مکان های دیدنی بوداپست
22 آذر 1397
تور ماه عسل

آشنایی با مکان های دیدنی بوداپست

بوداپست پایتخت کشور مجارستان است که بسیاری از افراد این شهر را به عنوان مقصد خود برای ماه عسل انتخاب می کنند. در این مطلب قصد داریم برخی از مکان های دیدنی بوداپست را به شما معرفی کنیم تا در سفر به بوداپست بتوانید از بهترین و دیدنی ترین مکان های بوداپست دیدن کنید.

قلعه هیل و قلعه بودا از معروف ترین مکان های دیدنی بوداپست

قلعه هیل یکی از قلعه های مشهور کشور مجارستان است که آثار تاریخی و موزه های بسیار زیادی در آن قرار دارد، بیشترین جذابیت این قلعه مربوط به قلعه بودا می باشد که در قرن 13 میلادی با هدف حفاظت از قلعه هیل در مقابل حملات مغول ها و تاتارها ساخته شده است. این قلعه در جنگ جهانی دوم به شدت آسیب دید ولی بعدها مورد بازسازی قرار گرفت. امروزه گالری مجارستان که در این قلعه قرار دارد تبدیل به یکی از پرطرفدارترین و دیدنی ترین مکان هایبوداپست شده است. همچنین موزه تاریخ بوداپست نیز در این قلعه است که می توانید از آن دیدن کنید.

دلتابان ارائه دهنده کلیه خدمات گردشگری اعم از تور های داخلی و خارجی آماده است تا سفر های داخلی و خارجی شما عزیزان به شما خدمت رسانی کرده و لحظات به یادماندنی برای شما رقم بزند، تور ترکیه ، تور پاتایا ، تور گرجستان ، تور ارمنستان تور های خارجی پر طرفدار و تور های مشهد و کیش از تور های داخلی محبوب برای گردشگران است ، اطلاعات تکمیلی را در لینک زیر دنبال کنید.

تور ترکیه ارزان

مکان های دیدنی بوداپست

کلیسای Matthias

از دیدنی ترین مکان های بوداپست که می توانید در ماه عسل خود از آن دیدن کنید کلیسای Matthias می باشد. این کلیسا در سال 1269 ساخته شده است،. نکته جالب توجه درباره ی کلیسای ماتیاس این است که در دوران حکومت ترکیه بر این کشور از آن به عنوان مسجد استفاده می شد ولی بعدها با تغییر سبک این کلیسا به باروک آن را تبدیل به یک کلیسای واقعی کردند. در سال 1309 چارلز رابرت، پاشاه چارلز اول کشور مجارستان محل اقامت خود را کلیسای Matthias انتخاب کرده بود. به همین علت است که امروزه بسیاری از توریست ها این کلیسا را از جمله بهترین و جذاب ترین و دیدنی ترین مکان های بوداپست می دانند.

تور ترکیه لحظه آخری

church

میدان Trinity

این میدان به عنوان میدان مرکزی قلعه هیل یکی از دیدنی ترین مکان های دیدنی بوداپست می باشد. ستون طاعونی بسیار بزرگی که در سال 1714 بر روی آن قرار داده شده است باعث شده است که این میدان تبدیل به یکی از زیباترین میدان ها و مکان های جذاب بوداپست شود. در اطراف میدان Trinity می توانید برخی دیگر از مکان های بوداپست همچون تالار قدیمی بودا، بالکن Oriel و برج های کوچک را نیز مشاهده کنید.

تور لحظه آخری دبی

مکان های دیدنی

کلیسای سنت استفان از بهترین مکان های دیدنی

کلیسای سنت استفان در بوداپست به عنوان کلیسای جامع این شهر شناخته می شود، یکی از دلایلی که باعث شده است این کلیسا در میان بهترین مکان های جذاب بوداپست قرار گیرد، معماری فوق العاده زیبای آن است. کلیسای سنت استفان توسط سنت استفانا در سال 1851 ساخته شد اما بعد از چند سال دچار آسیب های بسیار زیادی شد که باعث شد گنبد آن به صورت کامل فرو بریزد تا این که بعد از آسیب هایی که در جنگ جهانی دوم این کلیسا دید، مسئولان شهر بوداپست تصمیم به بازسازی آن گرفتند و آن را بازسازی کردند. درون این کلیسا معبد مقدس است که در زیر شیشه های کوچکی درون کلیسا نگهداری می شود.

مکان های  بوداپست

موزه تاریخ موسیقی بوداپست

این موزه یک نمایشگاه فوق العاده ی موسیقی است که در آن می توانید بیش از 1000 ساز مختلف را از قرن 18 تا 20 میلادی مشاهده کنید. وجود ویولون های کمیاب و فوق العاده به همراه بسیاری از ابزار آلات موسیقی دیگر باعث شده است که موزه تاریخ موسیقی تبدیل به یکی از بهترین  و دیدنی ترین مکان های بوداپست شود. موزه تاریخ موسیقی دارای برنامه های کنسرت بسیار زیادی نیز می باشد که تمرکز اصلی این کنسرت ها بر روی موسیقی مجارستانی می باشد.

museum

موزه هنرهای زیبا

موزه هنر بوداپست نه تنها زیباترین مجموعه هنری در شهر بوداپست است بلکه یکی از چند گالری زیبا در قاره اروپا نیز می باشد. به همین علت است که جزء بهترین مکان های دیدنی بوداپست به شمار می آید. در این گالری بسیار زیبا می توانید آثار هنری بسیاری از هنرمندان قدیمی را مشاهده کنید. یکی از مهم ترین ویژگی های این موزه این است که در آن آثاری از هنرمندان و نقاشان ایتالیایی، اسپانیایی و حتی هلندی را نیز می توانید بیابید. این موزه فوق العاده زیبا در قرن نوزدهم میلادی ساخته شده است.

تور لحظه آخری مشهد

دیدنی بوداپست

موزه ملی مجارستان یکی از مهمترین مکان های دیدنی

موزه ملی مجارستان در سال 1802 میلادی ساخته شده است. در مقابل این این موزه می توانید بنای یادبود شاعر بزرگ و معروف مجارستانی، یانوس آرانی را مشاهده کنید. در این موزه نمایشگاه های متنوعی از جمله نمایشگاه تاج طلایی برگزار می شود. در این موزه می توانید آثار تاریخی کشور مجارستان را نیز مشاهده کنید، به همین علت است که موزه ملی مجارستان در بین بهترین مکان های دیدنی بوداپست قرار گرفته است.

نظرات کاربران