کاخ رزیدنس مونیخ

شکوه و جلال کاخ رزیدنس مونیخ

معرفی کاخ رزیدنس مونیخ

کاخ رزیدنس مونیخ یکی از کاخ های تاریخی و باستانی این شهر می باشد. کاخ رزیدنس مونیخ خانه ی رسمی پادشاه باواریا از سال 1385 تا 1918 بود. تاریخچه این کاخ به پیچیدگی معماری آن می باشد، اما قطعاً یکی از مکان هایی است که باید هر گردشگر از آن دیدن کند و آن را در لیست برنامه های بازدید خود قرار دهد. این کاخ یکی از کاخ های شناخته شده در شهر مونیخ می باشد که دارای جذابیت و جاذبه های بسیار زیادی است. با ما همراه شوید تا درباره کاخ رزیدنس مونیخ کمی اطلاعات کسب کنید.

 

 کاخ رزیدنس مونیخ

 

تاریخچه کاخ رزیدنس مونیخ

کاخ رزیدنس مونیخ در سال 1385 ساخته شد و به عنوان Neuveste شناخته شد. اولین مستأجری که در این کاخ اقامت داشت دوک استفان 3 بود که از سال 1375 تا سال 1392 سطنت کرد و حکمفرمای شهر بود. کاخ رزیدنس مونیخ زمانی که تحت تصدی دوک ویلهلم پنجم بود گسترش و توسعه یافت. توسعه و گسترش کاخ رزیدنس مونیخ از سال 1508 تا سال 1550 انجام شد. قسمتی از این گسترش شامل ساخت یک سالن رنسانس باشکوه و باستانی بود. هر سلطان و پادشاهی که به این کاخ انتقال می یافت به نظر می رسد که یک اتاق و یا اینکه دو اتاق به این اقامتگاه باشکوه و مجلل اضافه می کرد. در کنار این اتاق ها، حمام ها و سرویس های بهداشتی و گالری ها، آپارتمان ها، میدان های مخصوص، فواره ها و باغ ها نیز اضافه می شد.

 

 کاخ رزیدنس مونیخ

 

زیبایی کاخ رزیدنس مونیخ

در طی سال ها و قرن ها بر اساس تغییراتی که بر روی آن انجام شد زیبایی این کاخ چند برابر شد. گفته شده است که اگر به کاخ رزیدنس از یک سمت نزدیک شوید، فکر می کنید که این کاخ یک پالادیان است. اما اگر از یک سمت دیگر به این کاخ نگاه کنید و به آن نزدیک شوید، احساس خواهید کرد که این سبک معماری شبیه ایتالیایی ها است و یا اینکه شبیه رنسانس آلمان می باشد. زیبایی های کاخ رزیدنس مونیخ فقط در بیان تمام نمی شود و فقط باید این بنای تاریخی بسیار زیبا را از نزدیک دید و از این بنای تاریخی لذت برد.

 

 کاخ رزیدنس مونیخ

 

نابودی و ساخت دوباره کاخ رزیدنس مونیخ

با وجود اینکه این کاخ دوران عطف بسیار زیادی داشت، اما در دوران های با شکست هایی نیز رو به رو شد. در طی جنگ جهانی دوم رزیدنس تقریبا به طور کامل نابود شد و به ویرانه ای تبدیل شد اما شاهکارهای زیادی که در این کاخ وجود داشت قبل از اینکه بمب ها به کاخ برخورد کنند، به یک مکان امن انتقال داده شده بودند. بازسازی این کاخ در سال 1945 شروع شد. سرانجام یک سالن کنسرت به جای اتاق سلطنتی لیودوینگ یک قرار گرفت و کاخ به عنوان یک موزه در سال 1958 دوباره بازگشایی شد.

 

munich

 
کاخ رزیدنس و موزه امروزی

امروزه موزه رزیدنس بخش جنوی غربی کاخ را اشغال می کند و شامل 120 اتاق پر از آثار هنری، مبلمان های شیک و بقیه گنجینه های زیبا و مجلل می شود. Antiquarium نقاشی های دو قرن شانزدهم و هفدهم را با غرور نشان می دهد. گالری Ancestral خانواده ویتلزباچ سلطنتی را به تصویر می کشد که در چارچوب حکاکی شده طلایی قرار داده شده است. در گالری Porcelain قالیچه های شرقی، ظروف چینی و … را می توانید پیدا کنید.

 

سایر قسمت های کاخ رزیدنس مونیخ

یک بارگاه زیبا در داخل موزه وجود دارد که در سال 1603 توسط هانز کرومپر ساخته شد. حیاط های این کاخ غار رنگارنگی را برجسته می کند که با کریستال ها و صدف های حلزونی تزئین شده اند.

این موزه هر روز باز است و افرادی که زیر سن 15 سال هستند می توانند به صورت رایگان از موزه بازدید کنند. هزینه ورودی این کاخ بسیار منصفانه و ارزان می باشد و هر فردی که در شهر حضور دارد می تواند از این مکان بازدید کند. حتماً در زمان حضور خود در کاخ رزیدنس مونیخ چند ساعت را برای بازدید از این کاخ اختصاص دهید تا بتوانید از تمامی جاذبه ها و قسمت های دیدنی آن بازدید کنید.

شهر مونیخ آلمان دارای زیبایی های بسیار زیادی است که می توان روزها و ساعت ها از تمامی جاذبه های این شهر بازدید کرد. اگر تصمیم به سفر به مونیخ آلمان را دارید می توانید وارد سایت دلتابان شوید و از تمامی مکان های گردشگری این مکان آگاه شوید. در این سایت می توانید با تمامی هتل های عالی و با کیفیت شهر مونیخ آشنا شوید و اقامتی رویایی در این شهر زیبا و تاریخی داشته باشید.

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران