آشنایی با فرودگاه سابیها استانبول

آشنایی با فرودگاه سابیها استانبول، فرودگاه بین المللی ترکیه

فرودگاه سابیها استانبول یکی از سه فرودگاه های بین المللی استانبول است. استانبول بزرگترین و قدیمی ترین شهر ترکیه، اروپا و آسیا را به هم وصل می کند. فرودگاه در جنوبی ترین بخش شهر واقع شده و 45 کیلومتر با مرکز شهر فاصله دارد. فرودگاه سابیها استانبول در قسمت آسیایی شهر دو قاره ای قرار دارد و بعد از فرودگاه آتاتورک، دومین فرودگاه معروف ترکیه است که مسافرات تور ترکیه لحظه آخری از طرفداران آن هستند. این فرودگاه بین المللی مرکز پرواز های مختلف به بزرگترین شهر های جهان می باشد. تاسیسات فرودگاه به نام دختر خوانده مصطفی کمال پاشا به نام سابیها گوکچن نامیده شده است. وی اولین زن به عنوان خلبان جنگنده در دنیاست.

فرودگاه سابیها استانبول

فرودگاه سابیها استانبول به این دلیل ساخته شد، چون فرودگاه بین المللی آتاتورک ظرفیت کافی برای پرواز های داخلی و هم خارجی نداشت. فرودگاه بین المللی آتاتورک نیز در سمت اروپایی و به فاصله 63 کیلومتری استانبول قرار گرفته است. ظرفیت ترمینال بین المللی فرودگاه سابیها استانبول 3 میلیون مسافر و ظرفیت ترمینال داخلی آن 0.5 میلیون مسافر در سال بود. در سال 2010، فرودگاه حدود 11.129.472 مسافر به خود دید، افزایشی 71 درصدی نسبت به سال 2009. فرودگاه سابیها تصمیم دارد در سال 2023 نزدیک 25 میلیون مسافر را در خود جای دهد. اما هم اکنون قابلیت اداره بیش از 31 میلیون مسافر را دارد.

فرودگاه سابیها استانبول بهترین فرودگاه جهان

فرودگاه سابیها استانبول در سپتامبر 2010 به عنوان بهترین فرودگاه جهان در کنگره هواپیمایی World Low Cost انتخاب شد. جوایز دیگری که فرودگاه در سال 2010 نصیب خود کرد: موفق ترین سرمایه گذاری توریسم ترکیه 2010، یک جایزه بسیار ستودنی از Routes Europe، جایزه توسعه ترافیک فرودگاه از آژانس خبری ایرلاین و وبسایت تحلیل شبکه anna.aero. فرودگاه سابیها استانبول همراه با 28 میلیون مسافر و 206 پرواز در سال 2015، سومین فرودگاه بین المللی پرتردد بعد از فرودگاه های بین المللی لندن و هند در جهان می باشد.

فرودگاه سابیها استانبول
چطور از مرکز شهر به فرودگاه سابیها استانبول برویم؟

این فرودگاه، در 45 کیلومتری مرکز شهر واقع شده است و به طور 24 ساعته مشغول به فعالیت است. تاکسی های دربستی شاتل از فرودگاه همیشه در حال خدمت رسانی بوده و کرایه آنها از 23 دلار تا 150 دلار می باشد. مدت زمان سفر با تاکسی حدود 30 دقیقه است.

اتوبوس شاتل HavaBus از هر 30-5 دقیقه به سمت مرکز شهر، میدان تکسیم در حال رفت و آمد بوده و کرایه آن 5-4 دلار می باشد. مدت زمان مسافرت، 1 ساعت و 40 دقیقه است. وسیله دیگر برای رفت و آمد اتوبوس و مترو می باشد. اتوبوس A.S و IETT استانبول هر 15 دقیقه یک بار مسافران را به مرکز شهر انتقال می دهد. هزینه این اتوبوس 6-3 دلار می باشد. اتوبوس شماره 251 و مترو هر 30-5 دقیقه در حال نقل مکان به مرکز شهر هستند. کرایه سفر با این وسیله های نقلیه 4-3 دلار بوده و مدت زمان سفر تقریبا 2 ساعت می باشد.

 

چطور از مرکز شهر به فرودگاه سابیها استانبول برویم؟

فرودگاه سابیها استانبول گرانترین فرودگاه در ترکیه

فرودگاه سابیها استانبول نسبت به دیگر فرودگاه ها به مرکز شهر نزدیکتر است. فرودگاه شامل هر دو پرواز های داخلی و خارجی می باشد. نقل مکان به دیگر نقاط شهر از طریق خدمات شاتل، اتوبوس و تاکسی امکان پذیر است. هزینه کرایه حمل نقل عمومی، بلیط هواپیما و هتل خیلی گران می باشد. اما اگرچه فرودگاه سابیها نسبت به فرودگاه بین المللی آتاتورک هزینه های بالایی دارد، ولی باز در نظر مسافران بهترین انتخاب است.

فرودگاه سابیها استانبول گرانترین فرودگاه در ترکیه

مراکز خرید و رستوران در فرودگاه سابیها استانبول

فرودگاه سابیها استانبول تعداد زیادی فروشگاه و رستوران دارد. در فروشگاه های آن می توانید برای اقوام و دوستان خود هدیه و سوغاتی بخرید. همچنین کافه ها و رستوران های زیادی برای صرف غذا و نوشیدنی وجود دارند. از فروشگاه های فرودگاه سابیها می توان موارد زیر را نام برد:

D&R، بازار جدید، بازار portes و هدایا، فروشگاه هدیه superstore، واتسان، فروشگاه هدیه آلتیس، سلین سیلور، Area Shop، بوفه سالکیم، بازار استانبول، کارتال یوواسی، بازار Dolunay، جواهری زمرد، گل فروشی، ترکسل، وودافون و غیره.

رستوران ها و کافه های موجود در فرودگاه سابیها عبارتند از:
کافه استانبول، کافه Drive Inn، مک دونالد، مک کافه، برگر کینگ، کافه مادو، استاربوک، اوستا دونرجی و خیلی کافه های دیگر.

[cn-suggest-posts sts=”معرفی پرواز های منتهی به استانبول” stl=”https://deltaban.com/introducing-flights-to-istanbul/” sbs=”بلیط هواپیما استانبول” sbl=”https://deltaban.com/flights/istanbul-airline-ticket/”]

مراکز خرید و رستوران در فرودگاه سابیها استانبول

فرودگاه سابیها مجهز به وای فای

فرودگاه سابیها استانبول برخلاف فرودگاه آتاتورک، در مناطقی تعیین شده با پرداخت هزینه، امکان استفاده از وای فای را به مسافران می دهد. البته کیوسک های اینترنتی هم برای مسافران محیا است. فرودگاه سابیها یک ترمینال دارد بنابراین می توانید به آسانی با پای پیاده اطراف فرودگاه را بگردید.

WiFi

تبادل ارز و خودپرداز از دیگر امکانات فرودگاه سابیها

فرودگاه سابیها استانبول شامل خدمات بانکی و تبادل ارز هم می باشد. ایش بانک و بانک Yapi Kredi تمام خدمات بانکی را به طور کامل ارائه می دهند. بانک های دیگر هم در تمامی نقاط فرودگاه دارای خودپرداز هستند. برای تبادل ارز به کیوسک های موجود در داخل ساختمان ترمینال مراجعه کنید.

ATM

مهمترین خطوط هواپیمایی در فرودگاه سابیها

فرودگاه سابیها استانبول میزبان مهمترین خطوط هوایی جهان است. ایر ماروک عربستان، ایر ماناس، آنادولوجت، اطلس گلوبال، هواپیمایی آذربایجان، ایرلاین بوتا، فلای دبی، ایرلاین آلمان وینگز، ایرلاین عراق، رویال وینگز، سان اکسپرس، ترکیش ایرلاین، ایرلاین زاگرس، ایرلاین امارات، ایرلاین قطر، واتانیا، نیل ایر، پوبدا و غیره.

