قلعه پرتغالی ها
16 آذر 1397
قشم

جاذبه قلعه پرتغالی ها در جزیره قشم

آشنایی با جاذبه قلعه پرتغالی ها در قشم

جزیره قشم دارای جاذبه های تاریخی و فرهنگی بسیار زیادی می باشد که قلعه پرتغالی ها یکی از بهترین جاذبه های این شهر می باشد. همواره قلعه پرتغالی های در بیشتر مناطق حاشیه ای خلیج فارس وجود دارد و زیبایی منحصر به فردی به مناطق اطراف داده اند. یکی از این قلعه ها در جزیره قشم قرار دارد که یکی از بهترین جاذبه های این جزیره می باشد. این مکان باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی بسیار زیادی شده است. این قلعه یکی از زیبایی های جزیره قشم می باشد.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

 رزرو هتل ارزان

قلعه پرتغالی ها

قلعه پرتغالی ها

همانطور که از نام این قلعه مشخص است این قلعه توسط پرتغالی ها ساخته شده است. این قلعه دارای مساحت بیش از 2000 متر مربع می باشد که سنگ های بکار رفته در ساخت آن از جنس آهک و گچ است. این قلعه راست گوشه می باشد و دارای 4 برج در چهار گوشه است. در طی یک قرن چندین بار حکمرانان مختلف به استحکامات این برج افزوده اند. این قلعه که در قشم واقع شده است کاربردهای متفاوت دارد و از آن در گذشته به عنوان یک انبار بزرگ استفاده می کردند که محل نگهداری مهمات و سلاح های بسیار زیادی بوده است. از این سلاح ها در مواقعی که دشمن به دژها حمله می کرد استفاده می کردند.  این قلعه در گذشته مانند یک پل ارتباطی با قلعه هرمز بوده است که خدمات و تدارکات به آن فرستاده می شد.

 خرید بلیط چارتر

قلعه پرتغالی ها در قشم

ساخت دیوارها و برج های قلعه در قشم

این قلعه دارای دیوارهایی محکم و برج هایی در چهار طرف خود می باشد. تمامی دیوارهای این برج دارای قطری برابر با 3.5 متر است. برج های این قلعه دارای ارتفاع 12 متر هستند و در چهار قسمت این قلعه ساخته شده اند. دلیل استحکام زیاد این قلعه این است که از آن برای ذخیره اسلحه، نگهداری زندانی ها و مقرهای فرماندهی استفاده شده است. البته در این قلعه می توان سرباز خانه ها، کلیسا برای عبادت، تالارها و آب انبار بزرگی را نیز دید که به شکوه و عظمت این قلعه می افزایند.

 تور لحظه آخری مشهد

قلعه پرتغالی ها در جزیره قشم

عبادتگاه های قلعه 

جالب است بدانید که در قلعه پرتغالی ها کلیساها و عبادتگاه هایی ساخته شده است. در این استحکامات کلیساها محل عبادت سربازان و فرماندهان بوده است. برای ساخت این کلیساها از دو ردیف ستون سنگی استفاده شده که ستون ها دایره ای شکل هستند. این ستون های سنگی زیبایی منحصر به فردی دارند و چشم هر بیننده را به خود خیره می کنند. چرا که ستون های سنگی شکل با قوس هایی از سنگ های مرجانی تراش خورده اند و جذابیت بسیار زیادی را ایجاد کرده اند. امروزه این ستون های سنگی تراش خورده یکی از بهترین زیبایی های این قلعه هستند و به عنوان یکی از زیبایی های قلعه شناخته می شوند.

gheshm

تونل زیر قلعه

در سال 1387 یک تونل در زیر قلعه قدیمی قشم کشف شد. این تونل محل و راه فراری برای تمامی فرماندهان و نیروی های نظامی قلعه بود که نه تنها برای فرار، بلکه برای نگهداری مهمات از آن استفاده می شده است. وسعت این تونل 3 کیلومتر می باشد که از خود قلعه تا میدان سعدی شهر ادامه دارد. البته بر اساس نشانه ها و مدارک تاریخی گفته شده است که این تونل تا غارهای خربس ادامه دارد و به این مکان راه دارد.

قلعه پرتغالی ها در جزیره قشم

جزیره قشم یکی از شهرهای جنوبی کشور است که در استان هرمزگان قرار دارد. جزیره قشم در تنگه هرمز واقع شده است که بزرگ ترین جزیره ایران محسوب می شود. جاذبه های گردشگری این جزیره بسیار زیاد هستند که باعث جذب گردشگران داخلی و خارجی زیادی می شود. در طی سال های اخیر در این جزیره امکانات تفریحی و اقامتی زیادی برای راحتی مسافرین ساخته شده است که فرصت خوبی را برای اقامت گردشگران ایجاد می کنند. مسافرین در این جزیره می توانند از غارها، دلفین های آبی، دره ها و جنگل ها بازدید کنند که یکی از این زیبایی ها قلعه می باشد. قلعه پرتغالی ها دارای قدمت بسیار زیادی است که امروزه محلی برای بازدید گردشگران شده است.

قلعه پرتغالی ها در جزیره قشم قرار دارد و  برای بازدید از آن باید به بندر لافت در این جزیره رفت. قلعه پرتغالی ها در قسمت شمالی قشم واقع شده است که به راحتی می توان به آن دسترسی پیدا کرد. این قلعه یکی از زیباترین جاذبه های جزیره قشم می باشد که با قدمت زیاد خود توانسته است به یکی از مکان های محبوب در قشم تبدیل شود.

با آژانس دلتابان در سفرهای داخلی همراه باشید تا لحظاتی خاطره انگیز را ثبت کنید.

نظرات کاربران