جاذبه های گردشگری ورشو لهستان

مهمترین جاذبه های گردشگری ورشو لهستان

فهرست مطالب

معرفی ورشو

ورشو لهستان را می توانید یکی از مقاصد بی نظیر گردشگری در نظر بگیرید این شهر با داشتن تعداد زیادی از جاذبه های توریستی می تواند یک سفر به یاد ماندنی را برای شما به ارمغان بیاورد. در ادامه لیستی از جاذبه های گردشگری ورشو لهستان توسط دلتابان گردآوری شده است که می توانید به کمک آن به بهترین نقاط شهر ورشو سری بزنید و از سفر خود لذت ببرید.

بلیط هواپیما ماهان 

میدان شهر قدیمی از جاذبه های گردشگری ورشو

اگر می خواهید از بین جاذبه های گردشگری ورشو لهستان به سراغ یکی از موارد تاریخی آن بروید میدان شهر قدیمی دقیقا مقصد مناسب شما خواهد بود. قدمت این میدان در واقع به قدمت خود شهر می رسد و در زمانی که خود شهر پایه گذاری شد این میدان نیز ساخته شد که زمان آن به قرن 13 میلادی باز می گردد. بخشی از این میدان در زمان شورش ورشو در سال 1944 تخریب گردید که البته نوسازی هایی پس از آن صورت گرفت تا به همان سبک اصلی میدان حفظ شود. شما می توانید در این میدان یک فواره قدیمی قرن نوزدهمی را ببینید همچنین اطراف شما مملو از کافه ها و مغازه های مختلف می باشد که جزو مهمترین جاذبه های گردشگری لهستان به شمار می رود.

 

کاخ سلطنتی از جاذبه های گردشگری ورشو

از دیگر جاذبه های گردشگری که جزو زیباترین ها به شمار می رود کاخ سلطنتی می باشد که تشکیل شده است از تعدادی برج و چند ساختمان چوبی. این کاخ از قرن 14 در ورشو تاکنون وجود داشته است. این جا مکان جمع شدن پادشاه، وزرا و اعضا پارلمان بوده است. در حال حاضر چیزی که از قصد کنونی خواهید دید در زمان پادشاه سیگیسموند سوم در قرن 16 ساخته شده است.

در طول جنگ جهانی دوم قسمت های زیادی از این کاخ آسیب دید که مجددا مورد مرمت و بازسازی قرار گرفت. برای بازدید از این کاخ می توانید به سراغ تورهای گردشگری بروید. در این تورها شما می توانید توضیحات لازم درباره هر کدام از قسمت های کاخ را از زبان یک فرد خبره بشنوید شروع تمام بازدید ها در این کاخ نیز از تالار پادشاهان شروع می شود. پس بازدید از کاخ سلطنتی را به عنوان یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ورشو لهستان از دست ندهید.

کاخ سلطنتی از جاذبه های گردشگری ورشو

کاخ لزینکوفسکی (Lazienkowski)

در واقع کاخ ها یکی از بهترین جاذبه های گردشگری ورشو لهستان می باشند. شما می توانید یک روز کامل را در کاخ های مختلف این شهر بدون خستگی گشت بزنید و از این بخش از لهستان لذت ببرید. این کاخ نیز دقیقا از همان نوع می باشد که می تواند شما را به بخش هایی از تاریخ لهستان نزدیک کند. محل قرار گیری این کاخ در وسط دریاچه بث پارک می باشد. البته در زمان های قدیم کاربری این کاخ نیز برای خانواده سلطنتی به عنوان یک استراحتگاه در کنار دریاچه بوده است و برای شنا کردن به آن سر می زدند. این کاخ دقیقا یک مثال عالی برای سبک طراحی و معماری دوران باروک در لهستان می باشد. این کاخ در دو طبقه می باشد و در حال حاضر به عنوان یک موزه در لهستان فعالیت می کند.

کاخ لزینکوفسکی از جاذبه های گردشگری ورشو

پارک لازینکی (Lazienki Park)

اگر دوست دارید در بین بازدید از جاذبه های گردشگری ورشو لهستان کمی هوای تازه بخورید و به طبیعت گردی نیز مشغول شوید پس پیشنهاد ما بازدید از این پارک می باشد. در واقع این پارک بزرگترین پارک در این شهر باشد که می توانید در آن کاخ ها و کافه های زیادی را پیدا کنید. همچنین یک آمفی تئاتر نیز در این پارک وجود دارد. پس بازدید از این پارک تنها دیدن چند درخت و چمن نخواهد بود شما می توانید در بخش های متنوع پارک گردش کنید و یک روز هیجان انگیز را برای خود بسازید.

پارک لازینکی از

موزه ملی ورشو ؛مهمترین جاذبه های گردشگری ورشو لهستان

اگر از بین تمام جاذبه های گردشگری  به دنبال موزه هستید پس باید حتما سری به موزه ملی بزنید. افتتاح این موزه به سال 1862 باز می گردد و در واقع این موزه خانه هزاران عتیقه و آنتیک می باشد که از لهستان و البته سرتاسر دنیا به این موزه آورده شده است. بخش های متنوعی در این موزه بزرگ وجود دارد که بازدید از آن می تواند یک روز کامل وقت شما را بگیرد. پس حتما زمانی را برای بازدید از آن در نظر بگیرید که بدانید وقت به اندازه کافی دارید تا از تمام قسمت های آن دیدن کنید. موزه ملی را می توانید در لیست مهمترین جاذبه های گردشگری قرار دهید که بازدید از آن خالی از لطف نیست. 

موزه ملی ورشو

 

 

جهت بازدید برترین خدمات دلتابان به لینکهای زیر مراجعه نمایید:

نظرات کاربران