مهمترین خطوط هواپیمایی در فرودگاه سابیها

آیا فرودگاه سابیها به مراکز توریستی شهر نزدیک است؟

فرودگاه سابیها استانبول نزدیکترین فرودگاه به مرکز شهر است. البته برای سریعتر رسیدن بایستی از وسیله های نقلیه شاتل استفاده کنید که مقداری گران هستند. جاذبه های گردشگری زیادی نزدیک فرودگاه وجود دارند. از جمله: حاجی صوفیا، مسجد سلطان احمد، بازار بزرگ، کاخ Topkapi، میدان تقسیم، برج گالاتا، کاخ دولماباحجه، بازار ادویه جات، کلیسای چورا، گلدن هورن، پل گالاتا و خیلی مکان های دیدنی دیگر.

از فرودگاه سابیها چطور به میدان تقسیم برویم؟

با استفاده از اتوبوس های HavaBus موجود در فرودگاه سابیها استانبول می توانید به میدان تقسیم بروید. اتوبوس ها از ساعت 04:00 تا 01:00 بامداد مشغول به کار هستند. محل پیاده کردن مسافران در پارک قاضی کمی بالاتر از میدان تقسیم می باشد. هزینه سفر حدود 18 لیر و زمان سفر بسته به حجم ترافیک تا 90 دقیقه طول خواهد کشید.

از فرودگاه سابیها چطور به میدان تقسیم برویم

نزدیکترین هتل ها به فرودگاه سابیها

نزدیکترین هتل به فرودگاه سابیها استانبول، هتل سابیها در داخل فرودگاه می باشد. هتل سابیها، اتاق های مدرن و شیکی را به مسافران ارائه می دهد. مهمانان می توانند با استفاده از پیشخوان ها اطلاعات پروازی را آنلاین بررسی کنند. اتاق های هتل مجهز به عایق صدا، تهویه هوا، مبلمان مدرن، تلویزیون های الی سی دی همراه با ماهواره می باشند. در هتل سرویس دهی به طور منظم و 24 ساعته ارائه داده می شود. هتل سابیها یک رستوران با منو غذاهای لذیذ بین المللی دارد. بعد از صرف غذا می توانید در یک فضای آرامش بخش نوشیدنی میل کنید.

تل از نظر مسافران یک مکان ایده آل با هزینه های مناسب برای اقامت است. در نزدیکی هتل نیز می توانید از رستوران، دریا و سوپرمارکت بهره مند شوید. آنچه بیشتر مورد پسند مسافران هتل است: صبحانه، موقعیت هتل، اتاق های لوکس، اتوبوس رایگان شاتل از فرودگاه و بالعکس. از دیگر امکانات هتل میتوان به موارد زیر اشاره کرد:
وای فای رایگان، خدمات رایگان شاتل به فرودگاه، مرکز اسپا، باشگاه فیتنس، پارکینگ رایگان، اتاق های مخصوص خانواده

[cn-suggest-posts sts=”مهم ترین نمایشگاه های استانبول در ماه آگوست” stl=”https://deltaban.com/important-istanbul-fairs-in-august/” sbs=”رزرو آنلاین بلیط پرواز خارجی” sbl=”https://deltaban.com/flights/”]نزدیکترین هتل ها به فرودگاه سابیها
بیمارستان های نزدیک فرودگاه سابیها

فرودگاه سابیها استانبول نزدیک به بیمارستان آدا طب و Emsey می باشد. هر دو بیمارستان در فاصله 3.8 کیلومتری فرودگاه قرار دارند. همچنین بیمارستان Ersoy در فاصله 3.2 کیلومتری از فرودگاه سابیها قرار گرفته است.
شماره تماس ضروری با هتل سابیها:
090-216-588-88-88

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران