دره راگه کرمان

جذابیت منحصر به فرد دره راگه کرمان

فهرست مطالب

جاذبه های گردشگری شهر کرمان بسیار زیاد و حیرت آور هستند و سفر عالی را برای گردشگران ایجاد می کنند. دره راگه کرمان یکی از زیبایی های ناشناخته این شهر است که کمتر کسی با آن آشنایی دارد. دره راگه کرمان یکی از زیبایی های طبیعی این استان می باشد که در نزدیکی شهر رفسنجان قرار گرفته است. این دره یکی از شگفتی های طبیعی ایران است که دارای چشم اندازهای زیادی می باشد. با ما همراه شوید تا درباره دره راگه کرمان کمی اطلاعات بدست آورید.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

تور ارزان مشهد

 دره راگه کرمان

دره راگه کرمان

یکی از جاذبه های گردشگری استان کرمان دره راگه می باشد. دره راگه کرمان در نزدیکی شهر رفسنجان قرار دارد. جالب است بدانید که در میان این دره باشکوه یک رود به نام گیودری وجود دارد که آبی روان در آن جریان دارد. بر اساس گفته های کارشناسان این دره احتمالا بر اساس فرسایش به وجود آمده است. آنها باور دارند که فرسایش های آب و باد زیادی در این منطقه رخ داده است که امروزه هم این روند ادامه دارد. گردشگران وقتی در عمق دره قرار می گیرند احساس می کنند که صخره هایی با ارتفاع بسیار زیاد آنها را محاصره کرده است. بر اساس مطالعات زمین شناسی این دره قدمت زیادی دارد و احتمالا به 2000 سال قبل برمی گردد.

تور ارمنستان ارزان

راگه کرمان

مسیر حرکت به سمت دره راگه

یکی از ویژگی های عالی دره مسیر حرکت به سمت آن می باشد. برای رسیدن به دره یک مسیر رودخانه وجود دارد که قسمتی از آن توسط صخره های بلند پوشانده شده است. مسافرین و گردشگران برای حرکت به سمت دره باید قسمتی از راه را از داخل آب حرکت کنند تا بتوانند به دره برسند. شما نیز اگر جزو آن دسته افرادی هستید که می خواهید از دره راگه کرمان بازدید کنید باید وسایل، کفش و لباس مناسب به همراه داشته باشید تا بتوانید از این مسیر به راحتی عبور کنید.  

خرید پرواز چارتر

 دره کرمان

عظمت و شکوه دره راگه کرمان

همانطور که گفته شد دره راگه یکی از دره های ناشناخته است و کمتر کسی با آن آشنایی دارد. در پی اکتشافات معدنی به وجود این دره زیبا پی برده شد. دره راگه دارای عظمت و شکوه زیادی است. این دره دارای عرض 180 متری، عمقی برابر با 70 متر و طول 20 کیلومتری می باشد. دره راگه کرمان دارای 36.000 هکتار مساحت می باشد که در تمامی مسیر با صخره های غول پیکر روبرو خواهید شد. صخره های نوک تیز و شکل گرفته ای که به دلیل فرسایش آب و باد بوجود آمده اند توانسته اند یکی از از زیباترین چشم اندازهای طبیعی و منحصر به فرد در ایران و جهان را ایجاد کنند.

kerman.city

مخروط های نوک تیز دره راگه کرمان

در دره راگه شاهد وجود شگفتی های زیادی خواهید بود. مخروط های نوک تیز و کله قندی، ستون ها و تیغه های زیادی در اطراف این منطقه وجود دارد. در بعضی از نقاط دیواره ها و تیغه های دره چنان شکل گرفته اند که دارای ارتفاعی برابر با 100 متر هستند. از میان این دره به بالا که نگاه می توانید به عظمت این صخره و تیغه های سنگی پی خواهید برد.

حیات وحش دره راگه کرمان

یکی از بهترین ویژگی های دره راگه وجود حیات وحش منحصر به فرد در اطراف دره می باشد که می توان گونه های زیاد و جالبی را در آن دید. در دره راگه کرمان پرندگان زیادی مانند انواع کبک و عقاب دیده شده اند که در این منطقه زندگی می کنند. البته بر اساس گفته های محلی ها آهوهایی زیبایی نیز در این منطقه وجود دارد که طبیعت و مجموعه حیات وحش این منطقه را زیباتر کرده اند.

امروزه که این منطقه شناخته شده دره راگه به خاطر شرایط آب و هوای بسیار عالی و خوب یکی از چشم اندازهای منحصر به فرد این منطقه می باشد و گردشگران زیادی از آن بازدید می کنند. بهترین زمان سفر به دره راگه اواخر فصل تابستان و اول پاییز می باشد.

زمانیکه هوا کمی رو به خنکی می رود، آب و هوای دره بسیار ایده آل و مناسب می باشد. در سفر به این منطقه بهتر است یک راهنما به همراه داشته باشید تا با آشنایی کامل به این منطقه شما را به دیدن چشم اندازهای آن ببرد. روستای دستکند میمند در نزدیکی این دره قرار دارد و بهتر است در زمان بازدید از این مکان سری به این روستا بزنید و از زیبایی های آن نیز دیدن کنید. در سفر خود به دره راگه کرمان حتما یک دوربین با خود ببرید زیرا می توانید عکس های فوق العاده ای را به یادگار با خود ببرید.

نظرات کاربران