است. در این پارک زیبا یک موزه وجود دارد که تصاویر زیبایی از حیات وحش در آن به نمایش گذاشته شده است. این پارک در نزدیکی پارک حرا قرار دارد که گونه حیوانی زیادی در آن وجود دارد. این یکی از منحصر بفرد ترین عجایب هفتگانه قشم می باشد.

jungle.gheshm

جنگل های حرا قشم

یکی از زیباترین پدیده های عجایب هفتگانه قشم جنگل های حرا می باشد. در این جنگل درختانی با ارتفاع 3 تا 6 متر وجود دارد که دارای برگ های سبز روشنی هستند که ریشه آنها در آب های شور قرار دارد. درختان جنگل حرا در زمان مد سر به زیر آب می برند و در هنگام جزر از آب خارج می کنند. به این درختان می توان یک کارخانه تصفیه کن آب شیرین گفت چرا که آب شور را جذب و نمک را دفع می کنند.

تور لحظه آخری دبی

عجایب هفتگانه قشم

غار نمک

از دیگر جاذبه های عجایب هفتگانه قشم می توان به غار نمک اشاره کرد. یکی از مناطق بلند جزیره قشم کیش کوه می باشد که به آن کوه نمکدان نیز می گویند. این کوه در قسمت جنوبی جزیره واقع شده است که یکی از بلندترین منطقه های جزیره می باشد. گفته می شود که تنفس در هوای این غار برای افرادی که دچار بیماری آسم هستند مفید می باشد.

 عجایب هفتگانه قشم

تنگه چاهکوه

یکی دیگر از عجایب هفتگانه قشم این تنگه زیبا می باشد. یک روستا به نام چاهکوه در جزیره قشم قرار دارد که دارای دو دره می باشد. این دو دره عمود بر هم هستند و دارای دیواره های عمود می باشد. بر روی دیواره های این دره ها شیارها و حفره های بسیار زیادی وجود دارد که حاصل فرسایش می باشد. این فرسایش ها بر اثر ریزش باران های اسیدی و حرکت و جریان آب روی داده است. وجود حفره های کروی و بیضی در قسمت های مختلف دیواره ها زیبایی این تنگه را محسور کننده کرده است.

عجایب هفتگانه قشم

دره ستاره ها قشم

یکی دیگر از عجایب هفتگانه قشم دره ستاره ها می باشد. این دره یکی از زیباترین نمونه های فرسایشی در جزیره می باشد. شکل این دره  بسیار خاص و منحصر بفرد می باشد و همین شکل آن باعث ایجاد صداهای مختلفی در آن می شود. در زمان وزش باد و گردش هوا، هوا در آن جریان پیدا می کند و صداهای زیادی تولید می شود.

تور ترکیه لحظه آخری

عجایب هفتگانه قشم

زیستگاه لاک پشت ها

از دیگر عجایب هفتگانه قشم می توان به زیستگاه لاک پشت ها اشاره کرد. در جزیره قشم سواحل شنی بسیار زیادی وجود دارد که یک مکان بسیار مناسب و ایده آل برای تخم گذاری لاک پشت ها می باشد. در فصل بهار شاهد حضور تعداد زیادی از لاک پشت ها در این جزیره هستیم که این مکان را برای تخم گذاری خود انتخاب کرده اند. در شب هایی که درخشش نور ماه در بالای سر دیده می شود می توان شاهد حضور لاک پشت ها در این جزیره بود. در این آبهای زیبا 5 تا 8 گونه از لاک پشت های دنیا وجود دارند و این زیستگاه را برای زندگی خود انتخاب کرده اند.

gheshm

بام قشم

یکی از بلندترین قسمت های جزیره قشم، بام قشم می باشد. این بام دارای چشم انداز های بسیار زیبا و حیرت آور است که کمتر جایی مانند آن را دارد. زمانیکه در بالای این بالا هستید می توانید از جنگل های حرا، سواحل شمالی خلیج فارس دیدن کنید و لحظات منحصر بفردی را برای خود و اعضای خانواده خود ثبت کنید.

عجایب هفتگانه قشم از جمله بهترین و زیباترین جاذبه های گردشگری جزیره قشم هستند که طرفداران زیادی دارند. امروزه گردشگران و توریستان بسیار زیادی از گوشه و کنار دنیا برای بازدید از عجایب هفتگانه قشم راهی این جزیره زیبا می شوند و از جاذبه های آن دیدن می کنند. عجایب هفتگانه قشم یکی از زیباترین پدیده های روی زمین می باشند.

نظرات کاربران