پارک آهوان کیش

معرفی پارک آهوان کیش

پارک آهوان کیش،یکی دیگر از جاذبه های گردشگری در جزیره کیش ، پارک آهوان و چشم‌ربای جزیره کیش می باشد. توریست ها و گردشگران عزیز میتوانند با خرید تور کیش یا تور ارزان کیش از این بوستان بازدید کنند و آهوان را آزادانه و در حال گشت و گذار در این مجموعه تماشا کنند.

پارک آهوان جزیره کیش

اگر به سفر های داخلی علاقمندید ، تور مشهد با هواپیما میتواند گزینه مناسبی برای شما باشد . مشهد شهری زیارتی ، سیاحتی است که سفر به آن شهر قطعا جذابیت های زیادی را به همراه خواهد داشت.

 

 

شناخت بیشتر  پارک آهوان 

پارک آهوان  در مساحتی حدودا 2 هکتار بنا شده است. این پارک در انتهای خیابان فردوسی واقع شده است. تاسیس پارک آهوان کیش به سال 1380 بر می گردد. در این بوستان 17 قفس را برای نگهداری حیواناتی مانند شیر، روباه، شغال، میمون، گوزن و انواع پرندگان نظیر طاووس، طوطی و عقاب طلایی قرار داده اند.

Kahesh-Park-kish

 

امکانات موجود در پارک آهوان 

این پارک، به نوعی باغ وحش جزیره کیش هم به شمار می آید. در این پارک علاوه بر قفس های حیوانات، امکانات دیگری هم وجود دارد. در این پارک، می توان تجهیزات اسباب بازی کودکان را هم پیدا کرد. به دلیل این که جزیره، از آب و هوای گرم برخوردار است؛در پارک آهوان  پوشش گیاهی خوبی وجود دارد. در این پارک همراه با وجود حیوانات زیبا و جذاب، 200 اصله درخت هم وجود دارد که محیط سرسبز و چشم نوازی را برای شما توریست ها و گردشگران عزیز فراهم می کند. گردشگران عزیز  به کمک ون های برقی که در نزدیکی درب ورودی قرار دارد و به کمک آن می توانند به مکان های مختلف بوستان آهوان رفته و از بخش های مختلف آن بازدید کنید.

 

نقدی بر پارک آهوان 

امکانات موجود در پارک آهوان کیش

از دیگر مسائلی که در مورد پارک آهوان  باید گفته بشود و نباید غفلت کرد این است که این پارک از سال 1390 به دلیل مسائل محیط زیستی و بهداشتی، تخریب شده است و در کنار آن یک مجتمع تجاری به نام میکا مال ساخته شده است. این پارک، تنها باغ وحش جزیره کیش می باشد که متاسفانه به آن رسیدگی نمی شود و قصد تخریب آن را دارند. اما بعضی از سایت ها برای افزایش بازدید، این پارک را فعال دانسته و گردشگران بعد از سفر به کیش، به قصد بازدید از پارک می روند و به مجموعه ای تخریب شده برخورد می کنند.  

 

اجرای طرح انتقال آهوان ساکن فرودگاه کیش به پارک آهوان

به دلیل رفتن تعدادی از آهوان به محوطه فرودگاه و گرفتار شدن در آن، در سال 1397 ماموران فرودگاه برای حفاظت از این گونه های مورد حمایت سازمان محیط زیست و حفظ امنیت پرواز های فرودگاه کیش، قصد دارند تا این آهوان را به زادگاه اصلی خود در پارک آهوان برگردانند.

سفر به این مکان میتواند بسیار جذاب و هیجان انگیز باشد . در صورتی که علاقمند به سفر های هوایی هستید میتوانید با خرید بلیط چارتر از دغدغه های سفر خود کم کنید . هم چنین برای اقامت راحت تر رزرو هتل ارزان نیز میتواند پیشنهاد خوبی باشد.

نظرات کاربران